Toplam 4 Sayfadan 4. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4
Toplam 78 sonuçtan 61 ile 78 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Anadolu Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavlar

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Alıntı Cns isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    essay konusu 2 taneydi benim sectiğim : insanlara yardım etmek için hayır kurumlarına bağış yapmak gerekir. do you agree or not? agree why? disagree why? (buna benzer bişiydi)

speaking konusu olarak da 1) renkler ve giyim tarzı insanların kişiliklerini anlamamıza yardımcı olur mu
    2) boşanma çocukları olumsuz etkiler katılıyor musun katılmıyor musun ? bunu da partnerle tartışmıştık.

arkadaşlar speaking ve writing şans işidir. bildiğiniz yerden gelir konuşur yazarsınız, bilmediğiniz yerden gelir tıkanır kalırsınız.
    Bana bunlar gelse tıkanırdım. Bana ne gelse tıkanırım ben ya. Hiç okullarda speaking üzerine bir şey yapılmıyordu ki. Hiç pratiğim yok sonuçta. Senin temelin gerçekten sağlammış herhalde. Ben şimdiden kendimi hazırlığa hazırlıyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Alıntı ahmetfoto isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana bunlar gelse tıkanırdım. Bana ne gelse tıkanırım ben ya. Hiç okullarda speaking üzerine bir şey yapılmıyordu ki. Hiç pratiğim yok sonuçta. Senin temelin gerçekten sağlammış herhalde. Ben şimdiden kendimi hazırlığa hazırlıyorum.
    benim temelimin iyi olmasının sebebi: ben liseyi kazandığım sene zorunlu hazırlık sınıfı vardı liselerde, o zmn lise 3 yıldı, biz lisede hazırlık okuyan son dönemiz. bizim lisemize haftada 1 kere bir dersaneden native hoca geliyordu speaking dersleri için.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    almanca hazırlık hakkında bilgisi olan var mı?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    benim temelimin iyi olmasının sebebi: ben liseyi kazandığım sene zorunlu hazırlık sınıfı vardı liselerde, o zmn lise 3 yıldı, biz lisede hazırlık okuyan son dönemiz. bizim lisemize haftada 1 kere bir dersaneden native hoca geliyordu speaking dersleri için.
    Anladım. Tebrik ederim seni. Bize de şans dile artık.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Arkadaşlar tüm sayfaları okuyamadım ama merak ettiğim bir konu var. Anadolu Üniversitesinde Rusça, Almanca ve Fransızca hazırlık var mı acaba? Ben Fransızca Öğretmenliğini kazandım, henüz bir fikrim yok.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Alıntı Orschen isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar tüm sayfaları okuyamadım ama merak ettiğim bir konu var. Anadolu Üniversitesinde Rusça, Almanca ve Fransızca hazırlık var mı acaba? Ben Fransızca Öğretmenliğini kazandım, henüz bir fikrim yok.
    Anadolu Üniversitesinde Almanca-Fransızca Öğretmenliği kazanan arkadaşlarım var, onlar okudu hazırlık Almanca/Fransızca olarak. Ruscayla ilgili bilgim yok, yanlış yönlendirmek istemem.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Anadolu Üniversitesinde Almanca-Fransızca Öğretmenliği kazanan arkadaşlarım var, onlar okudu hazırlık Almanca/Fransızca olarak. Ruscayla ilgili bilgim yok, yanlış yönlendirmek istemem.
    Ah, teşekkürler. İçim rahatladı şu an. Ne kadar saçmadır ki kendi sitesinde İngilizce-Almanca ve Fransızca Öğretmenliği için "Zorunlu İngilizce Hazırlık" diyordu. ÖSYS klavuzunda Fransızca hazırlık diyordu. İkilemdeydim. Bu iyi geldi ama. Fransızcaya ilgim vardı ama çok bilmiyordum. Kazandığımı öğrendikten sonra Fransızca dersleri almaya başladım. Telaffuzum iyiydi ama bilgim yoktu grammaire olarak. Hazırlığım İngilizce olmasın diye dua ettim ahhah. Teşekkürler tekrardan.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    rusçada hazırlık yok. seçmeli olarak ingilizce hazırlık var sadece.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    27
    Fransızca- Almanca hazırlıkları var tabii ki İngilizce değil merak etme

