Toplam 6 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 SonuncuSonuncu
Toplam 105 sonuçtan 41 ile 60 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Hadi Yazalım - Ve MEHMET MAMGER

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    44

Red face

Burada Mehmet abinin güzelliklerini yazmaya kalksam, hem şairin dediği gibi kelimeler kifayetsiz kalır hem de ben uykusuz, zira saatler yetmez. Bu sebeple ben sadece en çok sevdiğim özelliğinden bahsedeceğim, etrafını güzelleştirme özelliğinden.

Başka birisi için ‘Bu kişinin yaşamını güzelleştirmek için ne yapabilirim?’ diye kafa yoran insanlarında var olduğunu onu tanımamla öğrendim. Şunu kesin emin olarak söylüyorum; herkes çevresini onun yarısı kadar güzelleştirse, dünya kesinlikle cennet olurdu. Benim üzerimdeki etkisi ve tabi sonsuz hakkı da bu bakımdan tartışılmazdır. Yaşam akışımı derinden değiştiren bir dönüm noktası, şu anki mutluluğumum ise MİMARI’dır kendisi.
    Hani derler ya kardeşten öte, hakikaten de öz abim olsa, ancak onun kadar yeri olurdu bende. İyi ki varsın ‘brother’.

Lavinia Misafir
    Alıntı Efe Cevher isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi ki varsın ‘brother’.
    Halime sister, bak bizim büyük, hoca ve brother versiyonumuz

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    75
    Hotmail'de biri var ve bu adam bizim konuşmamızı istemiyor hocam. Ama aşacağız bu engeli de yakın zamanda

Az fırçasını yemedim Mamger hocanın. Fırçası acır mıydı bilmem de, benim yüzüm fena halde gevşerdi. Bazen sürtünürüm iki laf işitmek için, damar ararım bir şırınga kan alayım diye. Ya görmez, ya da sakallarını ovuşturup, "ne diyor bu zındık yine" diyerek görmezden gelir. Ya da çok çok bir otobüslük mesafeden, bana öyle gelir

Hocam sivri diliniz daim olsun. Bal yapacak kovan bulamazsanız, burada her zaman bir petek var, iğnenizi rahmetten sayan.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    96
    Şunu tüm açıklığımla ifade etmeliyim ki forumda en çok merak ettiğim ve tanışıp sohbet etmeyi en çok istediğim kişi Mehmet Hocamdır. Kendisiyle en kısa zamanda bir araya gelme fırsatı yaratıp mutlaka ama mutlaka tanışmak isterim. Adana'ya geleceğiz Hocam... Aşkın Abi işlerini bir yoluna koysun da...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24
    Alıntı SeyfiHoca isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    tanıdığım en derin ÖSYM DİL SINAVLARI ANALİZ cisi. elbette çok derin bir dil öğrenme meraklısı. bu konuda yanına bile yaklaşamam. . onunla çalışanların çok şanslı insanlar olduklarını düşünüyorum...
    Kesinlikle Seyfi Hocama katılıyorum, "dilFORUM'un dile yönelimli kalmada ve dil konusunda bu kadar popüler olmasında kuşkusuz en çok katkı ona ait bence". Yorumları, konulara bakış açısı süper. Aslında yazılacak çoooooooooookkkkkkkkkkkk şey var ama sadece "İyi ki varsınız Mehmet Hocam" demek duyguların çoğunu anlatıyor...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21
    forum kurulalı beri ilk aklıma gelen ve bazı vakitler yazdıklarını oturup arkadaş meclislerinde okuttuğum ve içten içe,neden bende böyle yazamıyorum kardeşim!!, dediğim insan gibi insan..
    youtube karşıtı olmasamda sevmeyen biri olarak adı geçen sitede MEHMETMAMGER ismi ile aradığım ve eklediği videoları izlediğim aile babası..
    ağzı güzel çehresi hoş diyar Adana'yı içime daha bir sevdiren ve Adana'nın bir gazetesinde yorumuyla başköşede oturan entellektüel..

canım sıkıldığında eski yazdıklarınızı okurum demiştim bir keresinde,görüyorum ki ben yalnız değilim üstadım...
    üstadım dediğim yegane insan..
    üstünüze çok şey yazılır ama malum kelimeler kifayetten yoksun,dil ise yorgun..
    bir güzel insansınız vesselam..

anlayışla...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21
    ve eski bir laf aklıma gelmişken yazıp sonra derlere yönelesim var...

