Toplam 4 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 78 sonuçtan 41 ile 60 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Anadolu Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavlar

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    26
    Konuyu güncellesek mi hocam ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    26
    Hiç sınavın örnekleri yok mu ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    ya biz lisede hiç böyle şeyler yapmadık ki tek yaptğmz harıl harıl test çözmekti ve şuan farkettm ki o da bi boka yaramıcak tek başına( umarım kpds 65 üstü geçiyo olayı doğrudur..

PaNDoX Misafir
    Alıntı death poet isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ya biz lisede hiç böyle şeyler yapmadık ki tek yaptğmz harıl harıl test çözmekti ve şuan farkettm ki o da bi boka yaramıcak tek başına( umarım kpds 65 üstü geçiyo olayı doğrudur..
    düşüncelerinizi düzgün üslupla yazınız!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Alıntı PaNDoX isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    düşüncelerinizi düzgün üslupla yazınız!
    tmm ya sakin ol kötü niytle bşey söylemdğim ortada zaten

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Alıntı death poet isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Kpds 65üstü olayı geçerli

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    arkadaşlar soruların örneğini hiç biryerde bulamazsınız çünkü bu sorular her sene değiştiriliyor vede anadolu üniversitesi hocaları tarafından hazırlanıyor.sizler ygs ye benzeyen kısmı zaten yaparsınız. hepiniz belirli sayılarda ingilizce neti yaparak geldiniz. bu bölümden korkmayın. ama bol bol listening yapın. alt yazısı ingilizce olan filmler izleyin. alt yazıyı okumamaya özen gösterin sadece dinleyin. yabancı müzikler dinleyin. hatta ezberlemeye çalışın ve hatta şarkıyı söylemeye çalışın. kulağınızın iyi duyması lazım sınavda çünkü sadece 1 kez dinleme seçeneğiniz var.

8. Teşekkür ardgn bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme ardgn bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    ayrıca kpds ye girdi iseniz sonuç belgenizle gidin kayıt a. bu sizin hazırlık sınavına girmeye gerek bile kalmadan direkt olarak 1. sınıftan okula başlamanızı sağlar. sakın belgeyi götürmeyi unutmayınız.. saygılar

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Sana zar gelmedİ sanirim ayin 15 İnde saat 10 da

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Çok teŞekkÜr ederİm tam bekledİĞİm gİbİ bİ aÇiklama

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    TeŞekkÜrler cesur ÖztÜrk yerİne yds ve els kaynaklari İŞİmİ gÖrÜr mÜ sİzce

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    listening çalışın dediydi dersiniz

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    ama çalışmak için çalışmayın. yani bu iş çalışmaktan ziyade sizin bi hobiniz olsun yabancı müzik dinleyip sözlerini mırıldanın duymaya çalışın. yada sesli hikayeler oluyo onlardan indirip dinleyin. bizim okulun listening sınavında okuldan olan yabancı bi hocanın sesi oluyo. daha çok erkek sesi olan hikayeler dinleyin

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    listening çalışmak isteyen arkadaşlar için ideal bir site.

TED: Ideas worth spreading

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    ben hazırlıktaydm bu sene ilk sınavda küçük bi arayla bölüme geçemedim gerçekten öğrencileri zorlayan sınavlar yapıyorlar özellikle listeningde.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    şimdi malum 12-14 eylül 2012 tarihlerinde Anadolu Üniversitesi hazırlık muafiyet sınavı olacak. merak edenler bulabilsin diye, biraz yaptıkları sınavın sistemini anlatayım istedim:

anadolu üni.de hazırlık atlama sınavı 3 aşamalı oluyor.

1.aşama: proficiency- yeterlik sınavı : bu sınavda kolaydan zora doğru, sayısını tam hatırlayamayacağım yaklaşık 120 soru var temel ingilizce bilginizi sınıyorlar. bu sınavda başarılı olanlar diğer aşamalara geçiyor, başarısız olanların kuru A1 (beginner) olmak üzere belirleniyor.

