Toplam 11 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 7 ... SonuncuSonuncu
Toplam 203 sonuçtan 41 ile 60 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Marmara Üniversitesi / Mütercim Tercümanlık

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Alıntı la phalène isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle sorularına yanıt bulamayan arkadaşlardan çok çoook özür dilerim.aylardır bilgisayarım bozuktu ve problemi yeni çözebildim.

bölümde ikinci yabancı dil olan ingilizceye ek olarak (fransızca için söylüyorum almanca da aynı şekilde galiba) ispanyolca ve almancayı seçmeli ders olarak alabiliyorsunuz.
    yazdıklarınızı okudum çok aydınlatıcı olmuş..bnde çok teşekkür ederim de bişey sorucam ispanyolca veya almanca hangisini istersek mi oluyo yoksa okulun seçtiğine göre mi..ben ispanyolcayı çok istiyorumdaa bu sene burayı kazandım fransızca yannnda isp. iyi gider diye düşünüyorumm..çnkü almancayı yapabileceğimi sanmıyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Alıntı la_mademoiselle isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    yazdıklarınızı okudum çok aydınlatıcı olmuş..bnde çok teşekkür ederim de bişey sorucam ispanyolca veya almanca hangisini istersek mi oluyo yoksa okulun seçtiğine göre mi..ben ispanyolcayı çok istiyorumdaa bu sene burayı kazandım fransızca yannnda isp. iyi gider diye düşünüyorumm..çnkü almancayı yapabileceğimi sanmıyorum.
    ispanyolca almanca hangisini istiyosan seçiyosun. isteyenler almanca isteyenler ispanyolca alıyo yani. bizde sadece 1 kişi almanca seçti, dolayısıyla sınıf açılmadı ve hepimiz ispanyolca aldık. ispanyolca kesin oluyo merak etme

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Alıntı copodenieve isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    bnde geçen sene mütercim tercümanlığı kazandım marmarada. mezun yok 3.sınıf olcak bu sene ve fen edebiyata bağlanıyoruz.Bölümümden ve hocalardan genel itibariyle memnunum.Bu sne fen edebiyata bağlandgmzdan gelecek arkadaşlar için daha iyi olcak.Bölümle ilgili başka sorularınız varsa cevaplayabilirm
    mrb ben marmara mütercim tercümanlığa yatay geçiş hakkı kazandım ama karar veremiyorum eğitim,erasmus açısından nasıl bir üniversite acil yardım edermisin?marmarada olduğu gibi orada da almancı insanların çocukları mı hakim?acil cvp verirsen çok sevinirim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    marmara üniversitesi almanca mütercimlikte çiftanadal(ingilizce)okunabiliyormu?
    sadece almanca iş olanakları az bildiğim kadarıyla bu sene sınava giricem...özellikle o bölümde okuyanlar hem bölüm hakkında da bilgi verirseniz sevinirim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    Alıntı özzlem_yvz isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    marmara üniversitesi almanca mütercimlikte çiftanadal(ingilizce)okunabiliyormu?
    sadece almanca iş olanakları az bildiğim kadarıyla bu sene sınava giricem...özellikle o bölümde okuyanlar hem bölüm hakkında da bilgi verirseniz sevinirim
    ben şuanda alm hazrlktaym.yanlş bilmiorsam var sanırm ama çok emek istior diye biliorm malum sınavdan gereken puanı yüksek tutuolardr

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    Alıntı la phalène isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ispanyolca almanca hangisini istiyosan seçiyosun. isteyenler almanca isteyenler ispanyolca alıyo yani. bizde sadece 1 kişi almanca seçti, dolayısıyla sınıf açılmadı ve hepimiz ispanyolca aldık. ispanyolca kesin oluyo merak etme
    yok almancada aynı deil almancada da fransızcayla ispanyolca seçmeli oluor

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Alıntı Zpatnac isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ben şuanda alm hazrlktaym.yanlş bilmiorsam var sanırm ama çok emek istior diye biliorm malum sınavdan gereken puanı yüksek tutuolardr
    teşekkür ederim bilgi için)
    peki bölümünden memnunmusun bende düşünüyorum ama almancam yok denecek kadar az...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    Alıntı özzlem_yvz isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim bilgi için)
    peki bölümünden memnunmusun bende düşünüyorum ama almancam yok denecek kadar az...
    ben aslında seviorm ve marmarada olduğumdan da çok memnunum.benimde dönem başnda yok denecek kadar azdı.şimdi iyi durumdaym ama zorlayablir de zorlamayablr de.ingilizcedeki yeteneğin yansıyabilir almancaya o zaman rahat yaparsın.ama zorlasa da göz korkutucak bişey yok.hazırlıkta şuanda günlük ödev veriyorlar onları yapsan günübirlik zaten yetiyor sana.arada da ufak tefek ekstralar geliyor başka kitaplardan,pekiştirmek için.onun dışında okul hakkında bilgi şöyle vereyim.kampüs çok iyi,çok güzel.yemekhane felan baya iyi.tek dert biraz sistemsiz idari konularda okul o kadar

