Toplam 35 Sayfadan 35. Sayfa BirinciBirinci ... 31 32 33 34 35
Toplam 697 sonuçtan 681 ile 697 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: TOEFL iBT TECRÜBE PAYLAŞIM HAVUZU

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    biraz zor upper olmalısın

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    @hatice35 Ben olabilirim, gerçi undergrad'le alakalı geniş bilgim var ama bunun bir kısmının master için de geçerli olacağı kanısındayım.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Arkadaşlar 16 Ekim Cuma günü İnfolang Dil Okulu Bakırköy şubesinde ilk kez TOEFL sınavına girdim. Kısaca tecrübe ve tavsiyelerim:

1. İmkanınız varsa benim girdiğim şubede girmeyin. Küçücük bir sınıfta 12 kişi sınava girdik. Normal derslikten bozma dil laboratuvarına benzetmişler. Dıralar birbirinden kartondan yapılmış bölmelerle ayrılmıştı. Haliyle etrafınızdaki diğer adaylar konuşurken konsantrasyonunuzu bozacak derecede fazla ses geliyor. Salonla ilgili diğer konu(muhtemelen birçok yerde aynıdır durum), klavyelerin İngilizce olması. Writing için aşina olmakta zaman kazanma açısından fayda var.

2. Her dört başlık ile ilgili, özel olarak TOEFL antrenmanı yapmak gerek. Çünkü sorular sadece TOEFL'da karşılaşacağınız türden. (YDS'den aldığınız yüksek notlara güvenmeyin. Yanıltıcı olabilir. ) ETS.org sayfasındaki örnek sınav en azından, minimum hazırlık olarak gerçek sınavmış gibi çözülmeli.

3. Speaking konusu benim için en büyük hayal kırıklığı idi. Özellikle ilk soruda dikkat toplamada zorlandım. Mutlaka kurulacak her cümle için kilit bir iki kelime not edilip konuşurken onun etrafında cümle kurulmalı. Diğer sorularda istediğim şekilde kendimi ifade edebildim. En çok da, keşke konuşma için hazırlıklı gitmiş olsaydım diyorum. Örnek vermek gerekirse ilk soruda; oda arkadaşı seçmenizde sizin için aşağıdaki kriterlerden hangisi önemlidir şeklinde sorulmuştu (arkadaşlık duygusu, sessizlik, ...) Bir diğer soruda da uzun bir metin ve bununla ilgili düşüncelerin ifade edildiği daha uzun bir dinleme parçası verilip, konuşanlardan birinin bu olayla ilgili düşüncelerrini özetleyin denmişti.

4. Dinleme parçaları fazlasıyla uzun. Not alma becerisini geliştirmek gerek. Konuşmalar diyalogdan daha çok bir konferansçının kağıttan okur gibi konuşmasını akla getiriyor. Sorular kolay olsa da uzun gelen metinler bıkkınlık yaratıp dikkat dağınıklığına neden olabilir.

5. Elimde KAPLAN TOEFL hazırlık kitabı var. Çok ayrıntılı izahatlar yapmış. Hazırlık için iki-üç aylık zamanı olanlar bu kitabı alıp kullanabilir ve günde yarım saatlik bir çalışma ile bu kitabı baştan aşağı gözden geçirmiş olurlar. Kitabın özelliği TOEFL IBT mantığına uygun çözüm stratejileri içermesi. Ben zamanım olmadığı için çok yüzeysel bakabildim.

Sınava girecek herkese şimdiden başarılar. So söz, en önemli kriter bence iyi konsantre olabilmek.

4. Teşekkür AnakinSkywalker, Suyla bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Örnek TOEFL Speaking sorularını, sınavda olduğu gibi, mikrofonunuza konuşarak cevaplayabilirsiniz.
    Ayrıca, verilmiş cevapları ve notunuzu yükseltecek stratejileri öğrenebilirsiniz.
    TOEFL Speaking: TOEFL-Speaking.com

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Arkadaşlar intermediate seviyesindeyim ve önümüzdeki sene Toefl girmeyi düşünüyorum.ne kadar sürede gelebilirim sınav seviyesine sizce

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Yurt dışında özel bir üniversitede okuyorum yardımcı olmaya çalışabilirim istersenız

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    valla çok yardıma ihtiyacım var benim
    reading çalışması bitti listeninde bitti ama speaking berbat