2.aşama: skills 1: bu sınavlar grammar, reading ve listening olmak üzere aynı kitapçıklar şeklinde oluyor.

grammar
    için olan kitapçıkta hatırladığım kadarıyla tense cekimleme, kelime çekimleme (mesela kelimenin kökünü vermiş fiil hali mi isim hali mi zarf hali mi türetip yazıyosun, optikte nasıl kontrol etcekler die sorma, optikler toplanınca türettiğin kelime doğruysa d kutusu yanlışsa y kutusu sınav gözetmenleri tarafından işaretlenip gidiyor ) cloze test tarzı sorular oluyor.

reading
    için olan kitapçıkta kolaydan zora doğru çeşitli uzunlukta parcalar ve o parcalarla alakalı sorular var, sorular anlamdan çözülse de bazıları için mantık gerekiyor

listening
    sınavı için önce boş kağıt dağıtılıyor, dinlerken not alıyosunuz, sonra soru kitapçığı ve optik dağıtılıyor aldığınız notlara göre soruları cevaplıyorsunuz. sınav bir kez dinletiliyor.

3.aşama: skills 2: writing ve speaking

writing
    için bir kitapçık veriliyor, içinde 2 konu var. birini seçip essay kurallarına uygun bir essay yazmanız isteniyor, tükenmez kalemle. grammar, kelime bilgisi, essay düzeni, sayfa düzeni gibi kriterler var. konu dışına cıkanlar 05 puan alıyor.

speaking
    sınavında 2 kişi giriliyor. salonda 2 görevli ve bir kamera mevcut. görevlilerden biri kameranın önünde oturuyor sınav sorularını o soruyor. kamera arkasına oturansa sınav boyunca verdiğiniz cevaplara göre not alıyor. sınav ise şöyle : girdiğinizde tc kimlik no.nuzu ingilizce söyletiyorlar. sonra 1-25 arası bir numara söyletiyorlar o numaralı soruyu cevaplıosun. sonra görevli kendi bir soru seciyor partnerle birlikte o konu hakkında sohbet ediyosunuz. sonra partner bi numara secip kendi konuşuyor, sonra bir sohbet konusu daha atılıyor ortaya.

tüm bunlardan sonra sınav maratonu bitmiş oluyor. bütün sınavların yüzdeleri farklı, ortalama hesaplanıyor. yeterli bulunursanız geçiyorsunuz, yeterli bulunmazsanız en son hesaplanan ortalamaya göre bir kurdan başlıyorsunuz.

ben 2011 de girdim ve atladım bu sınavı. aklımda kalanlarıyla anlatmak istedim. başarılar arkadaşlar.

18. Teşekkür ardgn bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme ardgn bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Alıntı Cns isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi malum 12-14 eylül 2012 tarihlerinde Anadolu Üniversitesi hazırlık muafiyet sınavı olacak. merak edenler bulabilsin diye, biraz yaptıkları sınavın sistemini anlatayım istedim:

1.aşama: proficiency- yeterlik sınavı : bu sınavda kolaydan zora doğru, sayısını tam hatırlayamayacağım yaklaşık 120 soru var temel ingilizce bilginizi sınıyorlar. bu sınavda başarılı olanlar diğer aşamalara geçiyor, başarısız olanların kuru A1 (beginner) olmak üzere belirleniyor.

2.aşama: skills 1: bu sınavlar grammar, reading ve listening olmak üzere aynı kitapçıklar şeklinde oluyor.

grammar
    için olan kitapçıkta hatırladığım kadarıyla tense cekimleme, kelime çekimleme (mesela kelimenin kökünü vermiş fiil hali mi isim hali mi zarf hali mi türetip yazıyosun, optikte nasıl kontrol etcekler die sorma, optikler toplanınca türettiğin kelime doğruysa d kutusu yanlışsa y kutusu sınav gözetmenleri tarafından işaretlenip gidiyor ) cloze test tarzı sorular oluyor.

reading
    için olan kitapçıkta kolaydan zora doğru çeşitli uzunlukta parcalar ve o parcalarla alakalı sorular var, sorular anlamdan çözülse de bazıları için mantık gerekiyor

listening
    sınavı için önce boş kağıt dağıtılıyor, dinlerken not alıyosunuz, sonra soru kitapçığı ve optik dağıtılıyor aldığınız notlara göre soruları cevaplıyorsunuz. sınav bir kez dinletiliyor.

