Toplam 6 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
Toplam 105 sonuçtan 21 ile 40 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Hadi Yazalım - Ve MEHMET MAMGER

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    33
    Sitede avatarı ilk gördüğümde 50li yaşlarda birini hayal etmiştim.Ama epey genç çıkmıştı.Kendisi forumdaki "baba" bence.Yorumları,dili,tartışma üslubu ile forumun en çok iş yapan hocalarından

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    66
    saygılar mehmet mamger

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    83
    Kendimi okul andaçlarında arkadaşını anlatan duygusal öğrenciler gibi hissettim bi an .

Canım kardeşim benim . Bu satırları yazarken bile o gülümsemenin hiç eksik olmadığı yüzün geliyor gözümün önüne. Seni tüm forum çok iyi tanıyor aslında. Zira Seyfi Hocamın da dediği gibi sen bu ortamın olmazsa olmazı ola geldin . Birgün birileri Felsefenin dile bakan yönü hakkında birşeyler yazmaya kalkışırsa eğer , DİLFORUM da elinde malzeme olarak kullanabileceği MAMGER lakaplı eşsiz bir insan olduğunu hatırlatmak lazım ona

Ben bu dilin öğretmeniyim doğrudur ama daha doğru olan da şu ki senin eline su dökmeye kalkışmadan önce oturup epeyce düşünmem gerekiyor Zira üstad sıfatını taşıyabilecek bir dil gönüllüsü olarak tanıdım seni . Forumda seninle yol arkadaşı olmayı ise - inan bana - bir ayrıcalık olarak addediyorum kendime ..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    85
    forumda ilk özel mesaj yazdığım insan yanlış hatırlamıyorsam çünkü MehmetDEU hocamla karıştırıyorum.ilk özel mesajım "hocam yeni konu nasıl yazarım,açamıyorum yeni konu demiştim sanırım" (hatırlıyorum belgeseline döndü mevzu)
    kendisinin üslubu takdire şayan acaba elinde sözlük kelimeleri arayıp da mı konuşuyor derdim (şaka).
    avatarı ve gerçek fotoğrafını görünce herhalde şimdi yaşlanmış ve fotoshopla resmi karikatürize etmiş dedim.ne hayalci şahsiyetim en önemli özelliği fotoğrafındaki o ağırlığını hissettirerek olaylara doğru müdehale etmesidir.ha bir de ne şiş yansın ne kebap mantığı vardır.orta yolda yol gösterir..ondan orta yoldadır
    herşey için teşekkürler hocam,,
    Konu DivingDeep tarafından (30-03-08 Saat 19:51 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    41
    yüzyüze görüşme fırsatım hiç olmadı ama gerçekten mükemmel bir öğretmen forumdaki bütün öğretmenleri çook seviyorum herkezin yeri apayrı hepsi birbirinden değerli eşsizler hepsine herşey için sonsuz teşekkürler umarım hepinizi yüzyüze tanıma fırsatım olur bize kattığınız herşey için birdaha teşekkürler çok duygulandım ya

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    36
    karakteriyle aklımda yer etmiş bir insan özelliklerini saysak mı diye düşünüyorum ancak uzun zamandır forumda olanlar bilirler onu kendini öğrenmeye aç kişilere adamış birisidir Mehmet MAmger hocam. sorulara verdiği net cevaplar vede kaynaklı cevaplar vererek konuların kapanmasına yardımcı olmuştur. sorun çözücüdür kısaca

Kecags Misafir
    Tanıdığım ve saygı duyduğum en iyi insanlardan birisidir mamger hocam tabi bana gönderdiği davetiyeyi de hiç unutmadım yoksa burada olmazdım şimdi....

