Toplam 4 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 78 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Anadolu Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavlar

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    146

Lightbulb Anadolu Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavlar

Anadolu Üniversitesi hazırlık atlama stratejileri, püf noktaları, fikirleri bu başlık altında paylaşalım ...
    Konu SeyfiHoca tarafından (03-04-09 Saat 15:30 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    25
    valla ben AÖF 2.Sınıftayım ki şuanda bitirmiş olmam gerekirdi okulu.Nİye??? sistemli çalışmak yok,ders çalış önünde tv açık,odaya geç media player açık.kütüphaneye git disco mu belli değil.ya da ben çok takıntı yaptım.varsa biri bana da yardımcı olsun

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    Anadolu üniversitesinde okumuş olan,okumakta olan,tanıdığı bulunan arkadaşlar, hazırlık sınıfları,hazırlık sınıfı dersleri,sınavları,müfredatı ve bunlarla ilgili püf noktalara sahip olup paylaşmak isteyen arkadaşlar.yorumlarınızı bekliyoruz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    25
    Alıntı Kızılcıklı26 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    vallaha kızma öyle ama

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    Şurada: http://www.dilforum.com/forum/showthread.php?t=14653
    epey detaylı onuşulmuştu bu konu.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    Alıntı hattie isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Şurada: http://www.dilforum.com/forum/showthread.php?t=14653
    epey detaylı onuşulmuştu bu konu.
    Araştırdım fakat istediğim daha doğrusu asıl beklenenleri karşılama mevcut değil hiçbir forumda.Daha ayrıntı, daha çeşit bekliyoruz ve mümkün olduğunca hazırlık sınıfları geneli bazından anadolunun salt hazırlık kapsamı hakkında bilgisi olanların parça parça görüşlerini bekliyoruz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    arkadaşlar anadolu üniversitesi ing öğrt hazırlık geçmek nasıl kolay mı herkes geçer mi hazırlık sınıfı var mı

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    herkese merhabalar... ben a.ü. de okuyorum bölüm derslerim bitti fakat hazırlık borcum var... bu muafiyet sınavında beni geçirecek dokümanlarla yardımcı olan herkese kölelik bile yaparım... anlamışsınızdır artık cok sıkıldım yani bu hazırlıktan... bana yardımcı olabilecek her türlü ders ve dökümanlara açığım... lütfen bana mailimden yada buradan muhakkak ulaşın... minnettar olurum...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    anadolu üniversitesinin hazırlık atlama sınav sorularına nereden ulaşabilirim acaba?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    anadolu üniversitesinin hazırlık atlama sınav sorularına ulaşabilen oldu mu?bilgilendirirseniz sevinirim..cok acil..eylülde girecegim bu sınava ve nasıl calısmam gerekıyor bılmıyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Ya bu seneki hazırlık atlama sınavı ne zaman ve saat falan var mı??Bu sene yeni kazandım anadoluyu..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    off ya biz hazırlık atlama sınav soruları nsıl oluyor diyoruz kimseden bi cvp yok daha. önceden girenler hiç tınlamıyo bile

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    Alıntı auroraleyla isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    off ya biz hazırlık atlama sınav soruları nsıl oluyor diyoruz kimseden bi cvp yok daha. önceden girenler hiç tınlamıyo bile
    http://www.dilforum.com/forum/groups...erin-yeri.html

Buraya gel

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    29
    KPDS veya ÜDS den alınan 70 üstü puan ile muaf olunabiliyor , ne güzel ya

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    Alıntı ertus7 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    KPDS veya ÜDS den alınan 70 üstü puan ile muaf olunabiliyor , ne güzel ya
    70 değil 65 daha da güzel

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    selamlar ben anadolu üni ing öğrt artık 2. sınıf olan biriyim hazırlık atlama bizim üniversitede kolay olmasa da geçmek imkansız değildir ki zaten hocalar not konusunda ellerinden geleni yapıorlar. ben de önceden bi kaç test çözeyim dedim ama ünidekilere benzemiyor tabi ilk sınawlar kolay onlarda gewşemeyin asıl zorlaşmaya ilerki adımlarda başlıyo hele bi de listeninge gelin de görün ama herkes yapamadığı için sorun değil anlamadıımız için bakışmıştık görewlilerle bayaa bi ama tabi kurallar katı 2 kere dinlenecekse 2,5 olmaz bu walla çocuklar ne diyim korkmayın heyecan yapmayın fazla da panik yapmayın yaşayarak öğreniliyom bazı şeyler o yüzden şimdiden kasmaya gerek yok

