Toplam 11 sonuçtan 1 ile 11 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: almanca grammer kitabı için yardım!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15

almanca grammer kitabı için yardım!

Almanca hazırlık sınıfıyım,okulda verilen eğitimi yeterli bulmadığım
    için Almanca grammer kitabı almak istiyorum ama hangi kitabın ne derece iyi olduğunu bilmiyorum,sizlere bi danışayım dedim tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Limasollu Naci yayınlarından alabilirsin. Bunun dışında piyasada satılan fononun almanca dilbigisi kitabı da işine yarar. Ya da tavsiyem yabancı dil kitapları satan bir kitapçıya git. Oradaki almanca dilbilgisi kitaplarını incele.Hangisi sana daha anlaşılır geliyorsa onu al ama çok da baside kaşma. İyi şanslar.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    kesinlikle hueber ya da langenscheidt yayınlarınn gramerini denemelisin Ağırdır biraz ama çok iidir Eğer türkçe arıyorsan fono iidir ama bir yere kadar götürür Duden grammatik kitabı süperdir Ztaen kitapları netten de indirebilrsin Schaum's outline of german grammar Ya da yeni çıkan em hauptkursun grammatik kitabı da olablir

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Hazırlık sınıfıysan önce Almanca-Alm. başlama hevesini kaybedebilirsin.En azından en zoruyla başlama.Fononun yayınlarını kesinlikle tavsiye etmem.Hayatımda gördüğüm en karmaşık ve kötü anlatımı olan yayınlardan biri.Ben o kitabı aldım Almanca'dan soğudum resmen.Türkçe olarak Muammer Özsoy'un Örneklerle Bugünkü Almanca adlı bir kitabı vardır koyu yeşil.Süperdir,iyi,yalın kolay bir anlatımı var ve hazırlıksan seni bayağı idare eder.Sonra meseleye aşina olunca denildiği gibi Hueber,Lngenscheidt,Duden a falan geçersin.Bu arada şimdi yazarını hatırlayamıyorum birkaç tane daha iyi kitap var kırmızı kapaklı bilen arkadaşlar sana yazarını söyler.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    59
    Alıntı albatross_666 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Almanca hazırlık sınıfıyım,okulda verilen eğitimi yeterli bulmadığım
    için Almanca grammer kitabı almak istiyorum ama hangi kitabın ne derece iyi olduğunu bilmiyorum,sizlere bi danışayım dedim tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler
    Biz de Eyüp Zengin Hocamınızın kitabını (Übüngens zur Deutschen Grammatik) kullanıyoruz, bazen sıkılsakta, kelimeler bizi kassada, kitabın kötü olduğunu asla söyleyemem...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    bende almanca hazırlıktayım bizim okulda kulladığımız kitap gerçekten çok iyi ''DEUTSCHE SPRACHLEHRE FÜR AUSLANDER'' temelden alıo ama güzel anlatıo bence...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Müjdat Kayayerli'nin "Kullanışlı Almaca Gramer Rehberi " adlı kitabı gerçekten iyi.Tavsiye edebilirim...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    ekrem karabulut un kıtaplarını tavsiye ederim.türkçe anlatımlı ve gayet iyi anlatıyor.grammer konusunda

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    ilk başta fono'nun türkçe anlatımları kitabı işini görür sonra ankara üni. profesörlerinden dursun zengin'in Her Yönüyle Modern Almanca (Kurmay Yay) kitabı benim çok işime yaradı,kesinlikle almanca okuyanlara tavsiyemdir

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    HER YÖNÜYLE ALMANCA ON NUMARA BİR KİTAP : CEVAP ANAHTARINI İSTEMEYİ DE UNUTMA

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Kesinlikle Erdem Karabulut 'un kıtaplarını tavsiye ediyorum.Diğerleri gibi üfürük değil en azından.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)