Toplam 4 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 74 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: İşte dilFORUM'un en önemli kuralları!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    129

İşte dilFORUM'un en önemli kuralları!

dilFORUM üyelerinin dikkatine;

Değerli üyelerimiz,

Daha önce birkaç defa daha belirtilmiş olmasına rağmen bazı kurallara uyulmadığı görülmektedir. Forumumuzun en önemli gördüğü kurallardan bazıları şunlardır:

1- Lütfen sorularınızı yazarken mesajınızın altında soruların kaynaklarını da belirtin.DilFORUM olarak buna çok önem vermekteyiz. Kaynağı belirtilmeyen sorular silinebilir

2-Sorulara cevap verirken sadece ''Cevap A'' deyip geçmeyin; çünkü cevap anahtarı kuvvetle muhtemel soruyu soran arkadaşımızda da vardır. Mümkün olduğunca düşündüğünüz nedenlerini de yazın.

3-Konularınızı uygun bölümlere açmaya çalışın. Eğer uygun bölümü bilmiyorsanız konuyu açtığınız zaman mesajınızın altına ibare düşün.

4-Lütfen konu dışı konuşmalara mesajlarınızda yer vermeyin. Özel mesaj yoluyla halledebileceğiniz bir meseleyi özel mesaj yoluyla halledin.

5-Lütfen kandil, doğum günü, bayram ve özel günlerle ilgili mesajlarınızı dilFORUM'la tanışma forumuna açın.

6- Eğer mesajınızda sadece teşekkür edecekseniz, lütfen sadece teşekkür butonunu kullanınız. Lütfen ayrıca ''teşekkür ediyorum'' diye bir mesaj yollamayınız. Bu tür mesajlarınız silinebilir

7-Konu başlıklarınız, açtığınız konunun içeriğine uygun olsun lütfen, mesela ''Lütfen yardım''; ama neyle ilgili yardım olduğunu da belirtiniz

8-Türkçe mesajlarımızda lütfen Türkçe harfler kullanalım, mesela ''w'' yerine ''v'' yazalım ve Lütfen mesajlarımızda MSN dili diye tabir edilen dilden mümkün olduğunca kaçınalım yani ''gelcem, gitcem, ölcem'' gibi yazımı yanlış ifadeler yerine '' geleceğim, gideceğim....'' gibi doğru kullanımları tercih edelim lütfen.

9-İngilizce bir şey yazarken birinci tekil şahsı ''i'' diye değil ''I'' diye yazalım lütfen, mesela ''i was born'' değil; ''I was born'' diye yazalım

10- Üyelere hitap ederken lütfen bize yakışan bir ifade ve üslup kullanalım. Dilforum üyelerinin tamamı kendisine saygı ile davranılmayı hak etmektedir.

11. Reklam içerikli mesajlar göndermeyiniz.
    Saygılar.

dilFORUM Yönetimi
    Konu Efe Cevher tarafından (26-05-08 Saat 13:23 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    129
    Hem ekleme yapılmıştır hem de konu biraz daha görünsün

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    117
    Sanırım bu konuyu en az 1 hafta en yukarıda tutmak için çaba göstermeliyiz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    31
    Alıntı Metal isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım bu konuyu en az 1 hafta en yukarıda tutmak için çaba göstermeliyiz.
    haklsınız ama bu konu bence hem anasayfada fem de forum sayfasında görülebilir bir hale getirilirse daha iyi olur

nacizane fikrimi belirteyim dedim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    117
    Alıntı özgebulut isimli üyeden alıntı Mesajı göster

haklsınız ama bu konu bence hem anasayfada fem de forum sayfasında görülebilir bir hale getirilirse daha iyi olur

nacizane fikrimi belirteyim dedim
    aynen katılıyorum, Teknik Adminlerimiz el atsa çok iyi olacak.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    31
    bir şey daha eklemek istiyorum çok oldum ama

LÜTFEN konu açarken ya da cevap yazarken TÜRKÇE karakterler kullanalım

Türkçede "sh" sesi yoktur, "ş" sesi vardır

Türkçede "ch" sesi yoktur, "ç" sesi vardır

Türkçede "w" harfi yoktur, "v" harfi vardır

ve daha aklıma gelmeyenler..