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    iyi günler marmarada bu bölümün ikinci öğretimi var mı? bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    şu an için yok. bu sene açılırsa bilmiyorum ama sanmıyorum açılacağını.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Alıntı forsakenone isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar 2010 lys sonrası alandışı sıralamam 518. marmara ingilizce mütercim tercümanlık düşünüyorum. şu ana kadar sorulmamış, bölümüm internet sayfasında da pek bir bilgi yok.
    Bölümde derslere devam mecburiyeti var mı?
    sınav sistemi nasıl? tek vize tek final mi?( eğer 2 vizeyse yazmayı tekrar düşüneceğim)
    bütünleme veya yaz okulu açılıyor mu her sene?
    projeydi, ödevdi,sunumdu sürekli birşey isteniyor mu?

cevaplayan arkadaş olursa sevinirim. şimdiden teşekkür ediyorum
    ingilizceyi pek bilmiyorum, ben fransızcada idim. fransızcayı söyleyeyim. aynıdır diye düşünüyorum.

devam zorunluluğu var.
    sınav sistemi tek vize, final. çan eğrisi gelmişti en son. bütünleme yok, yaz okulu da açılmıyor diye biliyorum.
    proje, ödev, sunum her bölümde olur.

ama bence marmara yazıp puanına yazık etme, ben kurtuluyorum çok şükür

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Alıntı forsakenone isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    la phalène öncelikle teşekkürler cevapladığın için.
    bir sorum daha var senin memnuniyetsizliğin neden kaynaklanıyor? eğitimin kalitesizliği mi?
    benim 2. üniversitem olacak yaşım oldukça ilerledi hem okul hem de çalışmak zorundayım. açıkçası okulla pek uğraşmak istemiyorum. o yüzden hocaların ve derslerin pek zorlamadığı bir bölüm arıyorum.
    özet geçiyorum; istanbulda yata yata okuyacağım mütercim-tercümanlık var mı?
    eğitimde kalitesizlik, kadroda kalitesizlik, okulun kalitesizliği, olmayan imkanlar. bomboş bir diploma.
    ve bunlara rağmen diploma alabilmek için bütün gün o ilkokul sıralarında oturmak zorundasın.

özellikle ikinci üniversitense uzak dur istanbul'da çok kaliteli bir tercümanlık bilmiyorum açıkçası. ben de marmara'daki bomboş derslerde kitap okuma alışkanlığı kazandım ve edebiyata olan ilgim arttı( marmara'nın kazandırdığı tek şey) bu yüzden edebiyat yazıyorum.

istanbul tercümanlık hakkında da çok iyi şeyler duymadım. ilk iki sene için, ama tanıdıklarım üçüncü sınıfa geçtiler ve şimdi çok memnunlarmış.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    la phalene merhaba bu sene girdim puanım 522 sıralamamda 313 boğaziçi çok istiyorm ama olmıcak gbi o yüzden su an ya marmara yada ist. mutercmlk seçicem ne düşünüosn

14. Beğenmeme Swirl bu mesajı beğenmedi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Alıntı hollabackgirl isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    la phalene merhaba bu sene girdim puanım 522 sıralamamda 313 boğaziçi çok istiyorm ama olmıcak gbi o yüzden su an ya marmara yada ist. mutercmlk seçicem ne düşünüosn
    sıralamana yazık edersin bence. bilkent ya da hacettepe düşün? çok bilgim yok ama daha iyidir diye düşünüyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    şimdi yorumları okuyunca çöktüm zaten galatasary nasıl ist. dşünyrm sadece çnkü

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Gerçekten o kadar kötü mü ya bu kadar millet niye gitmek istiyor hala anlamadım.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    ist. üni. daha iyi diolar bende sadece ist düşündüğüm için araştırıorm

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    valla kimisi çok iyi dio kmisi çok kötü anlamadm ben sadece ist. istedğm için arastırıyorm

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    İyi bir şeyler bulursan bana da bildirir misin? Ben de arıyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    senin sıralaman kaç?

Toplam 11 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 7 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)