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    26
    Yani biz çalışmaya kalksak nasıl çalışacağız bu hazırlık sınavına. Test çözseeemmm e hep yds hazırlık testleri var ne yapacağız?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    0
    Arkadaşlar, sınav oldukça kapsamlı ve ciddi yapılıyor. Toefl benzeri bir sınav. (En azından benim zamanımda öyleydi). Ne olursa olsun en iyi bildiğim şey hocaların tutumu, yani neye dikkat ettiklerini daha sonradan da söylemişlerdi, onlardan bahsedeceğim.
    Sınav, listening, writing, speaking ve reading&vocabulary&klasik Toefl (gramer) teslerinden oluşuyordu. Hepsi ayrı ayrı, farklı saatlerde yapılmıştı. YHatırladığım kadarıyla önce test olmuştuk, testi geçenler diğerlerine alınmıştı diye hatırlıyorum.
    Testi zaten yaparsınız. Ama writing ve speaking'e çok önem veriyorlar. Önceden hazırlıklı gitmekte fayda var. Lise mezunu birçok arkadaş çok iyi gramer ve kelime bilgisi olmasına rağmen konuşma düzeyinde yeterli olmuyor (diye düşünüyorlardı hocalar). Bana da o zaman sınava daha önce girenler önermişlerdi; mesela ben, burç isimlerini öğrenmiştim ve hocalara burçlarını sormuştum 1-2 dakika burçlar hakkında konuşmutuk, eğlenceliydi. En son okuduğum kitap hakkında konuşmak için bol bol pratik yapmıştım ve "klasik soru"dur, eskişehire ilk gittiğim gün yaşadıklarımdan bahsetmeye çalışmıştım (sınavdan önce). Bir şekilde konuşulanları yönlendirip konuyu hazırlandığım konulara getirmiştim Zaten ikişer kişi alıyorlar, farklı sorular yöneltiyorlar ama konuyu öğrenciler rahatlıkla yönlendirebiliyor. Bazı arkadaşlara kurayla konu seçtirmişlerdi, o konuyla ilgili konuşmalarını istemişlerdi. Öyle bile olsa, hakim olduğunuz birkaç konu bulundurun derim ben. Hocalar yardımcı oluyorlar zaten, ama hangisi olursa olsun kısa cevaplardan, umutsuz ve çaresiz bakışlardan kaçının. Speaking sınavı için önceden pratik yapıp, rahat olup mümkün olduğunca göz teması kurmaya çalışın. Discussion skills (expressing opinions, agreement, disagreement..) dediğimiz kalıpları bolca kullanın.
    Ör:
    It seems to me …
    In my opinion,…
    From my point of view, …
    No doubt about it, …
    I quite agree.
    That’s exactly what I was thinking.
    That’s a good point.
    What’s your opinion on …?
    What do you think of /about …?
    To tell you the truth, I think…
    Well, in my opinion… gibi

Daha birçoğunu kitaplardan da bulabilirsiniz. Ama hocaları da tartışmaya katmaktan çekinmeyin (Do you think....). Çok hoşlarına gidecektir.
    Bir de tabi writing var, o da kısmet
    Yani konu bazen çok yabancı olduğumuz bir konu olabilir. Yine de panik yok. Essay türlerinden birini belirleyin sınavdan önce. Özelliklerini araştırın. (Ör: Example essay). Birden fazla anlamlar ifade eden birkaç atasözü-deyim bulun cebinizde bulunsun. Biran önce yazmaya başlayayım diye panik yapmayın, önce bir outline çıkarıp sakince düşünün. Asla -tek- bir paragraf yazıp bırakmayın, sakın! Giriş- Gelişme-Sonuç bölümlerine ve bağlaçlara çok dikkat edin. İstediğinizi ifade edemesiniz bile temiz ve düzenli görünmesi etkili olacaktır.

Dediğim gibi writing ve speaking iyi geçen herkes sınavı geçmişti.

Herkese kolay gelsin, zahmetli iş

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    26
    Gerçekten beklediğim bir açıklama olmuş çok teşekkür ediyorum Yardımcı olduğunuz ve bu konuda duyarlı davrandığınız için.. İlk kez böyle bir sınava girdiğim için oldukça heyecanlıyım tahmin edersiniz ki

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    çok teşekkrüler .. kaç gündür bu sınavla ilgili bişiler arayıp duruyorumm.... bu bilgiler çok yararlı olduu.. sonunda sesimizi duyan birisi oldu.

Toplam 4 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)