Toplam 35 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu
Toplam 695 sonuçtan 21 ile 40 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: TOEFL iBT TECRÜBE PAYLAŞIM HAVUZU

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    33
    Alıntı nejjad isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar. ben yeni başlıyorum çalışmaya. toefl'ı ağustos'un sonuna doğru almayı düşünüyorum. yani 3.5 aylık bir çalışma sürem olacak.
    kaplan ve cambridge'den çalışıcam ve ayrıca bu site aracılığıyla indirdiğim kaynaklardan.
    ibt reading örnekleri indirebileceğim bir yer biliyo musunuz acaba?
    bu arada listening ile ilgili olarak bbc.co.uk'de dinlemeler yapın bence. çok faydalı oluyor. learning english kısmına giriyosunuz, ordan watch&listen var oraya. benim gördüğüm kadarıyla ortalama 6'şar dakikadan oluşan yaklaşık 200-300 dinleme parçası var.
    ayrıca zamanınız bolsa benim gibi bol bol film izlemek de yararlı olur.
    herkese başarılar.
    Forumda daha önce paylaştım iBT Reading örnekleri. Biraz ararsanız bulursunuz...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Yaw bu forumda benim sorularıma neden yanıt verilmiyo? Konuyla ilgili ayrı bir başlık açtığım halde neden kimse tek kelime yazmıyor?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    33
    Alıntı sumsu isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonuçlar kaç gün sonra açıklanıyor bunu kesin olarak nasıl öğrenebiliriz?
    Sorduğunuz bu konu başlığı için ayrı bir konu başlığı açtım ve ayrıntıları ile anlattım.
    Tık> http://www.dilforum.com/forum/showthread.php?t=34306
    Konu Ercenk Hamarat tarafından (13-05-08 Saat 02:43 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    33
    Alıntı sumsu isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw bu forumda benim sorularıma neden yanıt verilmiyo? Konuyla ilgili ayrı bir başlık açtığım halde neden kimse tek kelime yazmıyor?
    'Longman' konusuna gelince telif hakkı ile ilgili konular yüzünden maalesef paylaşmıyorum bahsettiğiniz kitabı. Vietnamlı arkadaşlarımda kitap mevcut. Şartlar olgunlaştığında sadece size değil tüm foruma paylaşım için sunacağım.

Ayrıca lütfen daha düzgün bir Türkçe ve daha iyi bir üslup kullanınız. Bu forumun genel kurallarındandır.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20

Ibt Hakkinda

Bizim türkiyedeki sitemimize baktığımız zaman malesef speaking e yönelik bir eğitim ağırlığı mevcut değil o nedenle acizane tavsiyem halen devam eden paper base sisteminde bir defada olsa sınava girmeleri en azından kendini denemerini tavsiye ediyorum ilk olarak ibt ye girenler arasında moral olarak çok bozulup ümidini kaybedenler çok fazla

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    arkadaşlar, benim önümde 3 aydan fazla bir sürem var hazırlanmak için ancak biraz demoralize oldum gibi. çok çabuk dikkatim dağılıyor bilgisayarda soruları cevaplarken. kelime ezberliyorum ama eskisinden daha iyi anlamıyorum reading'leri. 20 gündür falan çalışıyorum yaklaşık.
    şimdi şöyle birşey yapmaya çalışıyorum. bir reading parçasını önce okuyorum, sonra paraphrase ediyorum sonra summarize. ve sonra onun hakkında bir writing yazıyorum. en son olarak da o parça hakkında konuşuyorum. bunun aynısını listening için de yapıyorum. bakalım bu faydalı olacak mı.
    sizin çalışma taktiği olarak önerebileceğiniz birşey var mı?

7. Beğenme ahmetpusat bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    arkadaslar toefl dan tam puan alan essay orneklerini incelediyseniz grammer hatalari olmalarina ragmen advance kelime ve ifade bicimlerini dogru yerde ve doru bicimde kullanarak bu puanlari aldiklarini gorursunuz.Dolayisiyla toefl sizden kusursuzluk beklemiyor aslinda.Daha ziyade birikimini olcuyor kanimca.Toeflin zorlugu da burdan geliyor bence..

