Toplam 17 sonuçtan 1 ile 17 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Sınav sabahı ne yemeli,ne içmeli, ne yapmalı?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18

Sınav sabahı ne yemeli,ne içmeli, ne yapmalı?

Öss ve Yds ye gireceğimiz sınav günü ne yemeliyiz?Normal kahvaltınızı edin derken o normal kahvaltının içinde neler var? Sadece zeytin peynir domates mi? Kaç zeytin ve ne kadar peynir yemeliyiz ?Sınav yerinde çikolata yemenin bir faydası var mı?Sınav yerine sınavdan çok önce (2 saat gibi) varmış olursak negatif etkisi olur mu?Başka ne yapmalı?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    kendine güven..yeterli

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    25
    Her sabah ne yiyorsan onu yemelisin,sıradan bir gün gibi düşün.Abartmaya gerek yok durumu.
    Kahvaltı etmiyorsan etmeden git.(tavsiye değil tabi ki)
    Zihnimi açsın diye okunmuş pirin,şeker vs miğdeni karıştırma.
    Çikolata beni mutlu eder.Belki zihinvde açıyordur.Ben de sınav esnasında bonibon yemiştim.
    Farklı bir durum yok,olağanüstü bir gün değil.Rahat olun,sakin olun.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    30
    Bence de kasma kendini başka da sorun çıkmaz. Sabah kalkınca ''Aaaa bugün de basit bi deneme var, şimdi kaçırsam ayıp olur ÖSYM ye'' de. Ceviz ye. Çikolatayı bilemiyorum. Bende pozitif etki yapar ama bi arkadaş unutkanlık yapıyormuş dedi. Ne derece doğru bilemiyorum.Şahsen ben yemeyi düşünüyorum. Bir yıl boyunca çalıştığını ve artık kazanmayı hakettiğini düşün ve kazanacağını bilerek git sınava. Son bir hafta fazla su içme, karpuz yeme, acı da yeme.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Ya salondaki hocalar çok konuşursa, ya önümde/yanımda oturacak kişi ağır parfüm sıktıysa(parfüm kokusundan rahatsız oluyorum), yanımdaki kişi soruları yüksek sesle okuyan biriyse diye endişe ediyorum.Evde yaparken sınavda yapamazsam diye üzerimde ayrıca endişe var.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    68
    ben tv duyduğumu paylaşayım ama önce dene bir deneme çöz ondan sonra büyük sınavda dene derim

yatmadan önce yeşil çay bir bardak içilecekmiş ve iki elma yenecekmiş bir tane yetmez mi

neyse sabah öğünü için

bir tane ince dilimlenmiş muz yenecekmiş

bir avuç karaüzüm yenecekmiş

bir tane avakadro yenecekmiş

ve son olarak ta bir bardak elma suyu içilecekmiş

ama ne kadar doğru bilmem bence önce evde dene daha sonra büyük sınav da dene

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    48
    bence sınav sabahı kahvaltısı diye saçma birşey yok hergün ne yiyorsan onu ye git anneye bye bye de baba seni sınav salonuna bırakıp geri uykusuna dönsün
    abartmaya gerek yok alt üstü bir sınava giriyorsunuz
    yani ben aynı dediğimi yapmıştım
    lise sınavına girerken bile yolu bilsem babama sen kalkma uyu deyip gidecektim ama neyse

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Benim hergün yediğim şeyler düzensiz ve genellikle kahvaltı kategorisine girmeyen şeylerdir.Bende o yüzden soruyorum.

VaTOo0o Misafir
    Alıntı dante000 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya salondaki hocalar çok konuşursa, ya önümde/yanımda oturacak kişi ağır parfüm sıktıysa(parfüm kokusundan rahatsız oluyorum), yanımdaki kişi soruları yüksek sesle okuyan biriyse diye endişe ediyorum.Evde yaparken sınavda yapamazsam diye üzerimde ayrıca endişe var.
    uyarrsın konusrlarsa sorun olablcegnı zanntmıyorum kı yanındakıler ıcınde aynı sey soz konusu ufak bır uyarı bence yeter...ki gecen sene basıma geldı onumdekı cocuk keske parfum koksaydı dıyordm ıcımden daha ktu bır seydı ama sınava basladıktan sonra hıcbrsey hsstmedım

