Toplam 6 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
Toplam 108 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: TOEIC Sınavı hakkında bilgi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    146

TOEIC sınavı hakkında bilgi!

TOEIC, Test Of English for International Communication, TOEFL sınavını da geliştiren Amerikan menşeli ETS'nin (Educational Testing Service) İş İngilizcesine yönelik olarak hazırladığı sınavdır. Türkiye'de de bir çok saygın firmanın kullandığı bu sınava her yıl yaklaşık 5 milyon kişi girmektedir.

Sınava girmek ve sınav hakkında detaylı bilgi için bizimle (TOEIC Türkiye Temsilcisi, STE - Standart Test Eğitim Hizmetleri) iletişim kurunuz. Sınava girmek için önce sınava girmek istediğiniz test merkezinden sizin tercih ettiğiniz ve uygun olan bir sınav tarihi ve saati için ön rezervasyon yaptırmalısınız. Ödemeyi size tarafımızdan bildirilecek olan bilgiler doğrultusunda yaptıktan sonra sınav tarihiniz kesinleşmektedir. Sınavın bireyler için ücreti 81 Avro + KDV'dir. Sınavın aday tarafından iptali halinde ödenilen ücretin yüzde 25'i iade edilmektedir. Sınava girdikten sonra tekrar girebilmek için 30 gün beklemek gereklidir. Girdiğiniz sınav hakkındaki -varsa- görüşlerinizi sınavdan sonraki 48 saat içinde bize iletmeniz önemlidir.

Yeni sınav formatında sınava girecek adaylar için yeni sınav bilgi kitapçığı buradadır. Eski formatta sınava girecek olan adaylar da eski sınav bilgi kitapçığını buradan indirebilir. İki sınav formatı arasındaki farkların özetine ise buradan ulaşabilirsiniz.

TOEIC Can-Do Seviyeler Tablosu alınan skorla yerine getirilebilecek işleri özetlemektedir. Bu döküman ihtiyaçlarınızı belirlerken yol gösterici olması bakımından yararlıdır.

TOEIC SINAVI NEDİR? TOEIC SINAVI NERELERDE KULLANILIR?
    • İngilizce hakimiyetinizi objektif olarak sınar
    • TOEFL, GRE, GMAT gibi sınavların hazırlayıcısı ETS’nin geliştirdiği saygın bir testtir
    • Bütün dünyada tanınır ve kullanılır
    • Dünya’nın en çok kullanılan İngilizce seviye tespit sınavıdır
    • Sorular uluslararası iş ortamlarında kullanılan gerçek örneklerden yola çıkılarak hazırlandığı için sizin ihtiyacınız olan bilgileri ölçer
    • Ekonomiktir
    • Sonuçlar doğru ve istikrarlı olduğu için güvenilirdir
    • İstediğiniz zaman sınava girebilirsiniz
    • Sonuçlar kısa sürede elinize ulaşır
    • Sınava hazırlanmak masraflı malzemeler gerektirmez
    • Alınan puanlarla yapılabilecek işler tanımlıdır
    TOEIC sınavını kimler, nasıl kullanabilir?

TOEIC soruları günlük iş ortamlarında kullanılan konuşma ve yazı örnekleri kaynak kullanılarak hazırlanmaktadır. Bundan dolayı, TOEIC sınavı herkesin ihtiyacı olan İngilizce bilgisine olan hakimiyeti ölçmek için ideal bir araçtır. İnsan kaynakları yöneticileri, danışmanlık firmaları, İngilizce öğretmenleri ve okulları İngilizce seviyesinin tespit edilmesinin gerekli olduğu durumlarda dünyanın her yerinde TOEIC sınavından faydalanmaktadır.

Şirketler

· İngilizce eğitim programlarındaki ilerlemeyi ölçerken
    · Çalışanlarının işe alırken, promosyon verirken, yeni görevler verirken
    · İngilizce olarak verilecek seminer, teknik eğitim gibi faaliyetlere katılacakları belirlerken
    · Değişik yerlerdeki ofislerde İngilizce seviye tespit kriterlerini bir standarda bağlamak için
    · Çalışanlarınızın eğitim ihtiyaçlarını ve eğitim bütçenizi belirlemenize yardımcı olur

Dil okulları, üniversiteler

· Öğrencileri değişik seviyelerdeki eğitim programlarına yerleştirirken, homojen gruplara ayırırken
    · Öğrencilerin ilerlemelerini dünyaca bilinen bir testle belgelemek için

Bireyler

· İş başvurularında
    · İç transferlerde
    · Aldıkları İngilizce eğitimin sonuçlarını belgelerken

TOEIC sınavının formatı nedir?