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Arkadaşlar...Cambridge Toefl IBT Fourth Edition kitabından çalışmaya başladım ancak kitapta yer alan listening exerciseslarının ses dosyaları CD de yok mu yoksa ben mi bulamıyorum.. Çıldırcam.. CDde sadece 7 tane test var.. Lütfen acl yardım bekliyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    merhaba arkadaşlar, ben toefl sınavına girmeyi düşünüyorum amacım en azından 90+ almak 100 üstü alırsam da harika olur sınavın speaking in değerlendirilmesi hakkında yardımcı olabilecek birisi var mı ben son yds den 93.75 aldım reading listening ve writing de problemim olacağıını sanmıyorum fakat speaking kötü biraz

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Merhaba arkadaşlar bende kendi imkanlarım ile derlemiş olduğum ve son 10 yıl içerisinde yapılmış olan TOEFL IBT sınavlarından oluşturulmuş 33 ADET gerçek sınav mevcut, Çinli ve İranlı pHD öğrencilerinden edindim. Bu programdan önce Kasım 2015 te 73 aldım, programı bulduktan 1.5 ay sonra yine Ocak'ta TOEFL IBT'ye girdim ve 95'e yükselttim puanımı. Ayrıca inanın bahsettiğim 33 Gerçek sınav'dan yani bu havuzdan benim girdiğim TOEFL Sınavında 1 Listening parçası aynı geldi. Eğer gerçekten bu sınavdan kısa sürede yüksek bir puan almak istiyorsanız bu elimdeki kaynağı mutlaka benden alın. Pişman olmayacaksınız. Ben ESSAY' da bakıyorum.ESSAylarınızı mailime atabilirsiniz değerlendirmem için. bu arada NOTEFULL diye bir site var oradaki Speaking ve Writing Kalıplarını birebir ezberleyip 33 Gerçek Sınavda uyguladınız mı inanın puanınızın kısa sürede nasıl yükseldiğini gözlerinizle rahatça göreceksiniz. Bu kaynağı edinmek isteyenler bana mail atabilir. >>> msuatc@hotmail.com

inşallah herkes istediği puana kısa sürede erişir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    arkadaslar ankara universitesi. turk hava kurumu universitesi. hacettepe universitesi arasinda en iyi sinav yeri neresi yardimci olursaniz cok sevinirim tesekkurler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    83
    muhtemelen ankara üniversitesidir
    Alıntı miraerden isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ankara universitesi. turk hava kurumu universitesi. hacettepe universitesi arasinda en iyi sinav yeri neresi yardimci olursaniz cok sevinirim tesekkurler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Merhaba arkadaşlar,

Foruma ilk paylaşımımı bu başlıktan yapıyorum. Son üç sene içinde hem IELTS'e hem de TOEFL'a girdim. TOEFL'a gireli birkaç ay oldu. Bakırköy'de dil okulunda girdim sınava. Sonuçlarım ve önerilerim:

Reading: 28
    Listening: 29
    Writing: 28
    Speaking: 22
    Toplam: 107

Reading kısmında en çok işime yarayan, sık kullanılan kelimeler üzerine çalışmak oldu. Mesela 'erozyon', 'kıtlık', 'sulak alan' gibi kelimeler genelde parçalarda geçiyor. Bunların bulunduğu soruları cevaplayarak çalışmak çok işinize yarıyor. İsteyene daha detaylı bilgi verebilirim; ama ben en çok kullanılan 400 kelimeyi içeren alıştırmalar sunan bir kitaptan çalıştım.

En rahat geçen kısım Listening oldu. Burada TOEFL'ın kendi sitesindeki tüm parçaları dinleyip, örnekleri çözüyordum. TOEFL'ın kendi sitesindeki örnekler dışında başka bir çalışma yapmadım. Örneklere çok yakın konular çıkıyor zaten.

Speaking en çok çalışmama rağmen en düşük puan almama sebep olan bölüm oldu. Zaten soruları cevaplarken sesimi kaydediyordum. Sesimi dinleyince durumumun çok iyi olmadığını anladım. Bunu düzeltmek için bol bol alıştırma yaptım. Hep sesimi kaydedip, gelişme var mı yok mu kontrol ediyordum. Ama çok işime yaramadı. Şuanki aklım olsa, burada kesin Cambly veya benzeri bir uygulama kullanırdım.