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    143
    Mamger gibi 3 dünya lideri olsa bu dünyada savaş, dövüş açlık, yoksulluk olmazdı. Şimdi oturup tek tek onun meziyetlerini yazmayacağım. Çünkü zaten yazan yazmış ama bir şey var ki eklemeden geçemeyeceğim. Mamger çanak çapı onlarca metre olan bir uydu anteni gibidir, sadece bir tek uyduya açık değildir her türlü yayını alır ve her türlü insanla empati kurabilir. O'nun önyargılardan arınmış insan kimliğinin ötesinde, başkalarının dünyasını da içselleştirebilme yeteneği vardır. Her insan onda ikinci bir "ben" i, yani "kendini" bulur.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    66
    Alıntı DemirhanHodja isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    saygılar mehmet mamger
    hocam akşamüstüde çok düşündüm hiçbirşey yazamadım,şimdi yine aynı duyguları hissediyorum.yazamıyorum işte.oysa sizin için söylediklerimi,düşündüklerimi buraya yazmak için günlerce beklemem gerekecekti.özet işte derin saygılar

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    58
    Mehmet. Mamger olan. Offf... Ne diyeyim senin için Hocam ?? Annemi kaybettiğim zaman ilk aradığım kişi desem yeter mi ?? Ya da Turkcell bedava konuşma verdiği zaman ilk aradığım kişi ?? Veya işyerinde o kadar işin gücün arasında -Dur, birini bulsam da iki çift laf edip, kafamı biraz dağıtsam, dediğimde ilk aklıma gelen insan. Olmadı mı ?? O zaman Dilforum'a her girdiğimde -Gene ne yazmış ? Gene hangi dili öğrenmeye karar vermiş, diye mesajlarına saldırdığım zat-ı muhterem. Ben, senin dil bilgini, öğrenme azmini, dünya görüşünü, politika düşünceni yazacak değilim. Zaten yazmışlar arkadaşlar sağolsunlar. Hepsinin altına imzamı atarım. Ben, sadece senin her ahval ve şartta gülmeni, güldüğünü paylaşmanı, paylaştığını yaşamanı, yaşamanın tadını... Kısaca : Sen ne biçim adamsın ??

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    107
    İşte akil adam dedirten sağduyunun,toplumsal uzlaşmanın arandığı bugünlerde alın size uzlaşma,sağduyu ta kendisidir denilebilecek,yaşlanmayı sevdiğini düşündüğüm bir derya.Tutun beni daha ileri gidicem çünkü, yahu bilge ak sakallı bir dede...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    53
    O forumumuzun tetikleme merkezi, ışığı, dinamosu, babalarından biri, Türkiyedeki İngilzice duayenlerinden... Engin şahsiyet, Bilgi abidesi, abi, sağlam yürek, müthiş insandır.

Abi seninle tanışmak benim için bir şereftir. Senin gibi bu işin en zirvesindeki bir insanla tanışmak benim için bir onurdur.

Eşiyle, cimcimeleriyle çok iyi bir aile... Allah bozmasın... Allah mutluluğunuzu daim etsin... Eşinize saygılarımı yollayın...

Müthiş bir misafirperver bir ailesiniz. FORUM GURUSUSUN abi sen....

PS: Tek kelimeyle müthiş bir insansın abi... Aslında yazılıcak çok şey var lakin... Kelimeler yetmiyor sein için....

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    45
    Yazılması gerekn herşey yazılmış aslında biz okuyalım yeter diyeceğim geliyor ama tek kelime ile ben de bir şey söylemek istesem onu için, kendi profilinin ve görüşlerinin aklıma getirdiği ilk ve tek kelime şu olurdu: "rint"; (yalnız bu kelimeyi ilk anlamıyla kullanıyorum!)

Mehmet Hocam, özellikle Türkçe'deki hitap edanızı hiç kaybetmeyin, bu eda çoook şeylere gebe; bir edebiyatçı olarak ben hissedebiliyorum Eline, ruhuna sağlık!

