Toplam 35 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
Toplam 692 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: TOEFL iBT TECRÜBE PAYLAŞIM HAVUZU

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    32

TOEFL iBT TECRÜBE PAYLAŞIM HAVUZU

TOEFL iBT sınavına giren arkadaşlarımız !!!
    Burada, sınava girecek arkadaşlar için sınav öncesi ve sınav anı için tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    32
    Bir gün bekledim yazan kimse olmayınca tekrar hatırlatmak istedim. TOEFL iBT'ye kimse girmedi mi? Giren varsa lütfen tecrübelerini bizimle paylaşırlar mı?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    Berbattı tek kelimeyle. Speaking kısmında ilk independent task'te bir hata yaptım ve moralim sıfırlandı. Diğer speakinglerde sustum sadece nasıl olsa 80'i geçemem diye. Sınavdan çıkacaktım ama writing nasıl hem göreyim hem de kendimi test edeyim diye bekledim. Bence en zor kısım speaking. Türkçe bile zor yanıtlayacağım soruları soruyorlar. çekyat mı tercih edersin yoksa bilmem ne mi? Ben bunu 45 saniyede Türkçe olarak bile açıklayamam. Reading writing listening bence daha kolay.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    32
    İlk tecrübe paylaşımı sizden geldi teşekkürler. Sınava ne zaman girdiniz? Geçmiş olsun.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    Bu konunun sınava ilk girecek veya tekrar girecek arkadaşlara Çok faydalı olacağından eminim.
    teşekkürler..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17

Açıkçası Çekiniyorum

Ne yalan söyleyim toefl'ın zor bir sınav olduğunu biliyorum.Aslına bakarsanız toefl ile son 2 aydır ciddi ciddi ilgileniyorum bu siteyide araştırma yaparken buldum fakat çok faydalı bi site gerçekten.Ben şu anda bu sınava girmedim ama giren akrabalarımdan özellikle writing kısmının çok zor olduğunu duydum.Arkadaşımızında değindiği gibi çok ince ayrıntılara değiniyorlar bazen bunlar Türkçeyle bile zor anlatacağımız bir şekilde bile önümüze sunuluyor.Fakat yine sınava giren bir akrabam bana writing kısmında önemli olanın panik yapmamam gerektiği olduğunu söyledi bende ilk söylendiğinde hadi canım bunu herkes söyler demiştim fakat hakikaten öyle arkadaşlar kısıtlı bir süre insan için paniğin artmasına sebep oluyor ayrıca bana ingilizce kitaplardan okuduğum bilgilerle ilgili düşünüp yazılar yazmamın yani ufak tefek denemeler yapmamın çok iyi olacağını söyledi gerçektende bunu denemeliyiz ilk yazdıklarımız çok komik olabiliyor fakat gittikçe gelişiyor bu sebeple 'süresi olan arkadaşlara' sesleniyorum okuduklarınız hakkında düşünüp yazı yazın kendinizle alay edin, gülün ama yazmaktan vazgeçmeyin.Ne kadar tecrübe ile ilgili bilmem ama yazmak istedim.

Saygılar...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    30
    Alıntı ebla33 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yalan söyleyim toefl'ın zor bir sınav olduğunu biliyorum.Aslına bakarsanız toefl ile son 2 aydır ciddi ciddi ilgileniyorum bu siteyide araştırma yaparken buldum fakat çok faydalı bi site gerçekten.Ben şu anda bu sınava girmedim ama giren akrabalarımdan özellikle writing kısmının çok zor olduğunu duydum.Arkadaşımızında değindiği gibi çok ince ayrıntılara değiniyorlar bazen bunlar Türkçeyle bile zor anlatacağımız bir şekilde bile önümüze sunuluyor.Fakat yine sınava giren bir akrabam bana writing kısmında önemli olanın panik yapmamam gerektiği olduğunu söyledi bende ilk söylendiğinde hadi canım bunu herkes söyler demiştim fakat hakikaten öyle arkadaşlar kısıtlı bir süre insan için paniğin artmasına sebep oluyor ayrıca bana ingilizce kitaplardan okuduğum bilgilerle ilgili düşünüp yazılar yazmamın yani ufak tefek denemeler yapmamın çok iyi olacağını söyledi gerçektende bunu denemeliyiz ilk yazdıklarımız çok komik olabiliyor fakat gittikçe gelişiyor bu sebeple 'süresi olan arkadaşlara' sesleniyorum okuduklarınız hakkında düşünüp yazı yazın kendinizle alay edin, gülün ama yazmaktan vazgeçmeyin.Ne kadar tecrübe ile ilgili bilmem ama yazmak istedim.

Saygılar...
    Kesinlikle katılıyorum!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    Alıntı Ercenk Hamarat isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    TOEFL iBT sınavına giren arkadaşlarımız !!!
    Burada, sınava girecek arkadaşlar için sınav öncesi ve sınav anı için tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

" toefl" gerçekten ingilizce kullanımını bütün becerileriyle ölçen bir sınavdır.sadece gramer ya da kelime bilerek bu sınavdan iyi bir puan alamazsınız.bana göre en zorları speaking ve listeningtir çünkü sizden akıcı bir konuşmanın yanında listeningte tamamen orjinal konuşma örnekleri(değişik hızda ve farklı ingilizce aksanlariyla) dinletirler.ayrıca writingde değişik essaylar yazmanız istenir,ki bu da belli bir birikimiz olmadan ve essay le ilgili temel kuralları bilmeden olmaz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    Skor açıklandı. Eğer speakingte diğer taskleri tamamlasa imişim 80 puanı geçebilecek imişim.