MEHMET MAMGER sen DİLFORUM'sun,DİLFORUM sen...

anlayışla...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    65
    Yazılarını okumaktan zevk aldığım kişilerden biridir; Mehmet Hocam benim abim olsaydı, başaramayacağım şey olmazdı..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    26
    özelikle dün o kadar güzel yazılarıyla karşılaştım ki 'Allah ım bu kelimeler nasıl dökülüyo böyle genç bir ağızdan' dedim dıurdum..çok güzel bir üslup,harika bir kişilik ve ölçülmez bir dil bilgisi...siz olmazsaydınız neler eksik olurdu bu forumda acaba...hep burada kalın hocamm

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    46
    Sabahtan beri gelip gidip bölümdeki yazıları anca bitirebildim. Ve sanırım kalemi mürekkebe daldırıp bu adam niye böyle bir adam diye başlamamın zamanı geldi.
    Bu adam niye böyle bir adam? Bunun başlıca birkaç nedeni olsa gerek. Öncelikle amcam was created to be exactly what he is, that is to say, a lecturer, philosopher, teacher, linguist and etc.
    Sonra amcam üniversite sınavına girip gelen sonuçla hasbel kader seçtiği bir bölümde ilk defa bazı kavramlara aşina olup sonra bunları satmaya çalışan ucuz bir bezirgan değil. Kendini kavramlar bostanında bulmuş her bir kavramla hemhal olup kavramlarla birlikte büyümüş, bir çok kişinin daha duymadığı ya da dışardan kulağına gelen felsefi dilbilimsel kavramlarla doğal bir atmosfer içinde pişmiş. Bu arada da arapça ile demlenmiş arapçanın uzak bucaklarında dil yeteneğini geliştirmiş. Öyle sanıyorum ki dünyaya eleştirel bakmayı gerektiren bir dünya dünya görüşü ile birlikte işaret parmağı yanağında büyümüş bu da düşünsel bakış açısını olabildiğince geliştirmiş.
    Ve daha da sonra, bu kapasitesini ve düşünsel becerilerini, bir üniversitenin insanin beyin kapesitesini olabildiğince sınırlandırıp bakış açısını daraltan kalıp düşünceler ile düşünmesine neden olarak fikirlere gem vuran bir üniversite kurumunda yok etmemiştir ya da zayıflatmamıştır.

Son olarak da bu yağmur yüklü bulut, içinde ormanlar yetiştirecek fikir tohumlarını besleyen körpe fidan (avatarın aksine) DİLFORUM'la kendine bağrında taşıdığı rahmeti bırakacak, gönlünde beslediği tohumları ekecek el değmemiş bakir bir toprak parçası sağlamış....

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    56
    Avatarindaki resmin etkisini hala üstümden atamadigim,gercek resmini görünce sok olup hala kabullenemedigim insan..
    Cümlelerini,fikirlerini,olgunlugunu o yasa yakistirdigimdan,onun yasindaki bi insanin bu yasta bu kadar sey bilebilmesine hala inanamadigim o yüzden hep o 60 yasindaki resmiyle hatirlayacagim;ayrica Adana'li olmasindan dolayi da ayrica sempati duydugum
    cook degerli hocam..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    44
    Çok bilgili , çok saygılı ,kısacası bütün iyi olan özellikleri bulundurduğuna inandığım bir hocamız.Katkılarınızdan dolayı teşekkürler hocam.....

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    148
    Bütün samimiyetimle söylüyorum; Mehmet Hocamı anlatacak kelime bulamıyorum.

Seni tanımak senle bu forumda bulunmak gerçekten çok güzel hocam. İyi ki varsın.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    Forumda en sevdiğim ve her konudaki yorumunu sabırsızlıkla beklediğim Mehmet Hocam. Foruma ilk girdiğimde avatarınıza ve yorumlarınıza bakınca heralde yaşı kemale ermiş yıllardır dille iç içe olan bir insandır demiştim. Açıkçası yaşınızı öğrenince bu kadar yıla bu bilgiyi nasıl sığdırdınız kendinizi böyle geliştirmeyi nasıl becerdiniz şaştım kaldım. Hocam bir insan nasıl böyle güzel yorumlar yapar dil böyle mi güzel kullanılır, helal olsun size. Bize okulda dilbilimde hep descriptivist olun dile önyargılı yaklaşmayın diyorlar ve ben bu dilbilimciliği sizde gördüm. Doğru dil üstün lehçe,ağız yoktur diyoruz ya sizin bu konudaki yorumlarınızı büyük bir keyifle okuyorum.
    Allah sizi dilforumun ve sevdiklerinizin başından eksik etmesin.Her şey için sonzuzzz teşekkürler hocam.

