Toplam 9 sonuçtan 1 ile 9 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Banka alımında uygulanan ing soruları

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24

Banka alımında uygulanan ing soruları

merhaba arkadaşlar
    bankalara eleman alımı yapılırken uygulanan ingilizce sınavları hakkında bilgisi olan varsa bana açıklayabilir mi?
    ne tarz sorular soruluyor,ya da hangi düzeyde oluyor gibi..
    son zamanlarda bir bankanın servis elemanı alacağı açıklandı ve ingilizce sorularının nasıl olacağı hakkında bir bilgim yok
    bilgisi olan varsa açıklasın lütfen
    teşekkürler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    123
    Hele bir Aksun Abi görsün burayı o biliyordur

vasseile Misafir
    Alıntı Tercan Değerli isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Hele bir Aksun Abi görsün burayı o biliyordur

Bende mezun olduktan sonra bankada çalışmayı düşünüyorum.Bu yüzden ingilizce mi geliştirmek için buradayım.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24
    herhangi bir bilgisi olan yok mu?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    91
    Mezun olduktan sonra bankada çalışmak isteyenler. Tekrar düşünün.

Sorunuzun cevabına gelince. Piyasadaki bazı bankalar kendileri bir sınav yaparlar. Bazıları ise KPDS sınavını kabul ederler. Çok da ileri düzeyde bilgi sahibi değilim ama sanırım Türkiyedeki tüm finansal kuruluşlar İngilizce bilgisinin ölçümünde TOEFL sonuçlarını geçerli kabul ediyorlar.

Tekrar ediyorum. Bankacılık alanında kariyer yapmayı düşünen arkadaşlar tekrtar düşünsünler. Bankacılık zor bir iştir. Söylemedi demeyin...

vasseile Misafir
    Alıntı Aksun isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Mezun olduktan sonra bankada çalışmak isteyenler. Tekrar düşünün.

Sorunuzun cevabına gelince. Piyasadaki bazı bankalar kendileri bir sınav yaparlar. Bazıları ise KPDS sınavını kabul ederler. Çok da ileri düzeyde bilgi sahibi değilim ama sanırım Türkiyedeki tüm finansal kuruluşlar İngilizce bilgisinin ölçümünde TOEFL sonuçlarını geçerli kabul ediyorlar.

Tekrar ediyorum. Bankacılık alanında kariyer yapmayı düşünen arkadaşlar tekrtar düşünsünler. Bankacılık zor bir iştir. Söylemedi demeyin...
    Kolay olan bir iş söyleyin bana rica etsem

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Özel bankalar ağırlıklı olarak DBE online gibi kurumlara hazırlattığı oldukça kolay denebilecek seviyedeki ingilizce sınavlarını uygularlar. Yalnız bazı bankalar müfettiş yardımcılığı pozisyonuna alımlarda sınava ingilizce kompozisyonu da dahil edebiliyorlar. Kurum içi tazminat, yükselme işlerinde farklı sınavlar kabul görür. Örneğin Garanti bankası bu işler için her yıl kendi sınavını yapar, TEB, İş Bankası, Denizbank, Akbank TOEIC ya da TOEFL'ı kabul ederler. Katılım bankalarında ise bildiğim kadarıyla henüz TOEIC kabul edilmiyor ama TOEFL geçerli.
    Kamu bankalarının giriş sınavlarındaki ingilizce sınavları bildiğim kadarıyla biraz daha KPDS ayarında. Ek olarak son dönemde Vakıfbank uzman yardımcısı mülakatlarına ingilizce mülakatı da ekledi. Diğer kamu bankalarında sadece ingilizce sürdürülen bir mülakat olduğunu henüz duymadım. Bu bankalar ayrıca tazminat ve yükselme için de KPDS ve TOEFL'ı kabul ediyorlar.
    Genellemek gerekirse bankaların işe alım sınavlarındaki ingilizce sorularının çok da zorlayıcı olduğu söylenemez.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    91
    Alıntı vasseile isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Kolay olan bir iş söyleyin bana rica etsem
    Mutlaka her mesleğin kendi doğasında zorlukları vardır. Ben 15 senedir bu mesleği icra etmeye çalışan birisi olarak diğer meslekler hakkında fikir yürütemem ama şunu net olarak ifade edebilirim ki gerek risk açısından gerekse mesai saatlerinin uzun ve yoğun olması açısından bankacılık gerçekten de yıpratıcı bir meslektir.

Ben şahsen kızımın bankacı olmasını dilemem ama kısmet bu işler...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17

Question Bazen,

alternatifler değerlendirildiği zaman insan hayatında, bankacılık ağır basabiliyor. Mesela ben; özel sektörde çalışıyorum, bir servis görevlisinin 2 katı kadar ücret alıyorum ama yine de sevis görevlisi sınavına başvurmayı düşünüyorum. Neden diye soracak olursanız; hayatta paranın 2. sınıfta değerlendirilmesi gerekiyor bazen, bankalarda çalışmak ne kadar zor ve yıpratıcı olursa olsun; özel sektörde yoğun çalışmaya bir de stress, insani ilişkiler de katılınca bankaların yoğunluğu solda sıfır kalıyor.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)