writing
    için bir kitapçık veriliyor, içinde 2 konu var. birini seçip essay kurallarına uygun bir essay yazmanız isteniyor, tükenmez kalemle. grammar, kelime bilgisi, essay düzeni, sayfa düzeni gibi kriterler var. konu dışına cıkanlar 05 puan alıyor.

speaking
    sınavında 2 kişi giriliyor. salonda 2 görevli ve bir kamera mevcut. görevlilerden biri kameranın önünde oturuyor sınav sorularını o soruyor. kamera arkasına oturansa sınav boyunca verdiğiniz cevaplara göre not alıyor. sınav ise şöyle : girdiğinizde tc kimlik no.nuzu ingilizce söyletiyorlar. sonra 1-25 arası bir numara söyletiyorlar o numaralı soruyu cevaplıosun. sonra görevli kendi bir soru seciyor partnerle birlikte o konu hakkında sohbet ediyosunuz. sonra partner bi numara secip kendi konuşuyor, sonra bir sohbet konusu daha atılıyor ortaya.

tüm bunlardan sonra sınav maratonu bitmiş oluyor. bütün sınavların yüzdeleri farklı, ortalama hesaplanıyor. yeterli bulunursanız geçiyorsunuz, yeterli bulunmazsanız en son hesaplanan ortalamaya göre bir kurdan başlıyorsunuz.

ben 2011 de girdim ve atladım bu sınavı. aklımda kalanlarıyla anlatmak istedim. başarılar arkadaşlar.
    Tebrik ederim bu sınavı geçtiyseniz öncelikle ingilziceniz bayağı iyi durumda galiba şahsen daha soruları görmeden anlattığınız kadarıyla gözüm bayağı korktu Benim merak ettiğim A1.1 kurunu atlayıp B1.1den başlamak için 1. aşamayı geçmemiz yetiyor mu ? Duyduğum kadarıyla 5 kur varmış ve her kur 2 aydan oluşuyormuş yani sınavda hiç bir kuru atlayamazsak Temmuz gibi bitiyormuş, ilk kuru atlar ve diğer kurlarda takılmadan geçersek Haziran gibi bitiririz galiba.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    (2) Yabancı Diller Yüksekokulu hazırlık programı sırasıyla, A, B1.1, B1.2, B2.1, B2.2 olmak üzere 5 düzeyden oluşur. (okulun yönetmeliğinden copy paste )
    her kurun 2 aylık bir eğitim dönemi var ve bir üst kura gecmek için o kurun düzey değerlendirmesinden yeterli puanı almış olmak gerekiyor. devamsızlık ödev sunum ve sınavlar ortalamayı etkileyecek şekilde yüzdelere sahip. hazırlık sınıfını tamamen bitirmek için başladığınız kurdan B2.2 ye ulaşıp, B2.2 nin de bitirme sınavını vermiş olmak gerekiyor. bir de extradan olarak, eğer hazırlığa B2.2 kurundan başladıysanız kurun değerlendirme sınavını başaranlar 2.dönem 1.sınıftan ders alabiliyorlar umarım yardımı olmuştur bu açıklamamın

A : beginner
    B1.1 : elemantary
    B1.2: pre- intermediate
    B2.1 : intermediate
    B2.2 : upper-intermediate oluyor bu arada.
    Konu Cns tarafından (25-08-12 Saat 13:12 ) değiştirilmiştir. Sebep: ek bilgi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    Alıntı Cns isimli üyeden alıntı Mesajı göster

grammar

reading

listening

writing

speaking

Valla benim de gözüm çok korktu. Peki siz hangi konularda konuşmuştunuz ve essay konularınız neydi, hatırlıyor musunuz? Az çok hatırladığınız kadar söyleseniz yeter.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    essay konusu 2 taneydi benim sectiğim : insanlara yardım etmek için hayır kurumlarına bağış yapmak gerekir. do you agree or not? agree why? disagree why? (buna benzer bişiydi)

speaking konusu olarak da 1) renkler ve giyim tarzı insanların kişiliklerini anlamamıza yardımcı olur mu
    2) boşanma çocukları olumsuz etkiler katılıyor musun katılmıyor musun ? bunu da partnerle tartışmıştık.

arkadaşlar speaking ve writing şans işidir. bildiğiniz yerden gelir konuşur yazarsınız, bilmediğiniz yerden gelir tıkanır kalırsınız.

Toplam 4 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)