PS: Okulda adanadan kiminle tanışsam hep sizi soruyorum. İnşaallah bir gün sizinle karşılaşma,tanışma şerefine layık olurum. Sizler eskişehire geldiğinizde ben henüz dilforumdaş değildim ama inşaallah yine gelin en önde ben karşılayacağım sizleri.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    58
    Toplumsal histeriye kapılıp akıp gitmez, nabza göre şerbet vermez; ne düşünüyorsa onu der, düşünür ve öyle konuşur. Konuşunca da baştan sonra bir noktasını kaçırmadan dinleyesin gelir.

Doğu felsefesi hakkında bilgisi, dil ve sosyal konular üzerindeki yorumlarını hep hayranlıkla okudum, hep zevk aldım.

"Neden onun gibi daha fazla insan yok?" dediğim nadir kişilerden biri aslında MehmetMamger. Akıl danışmak için uzun uzun derdimi anlattığım ve her seferinde beni dinleyip, düşüncelerini söyleyen bir abi gibi benim için.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    30
    İngilizce hocamız "all cloze tests" diye fotokopi dağıtmıştı.Tabii testin cevap anahtarı yoktu. Ve altında Memmet Mamger yazıyordu Sonra google'da aratınca hem cevap anahtarına hem de "Mamgere" ulaştım Bir süre sonra dilFORUMa üye olunca ne görüyüm Mehmet Mamger buranın en aktif üyesi

Yine pek tanımasam da mesajlarını, yorumlarını okumaktan büyük keyif alırım Benzetmeleri süpper oluyor Ve yorumlardan anladığım kadarıyla da baya ünlü biriymiş Sonnuçta katkısı yadsınamaz bir hocamız teşekkürler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    62
    Alıntı Sergeant_Troy isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    İngilizce hocamız "all cloze tests" diye fotokopi dağıtmıştı.Tabii testin cevap anahtarı yoktu. Ve altında Memmet Mamger yazıyordu Sonra google'da aratınca hem cevap anahtarına hem de "Mamgere" ulaştım Bir süre sonra dilFORUMa üye olunca ne görüyüm Mehmet Mamger buranın en aktif üyesi

Yine pek tanımasam da mesajlarını, yorumlarını okumaktan büyük keyif alırım Benzetmeleri süpper oluyor Ve yorumlardan anladığım kadarıyla da baya ünlü biriymiş Sonnuçta katkısı yadsınamaz bir hocamız teşekkürler

Abi bu forumun üyeleri ne şanslı ! Anlayamadım gitti. Benim, bana test verecek öğretmenim olmadı ya. Dersaneyi saymıyorum. Ne güzel ya, Mehmet hocam siteye, olmadı bana, şu güzel testlerinizden biraz verebilir misiniz?

PS: Size yazacaklarım bundan ibaret değil, düşünüyorum, kompozisyon hazırlıyorum, şu an bilgi toplama kısmındayım.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    30
    böyle şeyler yazmayı sevmem ama
    mehmet mamger için değer..
    saygılar sevgiler
    iyi ki burdasınız ve iyi ki ingilizce ile ilgileniyorsunuz
    sağlıcakla kalın...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18

Smile

Forumda sorularımı büyük bir sabırla cevaplayan mamger hocam, inanın kullanıcı resminiz insanı çok rahatlatıyor. Ne yazarsak yazalım kızmayacak bir babacan çehre. Bende inanamadım yaşınıza sizi o kadar özdeşleştirmişim ki o resimle ve tabi cevaplarınızla. Gerçekten dolu dolu. İyi ki varsınız.

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    2
    Rep Gücü
    161
    Hakkımda yazılan güzel yazılar için herkese teker teker teşekkür ediyorum arkadaşlar. Ben de elimden geldiğince kafamda anısı canlananlar hakkında bir şeyler karaladım.

Yaşım ve avatarıma gelince: 33 yaşındayım, bu beni çoğunuzdan daha yaşlı yapar zaten. Ama içimdeki adam biraz daha yaşlı, gereksiz yere ve istenmediği anda muzip, ve seyre fazlasıyla düşkün. Avatar yani, içimi resmetsin diye orada, dışımı değil elbet.
    Akla mağrur olma Eflatun-ı vakt olsan dahi.
    Bir edib-i kâmil gördükde tıfl-ı mekteb ol

Toplam 6 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)