Toplam 6 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
Toplam 105 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Hadi Yazalım - Ve MEHMET MAMGER

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    129

Hadi Yazalım - Ve MEHMET MAMGER

Ve Mehmet Yücel Mamger. Ne desek nasıl anlatsak yetersiz kalır dilimiz dumur olur sanırım. Oturduğu yerden o kadar anlamlı şeyleri nasıl yazıyor nasıl da hemencecik aklına geliyor dediğim kişi. Avatarından 50 yaşlarında biri gibi görünen, yaşı öyle olmasa da o olgunluğa sahip olarak tanıdığım kişi. Her zaman her konuda farkı bir bakış açısı kulllanır. Dili süslüdür fikrimce. Bayağı bir mürekkep yalamış tam bir üstat. Adanalı'dır kendileri, hava tahminciliğinde çalışır ve ayrıca KPDS ÜDS'ye öğrenci yetiştirir

Buyurun

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    34
    Yaa sormayın ilk üye olduğum sıralar ben de çok yaşlı zannediyordum.Ve hala genç birisi olarak kabul edemiyorum nedense.Beynime öyle bi yer etmişki hep yaşlı tecribeli mükemmel bi insan geliyo aklıma.Gerçi bi yaşlı kısmı uymuyorya neyse.
    Derslerden dolayı hocaları pek tanımam ama sağolsun ne zaman ihtiyacım olsa çekinmeden sorduğum hocalarımdandır.Ve anında yardıma hazırdır.Mükemmelsiniz öğretmenim daha ne diyelim ki.
    Not:Ben de istiyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    32
    Benim için bir çok dil profesöründen daha üst seviyede dil bilioyr kendisi. Ayrıca tıkanılan yerlerde hemen bir nokta koyuveriyor Ben de ilk gördüğümde 50 üstü yaşa sahip sanmıştım Bu bilgi, bu birikim, bu yararlılık... İyki varsın Mamger Hocam.......

Befida Misafir
    İtiraf ediyorum...
    Dilforuma her girdiğimde o günkü mesajlarını aratıp okuduğum tek insan sitedeki..
    Alelade bir kelime onun kalemiyle anlamlı birşey oluveriyor birden..
    Ben yazı yazmasını seven biriyim...Mamger'cilik oynayıp hocamız gibi yazılar yazmaya çalışıyorum ama olmuyor bir türlü..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    43
    Bir çift kelâm etmekle anlatılmaz ki insanın içindekiler...
    Ya da düşünceler nasıl anlatılır bilmiyorum ama dil sevgisi, dile hâkimiyeti verdiği örnekler, benzetmeler .... her zaman beni hayran bırakmıştır. Kullanıcı resmini bakarak yaşı hakkında yorum yapmıştım ve yadırgamamıştım ancak gerçek resmini gördüğümde olamaz dedim. Bu bilgi birikimi nasıl olur da bu yaşta edinilir..

Sanıyorum eğer bir "ev babası" olmasaydı ömrünü bilgisayar başında "dilforum"a bir şeyler yazmakla geçirirdi

İyi ki varsın Mamger Hocam

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    41
    hocamızı forum dışında tanımıyorum ama mükemmel hocalarımızdan biris olduğunu söylemek için mesajlarını takip etmek yetiyor..

büyüyünce ben de bir MehmetMamger olmak istiyorum..

SaitHoca Misafir
    İngilizceye FELSEFE gözüyle bakabilen TEK kişi bence Tam bir linguist. Ben bu foruma ders yoğunluğumdan dolayı çok giremiyorum belki ama her fırrat bulduğumda Mehmet Mamger hocamız ne yazmış diye bakarım. Ben aslında bu sitenin kurucuları arasındaydım ama çok yoğun olunca ve katkım da azalınca sadece bir öğretmen olarak katkıda bulunuyorum. Bu da bana yeter. Ben kendisiyle Eskişehirde bizzat görüştüm ve malesef espriye boğmuştum onları hala hatırlıyordur eminim. Bu kadar renkli bir kişiliğe sahip olduğu için Dil Forum çok sanşlı. Allah evvela ailesine sonra da dilforum ailesine bağışlasın. Hep böyle kal sayın hocam

Lavinia Misafir

Thumbs up

Yorumlarını okumaktan en çok zevk aldığım, öğrenme stiline hayran kaldığım, altın değerindeki çalışma taktiklerini kaçırmamaya çalıştığım, bilindik konular olsa bile o konuyu öyle güzel ifade etmesindeki ilhamını çok merak ettiğim ve Türkçe ile ilgili sınavlarda öyle bi ilham dilediğim, önerdiği yazılar ve kendi yazdığı yazıları kaçırmamak adına arada sırada da olsa adanayorum'a göz atmaya değer bulmamı sağlayan kişilerdendir, MehmetMamger Hocamız. Bi'de profilini ve avatarını en çok beğendiğim ve kendisine yakıştırdığım. Ve çocuklarına olan sevgisini takdir ettiğim, saygıya layık bulduğum hocalardan