Lütfen bu konuda duyarlı olalım en azından bu forumda. çünkü burası dilFORUM

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    117

Aferin sana Özge, böyle genç kuşak arkadaşlarımızın bu konuya duyarlı olması gurur verici... hiç çok olmuyorsun, sağolasın

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    117
    Alıntı Gencebay isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem ekleme yapılmıştır hem de konu biraz daha görünsün

Orhan Baba, Özgenin yukarıdaki uyarısını da eklersen sana zahmet...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    31
    Alıntı Metal isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Aferin sana Özge, böyle genç kuşak arkadaşlarımızın bu konuya duyarlı olması gurur verici... hiç çok olmuyorsun, sağolasın
    teşekkür ederim ama bu konuda duyarlı olmak bir meziyet değil görev çünkü ben de bir dil öğreteceğim ileride ve önce kendi dilimin özelliklerine hakim olmam lazım bu sadece dil öğretenlerin işi değil kullananların da işi aynı zamanda o yüzden herkese görev düşüyor.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    95
    Konu aşağıda mı kalmış biraz? Bu arada bir ekleme yaptım @Gencebay...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    44

zaten klavye sorununu ortadan kaldırdık. Örneğin bende bu(ÇçĞğIıİiÖöŞşÜüƏə) çünkü benim bilgisarım tamamen fransızca klavyede değiştirsem aynı türçe harfler yerine bu (ÀÂÇÉÈËÎÏÔŒÙÛŸàâéèêëîïôœùûÿ) harfleri kullanamıyordum. İstediğiniz dilde harfleri yazabilirsiniz. burdan

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    31
    Alıntı kazalanka isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten klavye sorununu ortadan kaldırdık. Örneğin bende bu(ÇçĞğIıİiÖöŞşÜüƏə) çünkü benim bilgisarım tamamen fransızca klavyede değiştirsem aynı türçe harfler yerine bu (ÀÂÇÉÈËÎÏÔŒÙÛŸàâéèêëîïôœùûÿ) harfleri kullanamıyordum. İstediğiniz dilde harfleri yazabilirsiniz. burdan
    tam olarak bahsettiğim şey bu değildi ama teşekkürler kazalanka

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    43
    Bir ara forumda tarih,coğrafya ,matematik gibi konuların açılmaması gerektiği söylenmişti.Tam olarak sonucun ne olduğunu bilmiyorum.Eğer forum kuralıysa bu konuda bilgimin olmasını isterim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    129
    Alıntı EsraNur isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir ara forumda tarih,coğrafya ,matematik gibi konuların açılmaması gerektiği söylenmişti.Tam olarak sonucun ne olduğunu bilmiyorum.Eğer forum kuralıysa bu konuda bilgimin olmasını isterim.
    Yanılmıyorsam çok aşırıya gidilmedikçe bir sorun yok yine de Yöneticilerimiz bilgilendirirse daha iyi olur

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    117
    Yukarıya çıksın....

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    80
    Alıntı EsraNur isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Sınavlara (YDS ye ) hazırlık olarak düşünülebilir mi acaba bu tür sorular?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    44
    Birde bir arkadşınızın doğum günü kutlanırken tek konu açılsın hepimiz orada kutlayalım. Geçen gün dilek arkadaşımızınki 3 konu açıldığı gibi.

Forum Kuralları

1. Bu forum, gönüllü ve amatör katılım anlayışıyla, fikir alış-verisinde bulunulması için kurulmuştur. Amaç dışı kullanılmaması gerekmektedir.

2. Forumda siyasi propaganda, dini içerikli mesaj, genel ahlaka aykırı küfürlü, hakaret içerikli yazılar yazılması uygun değildir. Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını ya da üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz.

