Toplam 11 Sayfadan 10. Sayfa BirinciBirinci ... 6 7 8 9 10 11 SonuncuSonuncu
Toplam 203 sonuçtan 181 ile 200 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Marmara Üniversitesi / Mütercim Tercümanlık

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alıntı emre850 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    nereden biliyorsunuz okul birinciliğinin kalktığını?
    okul birinciliği olayından kastım şu ; geçen yıl okul birincisinin diploma puanı tam olmasa bile tam puan alıyodu, bu yıl herkes kendi puanıyla değerlendirilecek. 4+4+4 sisteminden biliyorum ve Yahya hoca da onayladı.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    Alıntı Gorkemmxxx isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    okul birinciliği olayından kastım şu ; geçen yıl okul birincisinin diploma puanı tam olmasa bile tam puan alıyodu, bu yıl herkes kendi puanıyla değerlendirilecek. 4+4+4 sisteminden biliyorum ve Yahya hoca da onayladı.
    yani diploma puanım benim şu an 97 onun bana hiç mi bir katkısı olmayacak?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    ing. müt-ter erasmus yok diyolarr marmarada doğru mu ki ? o ne biçim iş ya

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Arkadaşlar 2012 tercih kılavuzuna baktım marmara müt tercümanlık yoktu ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    23
    evet bu bölüm geçen sene yoktu.

- - - Updated - - -

Alıntı MelisaCMitchell isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    yani diploma puanım benim şu an 97 onun bana hiç mi bir katkısı olmayacak?
    katkısı elbette olacak ama eskiye nazaran daha az olacak.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Herkese merhaba arkadaşlar.ÖSYM'nin yayınladığı yeni kılavuzda,Marmara Üniversitesi için tercümanlıklar yok.Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Alıntı aslifanturkey isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba arkadaşlar.ÖSYM'nin yayınladığı yeni kılavuzda,Marmara Üniversitesi için tercümanlıklar yok.Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
    Geçen sene kaldırıldı . Bu sene açılmayacak diye biliyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    Geçen seneki kılavuzda bölümün yer almamasının sebebi bölümün geçen sene öğrenci alımı yapmamasıydı. Yani resmi kaynaklardan öyle duyurulmuştu. Bu seneki durum ile ilgili olarak ayrıntılı bilgi için üniversite ile iletişime geçerek bilgi edinilebilir sanıyorum ki.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Bu sene marmara unı fransızca ve almanca tercumanlıktan ogrencı alımı yapacak mı? puan kıtapcıgında goremedım öyle bır sey.varsa puanları nedır ve ıngılızceden mı alıyorlar.cok soru sordum ama bu yıl sınava hazırlanıyorum ve marmara ıstıyorum

- - - Updated - - -

Bu sene marmara unı fransızca ve almanca tercumanlıktan ogrencı alımı yapacak mı? puan kıtapcıgında goremedım öyle bır sey.varsa puanları nedır ve ıngılızceden mı alıyorlar.cok soru sordum ama bu yıl sınava hazırlanıyorum ve marmara ıstıyorum

- - - Updated - - -

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    up

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    arkadaşlar uludağ üniversitesi inglizce öğretmenliği mi yoksa yeni açılan marmara üniversitesi mütercim tercümanlık mı ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Alıntı 1357992 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar uludağ üniversitesi inglizce öğretmenliği mi yoksa yeni açılan marmara üniversitesi mütercim tercümanlık mı ?
    marmara'da yeni açılmadı tercümanlık. sadece 1 sene öğrenci alımı donduruldu, o kadar. Az önce aradım hatta, puanımız belli zaten. 4. en yüksek okul tercümanlıkta Marmara, İstanbul'un arkasında dedi.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    puanı kaç daha doğrusu sıralaması ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Alıntı 1357992 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    puanı kaç daha doğrusu sıralaması ?
    Kesin bir şey söylemedi, istanbul'un arkasındayız dedi. İstanbul'tan düşük olacak yani

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Arkadaşlar selam. Durum biraz acil. Tercihlerin başladığını çok geç öğrendim. O yüzden böyle damdan düşer gibi yardımınızı istiyorum.