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    2
    Rep Gücü
    160
    Alıntı Henry-Waldo isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    tek kelime ile ben de bir şey söylemek istesem onu için, kendi profilinin ve görüşlerinin aklıma getirdiği ilk ve tek kelime şu olurdu: "rint"; (yalnız bu kelimeyi ilk anlamıyla kullanıyorum!)
    Hakkımda rind ü kalender buyurmuşsunuz, bunu sizden duymak ne şeref. İzmir'e gelirsem sizi de göreceğim efendim.
    Akla mağrur olma Eflatun-ı vakt olsan dahi.
    Bir edib-i kâmil gördükde tıfl-ı mekteb ol

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    44
    Mamger Hoca'yı sadece foruma yazdığı mesajlardan tanıyorum;ama bu benim onun kişiliğini,bilgisini,sağduyusunu,anlayışlılığını,sevgisini,saygısını.....anlamama yetti.
    Ben de Mamger Hocam'ın asıl resmini gördüğümde çok şaşırmıştım.Gerçekten saçları ağarmış biri bekliyordum.
    Forumda hiç ilgilenmediğim bir konu bile olsa eğer mesaj yazmışsa illaki okurum(bazen pek bir şey anlamasam da...).Daha ne yazayım bilmiyorum...
    Ve gerçekten Mamger Hoca'ma büyük bir saygı ve sevgi duyuyorum.
    Alah sizi forumumuzdan eksik etmesin hocam.

Lavinia Misafir
    Alıntı MehmetMamger isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakkımda rind ü kalender buyurmuşsunuz, bunu sizden duymak ne şeref. İzmir'e gelirsem sizi de göreceğim efendim.
    @HakanÖzbek ve @Henry Waldo gibi İzmirli hocalarımız sayesinde İzmir'e uğramışken, bir İzmir buluşması da yapsak Bu küçük yaşta zaten bi' yere salmıyorlar bizi, hazır gelmişken, biz görmeden gitmeyin siz ve diğer hocalarımız. Angel ve diğer İzmirli arkadaşlarım bana katılıyor zaten. (dimi İzmirliler)

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    58
    Alıntı Lavinia isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    @HakanÖzbek ve @Henry Waldo gibi İzmirli hocalarımız sayesinde İzmir'e uğramışken, bir İzmir buluşması da yapsak Bu küçük yaşta zaten bi' yere salmıyorlar bizi, hazır gelmişken, biz görmeden gitmeyin siz ve diğer hocalarımız. Angel ve diğer İzmirli arkadaşlarım bana katılıyor zaten. (dimi İzmirliler)
    Yapalım. Çok da iyi olur. Unutmadan söyleyeyim Ağustos sonrası için İzmir'de olup olamayacağıma söz veremem. Ona göre.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    45
    Alıntı MehmetMamger isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    O şeref bize ait efendim:

"... ölüm âsûde bahar ülkesidir rinde
    ve bir arslan esniyor gibi engin vakar ise
    rind'in belaya karşı kayıtsızlığındadır"

Yahya Kemal

O günü sabırsızlıkla bekleyeceğim!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    60

Smile Mamger

Mamger,
    1- Beni en iyi anlayanların başında gelir.
    2- Bir çok yönden kesistiğimiz noktalarımız var. (Aile, felsefe, inançlar, en güzeli insanlık)
    3- Mamger kabul eder mi bilmem ama "O tam bir Anadolu Ereni".
    4- Eşi bence tam bir Anadolu Kadını ve en az Mamger kadar zeki ve sabırlı ...
    5- Çocukları ise "cin" gibi ve çok güzel, gerçek güzel....
    6- Misafirperverliği anlatılmaz yaşanır... (Bildiği çok güzel "Adana Kebap" yapan yer var mutlaka sorun!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    80
    Bir insan bu denli başlı başına bir dünya olurda, dünyasına herkesi her haliyle kabul eder ve onları bu denli güzel ağırlar mı? İyiki varsınız Sayın Hocam.

Toplam 6 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)