3. Forum katılımcıları, yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığını kontrol etmelidirler. Bunun için forumun arama özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz.

4. Yöneticiler her yazılan mesajı yönetemeyebilirler. Yöneticilerden önce, uygunsuz bir mesajla karsılaştığınızda, lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.

5. Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için, kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız.

Konu başlıklarını, konunun içeriğini ifade eden şekilde seçmeniz gerekmektedir (yardım, lütfen, kişiye özel gibi başlıklar derhal silinebilir).

6. Foruma yazılacak konular, ilgili bölümlere yazılmalıdır.

7. Üye olurken ahlaksız isim seçmek, imzalara siyasi amaçlı yazılar yazmak, reklam yapmak ve resim olarak 116 x 102 ve 15 kb’den büyük boyutlu resimler kullanmak yasaktır. Din ya da politika (parti simgesi vb.) ile ilgili hiçbir öğe kesinlikle resim olarak kullanılmamalıdır!!!

Bu kuralın ihlali durumunda (üye ilk kez ihlal etmiş olsa bile) Adminlerin kararı doğrultusunda, üyenin kullandığı resim hemen silinip, elinden resim koyma hakkı alınabilir !!!

8. Foruma hiç yazı yazmayanların ya da uzun zaman foruma giriş yapmayanların üyelikleri silinir.

9. Yöneticiler, yazılan yazının, konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir.

10. Forum Yönetimi tarafından, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğinin tespit edilmesi durumunda, kişinin tüm mesajları silinir ve foruma girişi yasaklanır. Yine buna bağlı olarak aynı kişinin birden fazla e-mail adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda forumla ilişkisi kesilecektir.

11. Forumun işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları bilgilendirmek forumun veya moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

12. Forum kurallarına uymayan katılımcıların foruma yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtar verilmeden de yapılabilir.

13. Forumlarda başka bir sayfanın ya da forumun tanıtımını yapmak yasaktır. Bu Signatur içinde geçerlidir. Sadece ve sadece Bookmark forumunda serbesttir!

14. “Ftp de ya da Edonkey de xxx ariyorum ya da sunuyorum” demek yasaktır.

15.Forum yönetimi ve diğer yetkili kişilere karşı hakaret edici ya da küçük düşürücü konuşmalar yapanların üyelikleri silinecektir.

16. Reklam amaçlı link verilemez. Postun adının bir link olması yasaktır. Ayrıca imza ve avatara web adresi konulamaz.

17. Sitenin belirtilen bölümlerinde sadece “direk download linki” verilmesi gerekmektedir. Buradaki “direk download linki” ifadesindeki kasıt, verilen program ya da oyun adreslerinin site adları ya da dizin adresleri olarak değil, direk program ya da oyun adresi olarak verilmesidir.

http://www.dilforum.com/forum/showthread.php?t=6510
    Konu Kazalanka tarafından (25-12-07 Saat 11:40 ) değiştirilmiştir. Sebep: http://www.dilforum.com/forum/showthread.php?t=6510

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    117
    Aramıza sürekli yeni arkadaşlar katılıyor, bu konunun yukarıya çıkmasında fayda var... lütfen okuyunuz

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    117
    Arkadaşlar;

Özellikle gramer, reading vs. gibi soruların olduğu thread'larda sorularda imla hatalarına dikkat edilmesinin yanında sorunun açıklaması ile ilgili olmayan mesajları siliyoruz.Burada ki amacımız yıllar geçse bile bizlerin ve yeni arkadaşlarımızın faydalanabileceği zengin bir arşiv oluşturmaktır.

Mesajların silinmesi konusunda anlayış göstereceğinizi umuyoruz.
    Konu anatolia tarafından (27-11-07 Saat 19:42 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    31
    yukarılara çıksın mı?? aşağılardan görünmüyor bu önemli konu

Toplam 4 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)