PS: Cümlelerim çok uzun oldu, tam bitireyim derken, bitmediğini anladım, o yüzden bozuk oldu işte İyi ki varsınız MehmetMamger (başta memcır diye okuyodum) Hocam

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    146
    tanıdığım en derin ÖSYM DİL SINAVLARI ANALİZ cisi. elbette çok derin bir dil öğrenme meraklısı. bu konuda yanına bile yaklaşamam. dilFORUM'un dile yönelimli kalmada ve dil konusunda bu kadar popüler olmasında kuşkusuz en çok katkı ona ait bence. onunla çalışanların çok şanslı insanlar olduklarını düşünüyorum...
    Konu SeyfiHoca tarafından (30-03-08 Saat 16:00 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    108
    evet o anlatılmaz yaşanır !!!
    her yazısı bizi bilinmedik yerlere götürür hayat dersleri verir !

yazılacak o kadar çok şey varki yazılacak ama sanırım tek cümle onu özetleyecektir !
    o mükemmel bir insan ve hoca !

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    146
    o avatar aslında birçeok şeyi söylüyor işte

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    38
    FAZLA tanımıyoM ama çok seviyoM )))

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    41
    Alıntı yeşilEriğim isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    tanımıyoM ama çok seviyoM )))

ben de..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    Alıntı mervek isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    hocamızı forum dışında tanımıyorum ama mükemmel hocalarımızdan biris olduğunu söylemek için mesajlarını takip etmek yetiyor..

büyüyünce ben de bir MehmetMamger olmak istiyorum..
    MEHMET MAMGER OLUNMAZ MEHMET MAMGER DOĞULUR =)

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    29
    İngilizce konusunda bilgisine oldukça fazla güvendiğim, paylaşımcı, dilforumun Lokomotif Hocası diyebilir miyiz kendilerine!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    41
    Alıntı lacrymosa isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    MEHMET MAMGER OLUNMAZ MEHMET MAMGER DOĞULUR =)

bir şeyi çok yürekten istersen olur.. benimki de o misal.. belki olur

olmaz olmaz deme hiç.. zaman neler gösterir belli olmaz lacrymosa..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Ben foruma yeni yeni alışmaya başladım ve MehmetMamger hocamızın çok üstünbilgili biri olduğunu gördüm.Çok iyi bir kişiliği var ki foruma fevkalade katkılarda bulunmakta paylaşımları ve yardımları ile. Herkes gibi bende avatardaki fotoğraf yüzünden kendisinim bu yüksek birikiminin yaşından geldiğini zannedenlerdenim.Ama kendisi genç yaşına rağmen çoğu(genelleme yapmıyorum) daha yaşlı (50 üstü) hocalardan daha birikimli MehmetMamger hocamıza saygılarımla

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    42
    Mamger ve Seyfi hocamın 30 lu yaşların başlarında olduklarını öğrendiğimde çok şaşırmıştım.Avatarıyla bütünleşmişti Mamger Hocam.Uslubu bilgisi yardım severliği ve sayılamayacak pek çok örnek özellikleriyle eşsiz insan.

Forumla ilgili ilgisiz Kpds ye hazırlanan insanların ellirinde Mamger's Grammar notes başlığıyla çalışma kağıtları görünce nedense pek bir gururlanıyorum.Hocamızın ne zaman kitap çıkaracağınıda merak ediyorum bu arada?
    Konu HakanAlp2 tarafından (30-03-08 Saat 22:03 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Alıntı SeyfiHoca isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    o avatar aslında birçeok şeyi söylüyor işte
    çok haklısınız hocam

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    77
    Ne açılan konuyu okudum ne de diğer yorumları.
    Her cümlesini defalarca düşündüğüm, yazdıklarından ne öğrensem kârdır diyip her mesajını okumaya çalıştığım, azmine görüşlerine saygı duyduğum eşsiz insanlardan.
    Bazı yazılarından çoğu kez birşey anlamadığım bu yüzden sıkça sözlük karıştırıp nette araştırma yaptığım ve bir şeyler öğrendiğim için bundan sıkılmadığım, latifelerinde ince ayrıntıların gizli olduğunu bildiğim, yardım sever, "üstadım, hocam" kelimelerini şahsına kullanmaktan çekinmeyeceğim forumda bu aralar yok acaba neden diye merak ettiğim kişilerden biri.

İyiki varsınız.

Toplam 6 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)