Writing bölümü için IELTS ve GRE sınavlarından dolayı deneyimliydim. Çok fazla essay yazmıştım o zamana kadar. Her bölüm için kaç paragraf yazmam gerektiğini ve her paragraf için kaç dakika ayırmam gerektiğini ezberledim. Bu konuda pek çok Youtube videosu var, yardım alabilirsiniz. Mesela sınavda ilk üç dakikada, ilk paragrafı yazamadıysam ikincisine geçiyordum. Zaten bu tekniğe göre, hepsini bitirdikten sonra yaklaşık 5 dakikan kalıyor. Eksik kalanları da o şekilde tamamlayabiliyorsun. Çok işime yaradığını söyleyebilirim.

Kaynak, link konusunda yardım gerekirse yeşillendirin,
    Kolay gelsin

15. Teşekkür Happy06 bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme Happy06 bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    83
    Hocam toefl dinleme kaynagi nerede bana da lonkleri atar misiniz bu gune kadar kullandihiniz kaynak liatesini de yazar misiniz

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı sakaryademir isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam toefl dinleme kaynagi nerede bana da lonkleri atar misiniz bu gune kadar kullandihiniz kaynak liatesini de yazar misiniz

bana kişisel mesajla da ulaşanlar oldu. buradan yazayım kaynakları. ama kaynakların linki yok. normalde ücretli kaynak pek çoğu. bana mesaj atan ve emailini verenlere direk dosyaları yollayabilirim. ya da belki siz araştırıp internette de bulabilirsiniz.

Reading

''400 Must-Have Words for TOEFL
    '' (McGraw Hill): Bununla Reading'e çalıştım. Tavsiye ederim. Hem kelime hem okuma becerileri üzerine duruyorsunuz. Link yok.

Listening

Ets'nin kendi Quick Prep setini çözdüm. Audio file'ları indirirek gerçek bir test deneyimi yaşayabiliyorsunuz. İki test grubunu da çözdüm. En verimli geçen bölümüm bu bölüm oldu. Link:
    https://www.ets.org/toefl/ibt/prepare/quick_prep/

Writing
    1)
    ''The Official Guide To the TOEFL Test- Fourth Edition'': Buradan birkaç deneme çözdüm. Özellikle Writing bölümünde nasıl puanlandırdıklarını görüyorsunuz. Çok iyi. Link yok.
    2)
    ''Answers to All TOEFL Essay Question'': Burada TOEFL'da çıkabilecek her türlü essay sorusu ve hepsinin cevabı mevcut. Link yok.
    3) TOEFL'ın ilk sorusunda zamanını nasıl efektif kullanabileceğin konusunda bu videoyu izledim: https://www.youtube.com/watch?v=Ytubzmj_j94
    4) TOEFL'ın ikinci sorusunda zamanını nasıl efektif kullanabileceğin konusunda bu videoyu izledim: https://www.youtube.com/watch?v=Ul2OTUqMGqk

Speaking
    Speaking için de kendi başıma hallederim diye düşündüm. Ancak tek başına cidden zor oldu. İstediğim puanı da alamadım. Birinin sizi dinlemesi, soruyu sorması, gerektiğinde düzeltmesi, hatalarınızı söylemesi lazım. Diğer kaynakları ücretsiz bulabilirsiniz belki ama burada yatırım yapmanız daha akıllıca olacaktır. Ben http://www.cambly.com'u öneririm. Sınavdan iki ay önce hocalarla konuşmaya başlayıp, bir ay kala da konuşmaları sıklaştırabilirsiniz. Özellikle TOEFL soruları üzerine konuşun hocalarla.

Başarılar herkese

18. Teşekkür samet46 bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Arkadaşlar herkes paylaşmış bende kaynaklarımı paylaşmak isterim. Eğer ki uzun yola çıkıyorsanız youtube açın bunların dinleyin.

TOEFL Listening: https://www.youtube.com/watch?v=njiD-ErC5Ro

TOEFL Speaking: https://www.youtube.com/watch?v=S4lzrCpndC0

TOEFL Writing: https://www.youtube.com/watch?v=fAAqo3NMrq8

Eğitim aldığım kurum ise bu firma arkadaşlar tabiki bir çok firma var. Ama yardım olmadan olmuyor.