Durum şu: 14 yıldan sonra ilk kez üniversite sınavına girdim. 484 aldım Dil 1'den. Bir kamu kurumunda memurum. Dışarıdan mütercim-tercümanlık okuyabilir miyim diye düşünüyorum. Normalde türkçeden ingilizceye ve ingilizceden türkçeye çeviri tecrübem de var. YDS'den 93,75 aldım. İngilizcem iyi yani açıkçası. Marmara'da ya da İstanbul'da hafta içi 1, 1,5 gün derse katılarak okuyabilir miyim diye düşünüyorum. Hocalar yardımcı olur mu vs.? Anlayacağınız bilgiye ihtiyacım var. Kadıköy'de çalıştığım için Marmara da Göztepe'de olduğundan daha uygun gözüküyor.

Bu bölümde okuyanlar bilgi verebilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Alıntı sum_up isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Marmara da okuyorum İngilizce Mütercim Tercümanlık Merve de öyle(copo de nieve), Almanca ve Fransızca Tercümanlık da mevcut
    Bölüm 4 yıllık ve 4 yılı tamamladığınızda formasyon alabiliyosunuz Marmara 4 yıllık mezun olanlara formasyon veriyo sadece
    İsterseniz 3. sınıfın sonunda başka üniversitelerden de formasyon alabilirsiniz

Ama Tercümanlık okuyupta Öğretmen olmak isteyecek biri olacağını sanmıyorum

Marmara kesinlikle İstanbulda olduğu için isim yapmış bir okul değil. Türkiye'nin en iyi fakültelerine ve hocalarına sahip.
    Bölüm henüz iki yıllık fakat eğitimi kalitenin üstünde bunu farketmeniz zaman alıyor uyum sağlamanızla doğru orantılı olarak. Bölüm zordan öte çok yoğun, hocalarımız katı eğitim konusunda, disiplinli bir çalışma bekliyorlar tabi çalışan var mı yok mu tartışılır
    Bölüm bu sene Fen Edebiyata taşındı ve kalitesinin daha da artacağından eminim Fransızca ve Almanca Tercümanlıklara gelince, kesin bilgilere sahip değilim ama o bölümdeki arkadaşlar memnun gibi görünüyolar ve o bölümün hocalarınında çok iyi olduğunu biliyorum
    Marmara'ya gelirseniz tek hayal kırıklığınız kampüs olur sanırım

Marmara bu seneye kadar Türkiye de 4 dilde eğitim veren tek okuldu, Dil konusunda prestiji var yani ve bu prestij sadece İstanbul'da diye kazanılmaz

2. Yabancı Dil olarak İspanyolca, İngilizce, Almanca ve Fransızca alabilirsiniz (Tabi kendi ana bilim dalınızın dışında)

Başka sorusu olan?

Merhaba size seyi sormak istiyorum marmara üniversitesindeki fransizca mutercim tercumanlıgın sıralaması ne kadar ? internnetten baktım ama hicbir sonuc elde edemedim biliyorsanız bilgilendirirseniz cok sevinirim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Alıntı moorey isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba size seyi sormak istiyorum marmara üniversitesindeki fransizca mutercim tercumanlıgın sıralaması ne kadar ? internnetten baktım ama hicbir sonuc elde edemedim biliyorsanız bilgilendirirseniz cok sevinirim

Muhtemelen kontenjan açığı kaldığı için puan gözükmüyor.Bir arkadaşım Germanistiğe o şekilde çok düşük puanla sadece barajı geçerek yerleşmişti,ancak bu bölüm için durum nedir net bilgim yok.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Herkese merhabalar Almanca mütercim tercümanlık için Marmara üniversitesi hakkında ne dersiniz? Puanımın tuttuğu diğer üniversiteler şöyle ; Hacettepe, Mersin, İstanbul, Ege. Bilgisi olanlar yardımcı olurlarsa çoook sevinirim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Alıntı aydolunayken isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar Almanca mütercim tercümanlık için Marmara üniversitesi hakkında ne dersiniz? Puanımın tuttuğu diğer üniversiteler şöyle ; Hacettepe, Mersin, İstanbul, Ege. Bilgisi olanlar yardımcı olurlarsa çoook sevinirim
    Evet bilgi sahibi arkadaşlar bizi aydınlatırlarsa seviniriz . Marmara almanca ve fransızca mütercim tercümanlık hakkında bilgisi olan ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    fef sitesinde kayıt tarihiyle ilgili net bir şey göremedim, bilgisi olan var mı?

Toplam 11 Sayfadan 10. Sayfa BirinciBirinci ... 6 7 8 9 10 11 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)