TOEIC 2 saat süren, 200 soruluk dinleme ve okuma bölümlerinden oluşan seçmeli bir sınavdır.

1.Bölüm: Dinleme Bölümü

Bu bölüm 100 sorudan oluşmaktadır. Sesli olarak dinlenen kısa cümleler ve konuşmalar hakkında soruların olduğu 4 kısımdan oluşur.
    1. Kısım: Fotoğraflar: 20 soru (4-şıklı)
    2. Kısım: Soru-Cevap: 30 soru (3-şıklı)
    3. Kısım: Kısa konuşmalar: 30 soru (4-şıklı)
    4. Kısım: Uzun konuşmalar: 20 soru (4-şıklı)

2.Bölüm: Okuma Bölümü

Bu bölümde yazılı olarak verilen metinler hakkında sorulan 100 soru vardır. Okuma bölümü yaklaşık olarak 75 dakika sürer.
    5. Kısım: Eksik Cümleler: 40 soru (4-şıklı)
    6. Kısım: Hatayı Bulma: 20 soru (4-şıklı)
    7. Kısım: Okuduğunu Anlama: 40 soru (4-şıklı)

Sınav, sorular dışında lazım olan zaman da eklenince yaklaşık olarak 2.5 saat sürer.
    Konu SeyfiHoca tarafından (15-11-07 Saat 03:06 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    146
    özellikle büyük işletmeler, çalışanlarından bu sınava girmelerini isteyebiliyor ve yüksek puanlar alındığı zaman dil tazminatı veriyor.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24
    teşekkürler hocam, TOEIC forumunun açılmasını rica edecektim bende. şu anda en çok bankalara girmeyi düşünenlerle bankalarda çalışıp dil tazminatını yükseltmek isteyenler giriyor. özellikle iş bankasıyla birlikte son iki senede çok popüler oldu bu sınav.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    146
    Bana da son zamanlarda bu sınavla ilgili yardım talep mailleri geliyordu. Umarım bu forumda bu konudaki gereksinimi karşılayabiliriz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    Alıntı SeyfiHoca isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    özellikle büyük işletmeler, çalışanlarından bu sınava girmelerini isteyebiliyor ve yüksek puanlar alındığı zaman dil tazminatı veriyor.
    Hocam, ÜDS yerine getirlecek bir sınav olabilir mi?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    146
    sanmam hocam. sonuçta bu sınav amerikalı bir şirket olan ETS (Educational Testing Service) tarafından yapılıyor. TOEFL'ı da yapanlar onlar zaten..kaynaklarımızın yurtdışına gitmesine izin verilmeyecektir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    45
    peki bu sınava nerede ve hangi tarihler arası girilebiliyor.yani osym sitesindeki sınavlar da olduğu gibi ilan var mı?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24
    sınava istediğiniz zaman girebiliyorsunuz(pazar hariç). Belirli bir dönemi yok. sınava Adana, Ankara, Aydın, Bursa, İstanbul, İzmir ve Konya'da girilebiliyor.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    arkadaşlar merhaba. iş bankası için toeic ten min 800puana ihtiyacım var. toeic te sistemin değişeceği söyleniyor, writing speaking eklenecekmiş. bu konu hakkında bilgisi olan var mı. iş bankası eski sistem sınavları kabul etmediği için yenisi çıkacaksa o lazım bana, tabi bir de yeni sisteme benim ingilizcem yetecek mi o da var)

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    bana yardım edebilecek kimse yok mu (

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24
    writing ve speaking bölümleri TOEIC'e eklendi. bazı ülkelerde uygulamasına da geçildi. Türkiye'de henüz başlamadı ama ne zaman başlar onu da bilmiyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    bu sınava nerden müracat ediliyor? bide yaklaşık olarak fiyatı nedir?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    writing ve speaking bölümleri TOEIC'e eklndi deniliyorsa? ne zamn uygulamaya geçer bilen var mı? ya neden kimse bilgi vermiyor yaa...nerden başvurucam?
    offf

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24
    Alıntı Niobe isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sınava nerden müracat ediliyor? bide yaklaşık olarak fiyatı nedir?
    sınav yerleri ve başvuru için
    http://www.eu.toeic.eu/toeic-sites/t...country=TURKEY
    fiyat sınav ve sertifika için 80 euro civarıydı, değiştimi bilmiyorum.