9. Beğenme ahmetpusat bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    33
    Alıntı pokemonster isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar toefl dan tam puan alan essay orneklerini incelediyseniz grammer hatalari olmalarina ragmen advance kelime ve ifade bicimlerini dogru yerde ve doru bicimde kullanarak bu puanlari aldiklarini gorursunuz.Dolayisiyla toefl sizden kusursuzluk beklemiyor aslinda.Daha ziyade birikimini olcuyor kanimca.Toeflin zorlugu da burdan geliyor bence..
    Çok haklısınız. Geçen gün benim de bir essayime içinde gramer hataları olmasına rağmen Hocam 28 vermişti. Şaşırdım ve kendisine sordum nedenini. Hocam da aslında önemli olanlın akademik seviyede kelimeler ve ifade tarzları kullanmak olduğunu, düşünceni çok iyi detaylarla desteklemek olduğunu ve çok iyi bir organizasyon kurmak gerektiğini söyledi. Elbette gramer hatalarını da abartmamak lazım.

11. Beğenme ahmetpusat bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    33
    Sizlere yeni bir haberim var arkadaşlar. Geçen gün tanıştırıldığım ve Amerika'da bir üniversitede İngilizce Hocası olan birinin resmi olarak ETS için sınav değerlendirmesi ve puanlaması yaptığını öğrenmiş bulunmaktayım. Eğer ısrarlarım sonuç verirse direk resmi puanlayıcının ağzından foruma yorumlar ekleyeceğim. Ayrıca benim Hocamın da ETS için puanlama yapan üç arkadaşı varmış. Ve bu arkadaşlar Türk. Tatil için Türkiye'ye geldiklerinde kendileri ile de bağlantı kurup 4 farklı skillden de tam puan ya da yakınını almak için neler yapabileceğimizi öğreneceğim.

Yalnız bana diyebilirsiniz bu öğrenmeye çalıştıkların zaten tüm skilller için hazırlanan rubriclerde mevcut diye. Yalnız öğrenme ihtimalim olan bir tek ayrıntı bile özellikle Writing ve Speaking kısmında o kadar işe yarıyor ki. Örneğin; ETS puanlayıcılarının kullanılmasından hoşlanmadıkları ve kullanılırsa derhal puan kırdıkları bazı kelimeler, yapılar vs mevcutmuş. Bunu da ancak kendilerinden öğrenebiliriz.

Umarım bir aksilik çıkmaz da güzel bir çalışma yapar ve forumla paylaşırım...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Alıntı Ercenk Hamarat isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizlere yeni bir haberim var arkadaşlar. Geçen gün tanıştırıldığım ve Amerika'da bir üniversitede İngilizce Hocası olan birinin resmi olarak ETS için sınav değerlendirmesi ve puanlaması yaptığını öğrenmiş bulunmaktayım. Eğer ısrarlarım sonuç verirse direk resmi puanlayıcının ağzından foruma yorumlar ekleyeceğim. Ayrıca benim Hocamın da ETS için puanlama yapan üç arkadaşı varmış. Ve bu arkadaşlar Türk. Tatil için Türkiye'ye geldiklerinde kendileri ile de bağlantı kurup 4 farklı skillden de tam puan ya da yakınını almak için neler yapabileceğimizi öğreneceğim.

Yalnız bana diyebilirsiniz bu öğrenmeye çalıştıkların zaten tüm skilller için hazırlanan rubriclerde mevcut diye. Yalnız öğrenme ihtimalim olan bir tek ayrıntı bile özellikle Writing ve Speaking kısmında o kadar işe yarıyor ki. Örneğin; ETS puanlayıcılarının kullanılmasından hoşlanmadıkları ve kullanılırsa derhal puan kırdıkları bazı kelimeler, yapılar vs mevcutmuş. Bunu da ancak kendilerinden öğrenebiliriz.