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    KPDS ile yırtabiliyor muyuz bu hazırlık sınavından ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Alıntı AtakanDg isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    KPDS ile yırtabiliyor muyuz bu hazırlık sınavından ?
    (7) Aşağıda belirtilen öğrenciler Yabancı Dil Sınavından muaftır:

a) Öğretim dili olarak belirlenen yabancı dilin anadil olarak konuşulduğu bir ülkede, o ülke vatandaşlarının devam ettiği ortaöğretim kurumlarında eğitim görüp, ortaöğreniminin en az son üç yılını bu kurumlarda tamamlayan öğrenciler,
    b) Değişik: 29.07.2012 tarih ve 28368 sa.R.G.) Tüm yabancı diller için dil belgesinin üzerinde belirtilen geçerlik süresi içinde geçerlik tarihi belirtilmediyse Eylül 2005 ve sonrası tarihli yabancı dil belgeleri kabul edilecektir. Yabancı dil seviyesinin Avrupa Ortak Dil Ölçütü çerçevesince belirlenen B2 düzeyinde eşdeğerliğini belgeleyen sınavlardan TOEFL, Cambridge ESOL ve benzeri öngörülen puan veya
    KPDS/ÜDS’den B2 puanı karşılığı (75 puan) veya IELTS sınavından 6 alan öğrenciler.

Anadolu üniversitesi yabancı diller yüksekokulu yabancı dil eğitim öğretim ve sınav yönetmeliğinden aynen copy-paste.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    İkinci yabancı dil olarak gösterilen dil hangisi/hangileri peki Anadolu'da Fransızca Öğretmenliği için? Tam olarak bir bilgiye ulaşamadım bu konuda.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21
    Alıntı Orschen isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci yabancı dil olarak gösterilen dil hangisi/hangileri peki Anadolu'da Fransızca Öğretmenliği için? Tam olarak bir bilgiye ulaşamadım bu konuda.
    ikinci yabancı dili sen seçiyorsunr zaten ikinci yabancı dil diye bişey yok istediğin kadar seçebiliyorsun. seçmeli dersler var onlardan istediğini seçebilirsin. bi arkadaşım fransızca,rusça,almanca beraber alıyordu okulumuzda çince ye verana kadar bir sürü dil seçeneği var

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Alıntı say ok_ isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinci yabancı dili sen seçiyorsunr zaten ikinci yabancı dil diye bişey yok istediğin kadar seçebiliyorsun. seçmeli dersler var onlardan istediğini seçebilirsin. bi arkadaşım fransızca,rusça,almanca beraber alıyordu okulumuzda çince ye verana kadar bir sürü dil seçeneği var
    Yani ders programında İtalyanca, Almanca, İngilizce, Rusça yazıyor Fransızca Öğretmenliğinde. Bunların üzerlerine tıklayınca henüz açılmadı uyarısı geliyor. Ayrıca biri bana İspanyolca da var demişti ama kesin bir yazı falan yok bunlar hakkında ondan sordum yani.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Alıntı hedecanko isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    rusçada hazırlık yok. seçmeli olarak ingilizce hazırlık var sadece.
    Teşekkürler bu arada. ^^ Attığın mesajı geç gördüm, yalnız cevap veremedim hiçbir şekilde. Msn falan yazabilirsen oradan konuşabiliriz, fakültelerimiz aynı olacak hem.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    arkadslar valla hazırlıgı bu kadar kasan bi bilkent bide anadolu üniversitesi var gerisi yalan. zaten aü de soruları bilkentle hazrlıyorlar cok zor

- - - Updated - - -

arkadslar valla hazırlıgı bu kadar kasan bi bilkent bide anadolu üniversitesi var gerisi yalan. zaten aü de soruları bilkentle hazrlıyorlar cok zor

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    46
    Kardeşim anadolu üniversitesi 1. sınıfta. Hazırlık sınavına girdi ve öyle abartıldığı kadar zor olmadığını söylüyor. Geçilemeyecek bir sınav değilmiş. Sınav uzun sürüyor tek kötü yanı o.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Çok teşekkürler

Toplam 4 Sayfadan 4. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)