ne yenılecgı konusu gelırsek arkdslarınd edıgı gıbı normal bır gun gıbı ama bıraz daha doyurucu seyler yemek daha hos olur dıye dusunuyorum... seker vs tatlı seyler ıyı gelıyor beyne bu yuzden yanıma seker alacagım...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    48
    Alıntı dante000 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim hergün yediğim şeyler düzensiz ve genellikle kahvaltı kategorisine girmeyen şeylerdir.Bende o yüzden soruyorum.
    emin ol bende sendenim
    yediğim şeyler çok saçma kahvaltıda makarna bile yiyebilirim
    ve ya patlıcan güveç onun için diyorum hergün ne yiyorsan onu ye diye
    şimdi düzgün kahvaltıya alışkın değilsen belki ters tepki yapar mesela kahvaltıda portakal suyu süt içmiyorsan kesinlikle içme
    portakal suyu mide ağrısı yapar süt uyutur
    sen en iyisi çay iç ama açık olsun

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Alıntı VaTOo0o isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    uyarrsın konusrlarsa sorun olablcegnı zanntmıyorum kı yanındakıler ıcınde aynı sey soz konusu ufak bır uyarı bence yeter...ki gecen sene basıma geldı onumdekı cocuk keske parfum koksaydı dıyordm ıcımden daha ktu bır seydı ama sınava basladıktan sonra hıcbrsey hsstmedım
    Çocuk konuşuyor muydu yoksa kötü birşey mi kokuyordu?

@Kübra
    Yediğim şeyler yemek kategorisine girmiyor dersem daha iyi anlaşılır .

@Merve
    Çikolata mı unutkanlık yapıyor?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Dediğim gibi, benim pek kahvaltı ettiğim söylenemez.Cips, kola, döner, kuruyemiş ... .Bunlar benim alışkanlığım.Dolayısıyla kahvaltıda ne yersem daha iyi olur diye soruyorum.

£ vla Misafir
    Buraya bir tıklayın bakalım, işinize yarar çok şey bulabileceğinize inanıyorum.

Ayrıca öğretmenlerin konuşması, parfüm kokusu insanı rahatsız edebilir ancak ben daha rahatsız edici bir şey anlatayım. Bizim dersânede matematik Öğretmeni sınav anında elinde siyah tesbihi sallayarak duruyor, geziyor. Kendisini nerede sandığını merak ediyorum. Allah'tan bu yıl şu an gittiğim dersâneden kurtulacağım.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    28
    bu kahvaltı öğütleri bana çok saçma geliyor, normalde ne yiyorsanız onu yiyin. Sizlere tek önerim yanınıza çikolata alın, çünkü sınavda beyin yoruluyor, belirli bir süreden sonra yavaşlamaya başlıyor, çikolata enerji verecektir. kağıdını açıp girin yoksa yanınızdakiler fitil olacaktır

şaka bir yana, kendinize güvenin yeter, kahvaltısız sakın gitmeyin.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    68
    Alıntı Mediha isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kahvaltı öğütleri bana çok saçma geliyor, normalde ne yiyorsanız onu yiyin. Sizlere tek önerim yanınıza çikolata alın, çünkü sınavda beyin yoruluyor, belirli bir süreden sonra yavaşlamaya başlıyor, çikolata enerji verecektir. kağıdını açıp girin yoksa yanınızdakiler fitil olacaktır

şaka bir yana, kendinize güvenin yeter, kahvaltısız sakın gitmeyin.
    bence de her zaman ne yiyorsanız onu yiyin derim

HERKESE SONSUZ BAŞARILAR DİLERİM HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    Bencede mantıksız, her zamankinden farklı bir düzene uydurmaya çalışmak vücudu.

Ama sınav sabahı, "kuru üzüm" çok önemli, zihni açıyor ve uykunun gelmesini önlüyor.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    bence de her zamanki gibi davranın. hatta ben geçen sene öss gecesi tv makinasını izledim saat 3e kadar. sabahta çok rahat uyandım ve öss de iyiydim.

çikolata kan şekerini yükseltmeye yardımcı. ve süresi yarım saat. .çok şekerli şeyler yemeyin.
    onun yerine bol bol meyve yiyin özellikle marul iyiymiş. çikolata yerine kuru üzüm olabilir. o çok iyi.
    haşlanmış patateste iyi diyorlar.annem bana şimdiden her gece yediriyor. elma da iyi.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)