Arkadaşlar bir defa girdim ama söyleyeceğim şey şudur ki; ASLA moralinizi bozmayın. Elinizden geleni yapın.

Bu arada listening paragraflarında genelde fotoğraflardaki insanlar yaşlı idi. Özellikle canımız sıkılsın diye mi yapıyorlar bunu anlamadım. Daha genç insanları koysalardı daha iyi olurdu bence
    4 saatlik bir sınavda inanın ki çok etkisi oluyor.

Sigarayı bırakmanızı tavsiye ederim. Eğer tiryaki iseniz saatlerce sigarasız durmak ayrı bir sınav gerçekten de

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    Cuma günü giriyorum, Ankara-TOBB Uni'de. Pek hazırlanmadım 88 Almam gerekiyor ama daha yüksek bir puan hedefliyorum, en az 100, deneyimlerimi paylaşacağım

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    30
    Alıntı Safakis isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Cuma günü giriyorum, Ankara-TOBB Uni'de. Pek hazırlanmadım 88 Almam gerekiyor ama daha yüksek bir puan hedefliyorum, en az 100, deneyimlerimi paylaşacağım
    Bekliyoruz...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    32
    Umarım hedefinize ulaşırsınız. Başarılar diliyorum. Merakla bekliyoruz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17

Exclamation

Merhaba Arkadaşlar
    Bugün saat 11:00'de TOBB ETÜ'de sınava girdim, 14:50'de de çıktım.
    Arada 10 dakikalık bir ara da verildi. (Maksimum 4,5 saat sürüyor diye biliyorum zaten)
    Genel olarak sürprizsizdi. Sınav sistemini daha önceden kavrayan ve İngilizcesine güvenen birinin başarısız olması imkansız. Tek sorun zaman kısıtlaması olabilir belki. Benim zamanım ucu ucuna yetti genelde, ama paniklemedim. Sorularınız olursa cevaplarım, bir de şunu söyleyeyim, kayıt yaptırdıktan sonra size verilen ücretsiz online deneme sınavını yapın, sınavdaki otomasyon programına alışmış oluyorsunuz. Ve bu forumda yayınlanan akademik kelimeler listesi & alıştırmalar & essay konuları gibi dosyalara mutlaka bakın. Herkese iyi akşamlar.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    Tekrar Merhaba, skorumu öğrendim websitesinden...
    109 almışım. 2 puanlık soruyu kendi hatamdan dolayı kaçırmıştım. 118 üzerinden 109 hiç fena değil

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    32
    109 almışım. 2 puanlık soruyu kendi hatamdan dolayı kaçırmıştım. 118 üzerinden 109 hiç fena değil
    Sizi ilk kutlayan ben olmak istedim Tebrikler...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    Teşekkür ederim Sayın Hamarat. Bu siteden edindiğim dosyalar dışında hiç hazırlanmadım. Aslında temeli sağlama yakın birinin çok da kasmasına gerek yok ya da 1000lerce lira verip kurslara gitmesine, TOEFL için.

Bu arada fırsatçı ETS, Toefl ücretine yine zam yapmış, 155'di, 185 $ olmuş...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    55
    tebrik ederim sizi
    darisi diger arkadaslara..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    32
    Teşekkür ederim Sayın Hamarat. Bu siteden edindiğim dosyalar dışında hiç hazırlanmadım. Aslında temeli sağlama yakın birinin çok da kasmasına gerek yok ya da 1000lerce lira verip kurslara gitmesine, TOEFL için.

Bu arada fırsatçı ETS, Toefl ücretine yine zam yapmış, 155'di, 185 $ olmuş...
    Evet haklısınız ETS 30$ zam yaptı maalesef Kırmızı ile belirttiğim yer çok hoşuma gitti. Böyle sevindirici haberler almak beni daha da şevklendiriyor.
    Konu Ercenk Hamarat tarafından (03-04-08 Saat 22:44 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    Sonuçlar kaç gün sonra açıklanıyor bunu kesin olarak nasıl öğrenebiliriz?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    merhaba arkadaşlar. ben yeni başlıyorum çalışmaya. toefl'ı ağustos'un sonuna doğru almayı düşünüyorum. yani 3.5 aylık bir çalışma sürem olacak.
    kaplan ve cambridge'den çalışıcam ve ayrıca bu site aracılığıyla indirdiğim kaynaklardan.
    ibt reading örnekleri indirebileceğim bir yer biliyo musunuz acaba?
    bu arada listening ile ilgili olarak bbc.co.uk'de dinlemeler yapın bence. çok faydalı oluyor. learning english kısmına giriyosunuz, ordan watch&listen var oraya. benim gördüğüm kadarıyla ortalama 6'şar dakikadan oluşan yaklaşık 200-300 dinleme parçası var.
    ayrıca zamanınız bolsa benim gibi bol bol film izlemek de yararlı olur.
    herkese başarılar.

21. Beğenme ahmetpusat bu mesajı beğendi.
Toplam 35 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)