20. Teşekkür Happy06 bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme Happy06 bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı hakanhoca isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Foruma ilk paylaşımımı bu başlıktan yapıyorum. Son üç sene içinde hem IELTS'e hem de TOEFL'a girdim. TOEFL'a gireli birkaç ay oldu. Bakırköy'de dil okulunda girdim sınava. Sonuçlarım ve önerilerim:

Reading: 28
    Listening: 29
    Writing: 28
    Speaking: 22
    Toplam: 107

Reading kısmında en çok işime yarayan, sık kullanılan kelimeler üzerine çalışmak oldu. Mesela 'erozyon', 'kıtlık', 'sulak alan' gibi kelimeler genelde parçalarda geçiyor. Bunların bulunduğu soruları cevaplayarak çalışmak çok işinize yarıyor. İsteyene daha detaylı bilgi verebilirim; ama ben en çok kullanılan 400 kelimeyi içeren alıştırmalar sunan bir kitaptan çalıştım.

En rahat geçen kısım Listening oldu. Burada TOEFL'ın kendi sitesindeki tüm parçaları dinleyip, örnekleri çözüyordum. TOEFL'ın kendi sitesindeki örnekler dışında başka bir çalışma yapmadım. Örneklere çok yakın konular çıkıyor zaten.

Speaking en çok çalışmama rağmen en düşük puan almama sebep olan bölüm oldu. Zaten soruları cevaplarken sesimi kaydediyordum. Sesimi dinleyince durumumun çok iyi olmadığını anladım. Bunu düzeltmek için bol bol alıştırma yaptım. Hep sesimi kaydedip, gelişme var mı yok mu kontrol ediyordum. Ama çok işime yaramadı. Şuanki aklım olsa, burada kesin Cambly veya benzeri bir uygulama kullanırdım.

Writing bölümü için IELTS ve GRE sınavlarından dolayı deneyimliydim. Çok fazla essay yazmıştım o zamana kadar. Her bölüm için kaç paragraf yazmam gerektiğini ve her paragraf için kaç dakika ayırmam gerektiğini ezberledim. Bu konuda pek çok Youtube videosu var, yardım alabilirsiniz. Mesela sınavda ilk üç dakikada, ilk paragrafı yazamadıysam ikincisine geçiyordum. Zaten bu tekniğe göre, hepsini bitirdikten sonra yaklaşık 5 dakikan kalıyor. Eksik kalanları da o şekilde tamamlayabiliyorsun. Çok işime yaradığını söyleyebilirim.

Kaynak, link konusunda yardım gerekirse yeşillendirin,
    Kolay gelsin
    Hakan Hocam merhaba,
    Benim bir hususta çok acil yardıma ihtiyacım var. Vaktinizi çok da almam istemem ama her şeyi baştan anlatmam gerektiğini düşünüyorum. 2016 eylül ayında genel İngilizce kursuna başladım. 2017 eylülde 4 kur almış ve C1 seviyesini bitirmiş oldum. hiç vakit kaybetmeden TOEFL kursuna başladım ve geçen hafta bitirdim. 9 aralık için sınav aldım. 2 hafta izne ayrıldım.
    Hocam sıkıntı şu ki çözdüğüm denemelerde sürekli yarı yarıya net çıkarıyorum. yani ne kadar dikkatli dinlesem de okusam da olmuyor. neyi nerde yanlış yapıyorum bilmiyorum. bıkmamaya umudumu kaybetmemeye çalışıyorum hadi bu deneme olacak diyorum. gene yok gene yok. izmirin en pahalı kurslarına gittim. evimden eşimden fedakarlık ettim tam 1,5 yıl. ve gerçekten yok zamanlarımızda yol paramızın bile olmadığı zamanlarda eşim hep bi imkan yarattı gönderdi beni. şimdi hamileyim de marttan sonra hiç zaman ayıramam. bu sınavın olması lazım. ne olur bana bi akıl verin. nerde yanlış yaptığımı nasıl anlarım. tüm stratejileri ezberledim. kelime sorularını kaçırmıyorum. gramer sıkıntım yok. o zaman neden olmuyor. karnım burnumda halimle sabahtan sandalye tepesine bi oturuyorum akşama kadar kalkmıyorum sürekli deneme çözüyorum.
    artık en son sinirlerim bozuldu ağlaya ağlaya bu satırları yazdım. lütfen bilen anlayan hocalarımız bi akıl versin. son 11 günüm kaldı. mucizeyse mucize olsun artık =(

Toplam 35 Sayfadan 35. Sayfa BirinciBirinci ... 31 32 33 34 35

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)