Alıntı Niobe isimli üyeden alıntı
    writing ve speaking bölümleri TOEIC'e eklndi deniliyorsa? ne zamn uygulamaya geçer bilen var mı? ya neden kimse bilgi vermiyor yaa...nerden başvurucam?
    writing ve speaking Türkiye'de de eklenmiş sınava, yalnız bir arkadaşım isteyenlerin hala eski haliyle sınava girebildiğini söyledi bilmiyorum ne kadar doğru. gerçi writing ve speaking olmayan haliyle sınava girmek riskli olabilir çünkü bu halini işverenler kabul etmeyebilir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    çok teşkkürler ...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    izmirden başvuracak olanlar, izmir ekonomiden mi gidip alıcak forumları? sınavlar hangi tarihlerde oluyor?

çalışmak için kitap ismi verirmisiniz?/ayrıca yanında cd olan? ewde çalışacak olanlara tavsiyeniz?

umarım biri şu cewpları verir şimdien teşekküler...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24
    TOEIC'in olmazsa olmazları 600 Essential Words For the TOEIC kitabı ve TOEIC Mastery CD'si. ikisini de internetten bulabilirsin.
    linklerde de sınava benzeyen online testler var.

http://www.english-test.net/toeic/
    http://www.1-language.com/materials/toeic/index.htm
    http://www.cleverlearn.com/en/index.jsp

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    146
    TOEIC - TÜRKİYE'DEKİ TEST MERKEZLERİ:

ADANA: Setron Group - Kurtuluş Mahallesi Gülbahçesi Sitesi A Blok Kat 3 No 97 Tel: 0322.456 1760

ANKARA: Türk Amerikan Derneği - Cinnah Caddesi Tel: 0312.426 37 27 / 426 26 44 BURSA: AkademiNet - Haşim İşcan Caddesi Tuğsa İş Merkezi Tel: 0224.225 52 82

İSTANBUL: (TOEIC Türkiye Temsilcisi) STE - Standart Test Eğitim Hizmetleri Büyükdere Cad. 18/16 Şişli Tel: 0212.296 27 29

İZMİR: The English Academy - 1374 Sk. No 18 Selvili İş Merkezi (Hilton arkası) Tel: 0232.446 25 20 İzmir Ekonomi Üniversitesi sınavları için STE ile irtibat kurunuz 0212.296 27 29

KONYA: Türk Amerikan Derneği - Beyazıt Mah. Karamanoğlu Mehmet Bey Sok. No 9 Selçuklu Tel: 0332 322 26 00

NAZİLLİ: Ezgi Bilgisayar - Altıntaş Mah. 334 Sk. 15/2 Tel: 0256.312 82 83

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    146
    İEÜ Sınav Tarihleri

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde yapılacak sınavların tarihleri şu şekildedir: 2007: 21 Kasım, 8 ve 26 Aralık. 2008: 5 Ocak, 2 ve 20 Şubat, 1 ve 19 Mart, 5 ve 16 Nisan, 3 ve 21 Mayıs, 7 ve 25 Haziran, 5 ve 23 Temmuz, 2 ve 20 Ağustos, 6 ve 24 Eylül, 4 ve 22 Ekim, 1 ve 19 Kasım, 6 ve 24 Aralık. Sınavlar hafta sonu sabah 10'da, hafta içi 18.30'da başlamaktadır. Kayıt için STE ile irtibat kurulması gereklidir (0212.296 27 29 veya 296 28 29).

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    listening imi geliştirebiliceğim parçalar programlar ne önerirsiniz. internete girme imkanım kısıtlı ve yurtta kaldığım için yabancı kanalları da izleme imkanım yok. yakında toeic e girmeyi düşünüyorum ancak listening de sorunum var. nasıl giderebilirim yardımcı olursanız sevinirim...

Toplam 6 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)