Umarım bir aksilik çıkmaz da güzel bir çalışma yapar ve forumla paylaşırım...
    üds ve kpds bitti. şimdilik idare edecek puanlar aldım. sanırım yüksek lisans için yetecek. artık doktora için toefl sınavıyla ilgileneceğim. önümde yaklaşık 2 yıllık bir zaman olacak. tabi yüksek lisansa kabul edilirsem. tecrübeleri de okudum. artık bundan sonra toefl sayfalarını takip edeceğim. gönderilecek ipuclarınıda merakla bekliyorum.
    herkese iyi çalışmalar

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    valla arkadaşlar bu paylaşım çok güzel olmuş elinize sağlık hele de benim gibi daha üni 1. sınıfta olan birisi için tam bir yol gösterici

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    bence en büyük sorun sınavın 4 saat olması..sınava giren arkadaşları sabırlarından dolayı tebrik etmek lazım..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    haftaya cumartesi giriyorum ben de.kursa gittim ve hep longman dan çözdürdü hoca.toefl ıbt ye göre bu kaynağın kolay olduğu doğru mu arkadaşlar??

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    bu cumartesi sınava giriyorum arkadaşlar umarım iyi geçer de ben de tecrübelerimi paylaşırım sizinle kötü geçerse de faciamı paylaşırım

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    bende 23 agustos ta girdim sınava. sadece 2 hafta calıstım. sınava hazırlık olarak cambridge ve kaplan a yogunlastım. cambridge e toefl duzeyinden daha zor diyorlar her zaman. ama sınavda oyle bir reading geldiki yani cok zordu soyliyim cambridge in 7. reading testinden bile cok daha zordu (bu cambridge in 7. testi karsılasabileceginiz en zor reading diye bahsedilir) reading ten sora moralim bozuldu tabi listening de kafamı cok veremedim. ama daha iyiydi. listening o kadar zor degildi. sonra speaking de yandaki erken basladıgı icin ilk soruyu ogrendim ve erkenden hazırlanmak icin zamanım vardı. speaking iyi gecti sonucta. writingde de cok iyi yazdım yani duzenli ve zor kelimeleri kullandım fln. speaking ve writing kurtarır belki beni listeningde de ortalama bisey gelirse. bide sans cok onemli ben zamanım tam yetmedi reading de salladım 2-3 soru onlar da tutarsa =) writing bence en kolayıydı. aslında speaking de sorular kolaydı ama zor olsaymıs keske de reading daha kolay olsaymıs. sonucta soru ne olursa olsun konusuyoruz yani speakingde. reading de zor olunca baya 2 sık arasında gidip geliyosun zor oluyo..

bir de girdiginiz yer onemli benim girdiim yer kadıkoy de dilFORUMdilFORUMdilFORUMdilFORUMdilFORUMdilFORUMdilFORUMdilFORUMdilFORUMdilFORUMdilFORUM diye bir yerdi ve cok rahattı. klima vardı ve monitorler lcd fln hic sıkıntım olmadı. sınavdayken gorevli adam da cok anlayıslıydı. galiba ordaki bi calısan uzmantv.com da toefl la ilgili roportaj yapmıstı. sonradan nasıl gecti diye sormustu. mesela bi arkadas kocaelinde girmis monitorler tft yani arkası genis olan. ekran sallanıyormus gibi gelmis ona ve kendi getirdigi uclu kalemi kullandırtmamıslar eline bi dandik kursun kalem vermisler falan adam gelip gelip ucunu acıyomus herkesin =)

cancan134 Misafir
    aCABA tobb ÜNİVERSİTESİNİN GİRİŞ MERKEZİ NASIL? KABİNLER Mİ VAR?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    ben tobb'da okuyorum.
    evet kabinli. sınıflar kalabalık, yani bi 20 küsur kişiyle sınava girersiniz, tabii buna dayalı olarak da sesler gelir speaking'de.
    diğer sınav merkezlerini görmedim ama genel olarak kalitelidir, bilgisayarlar ve diğer sistemler yenidir. okul da yeni yani.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    arkadaşlar istanbul'da bilmerkten başka kabinli sınav merkezi var mı acaba?
    teşekkür ederim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    benimde calismalarim bitti sayilir simdi sınav tarihi alıp gırme vakti bakalim cok stres yaptim desem yeridir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17

....

Speaking Ile Listening Halledildiğinde Gerisi Gelir Diye Dusunuyorum Mesela Writing De Zor Ama Daha Onceden Hazirlanma Imkanin Var Belli Sorular Var Forumda Da Bulabilirsiniz Ancak Speaking Ve Listening Anlik Seyler Oldu Oldu Yoksa Bi Daha Ki Sefere...

Toplam 35 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)