Toplam 3 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3
Toplam 46 sonuçtan 41 ile 46 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: That 'in fonksiyonu

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    O bağlantıyı biliyorum zaten.

Tüm çabam şuna yönelik esasında: Türkiye'de dil sınavlarında KURALCI bir tavır beklenmekte sınav katılımcılarından. İlkin kuralı öğrenmelisiniz ve bilimsel metinlerde hep bu kuralcı kalıpları göreceğinizi unutmamalısınız.

Soruyu soran kişinin bilgi seviyesi, bu tür "çoğunlukla" gereksiz bilgileri irdelememizi son derece tehlikeli kılıyor.

Ha bu arada, arkadaşımızın paylaştığı cümlede zaten sizin belirttiğiniz ve doğru olduğunu iddia ettiğiniz yapı kullanılmamakta.
    Konu bibliophile tarafından (02-07-10 Saat 23:35 ) değiştirilmiştir. Sebep: "ekleme"

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    Alıntı bibliophile isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    O bağlantıyı biliyorum zaten.

Tüm çabam şuna yönelik esasında: Türkiye'de dil sınavlarında KURALCI bir tavır beklenmekte sınav katılımılarından. İlkin kuralı öğrenmelisiniz ve bilimsel metinlerde hep bu kuralcı kalıpları göreceğinizi unutmamalısınız.

Soruyu soran kişinin bilgi seviyesi, bu tür "çoğunlukla" gereksiz bilgileri irdelememizi son derece tehlikeli kılıyor.
    Sınavları biliyorum. O çok başka bir şey. Ancak sınavda çıkmayacak diye de bu yapıyı reddedemeyiz. Ben buradaki konu ile gördüm ve bir araştırma yaptım. Size gösterdiğim ilk ve göstermediğim birkaç bağlantı bunun olduğunu gösteriyor.

Sizin relative clause önerisinin yanlış olduğunu iddia etmiyorum. Biliyorum ki bu dilin de geçmişinde birtakım değişmeler olmuştur. Bu da ona bir örnek olabilir. Ancak bu insanların olmayan şeylerden bahsettiğine inanmıyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    Alıntı Majeste isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Sınavları biliyorum. O çok başka bir şey. Ancak sınavda çıkmayacak diye de bu yapıyı reddedemeyiz. Ben buradaki konu ile gördüm ve bir araştırma yaptım. Size gösterdiğim ilk ve göstermediğim birkaç bağlantı bunun olduğunu gösteriyor.

Sizin relative clause önerisinin yanlış olduğunu iddia etmiyorum. Biliyorum ki bu dilin de geçmişinde birtakım değişmeler olmuştur. Bu da ona bir örnek olabilir. Ancak bu insanların olmayan şeylerden bahsettiğine inanmıyorum.
    Peki. Teşekkürler Majeste.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Alıntı Majeste isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de bu bağlantıya bakabilirsiniz.

http://www.dilforum.com/forum/advanc...-dj_yusuf.html
    link için teşekkürler. Verilen açıklamalara baktım ama to hire somebody to do something örneği ile bu cümlenin ne ilgisi var, onu da anlamadım maalesef
    V_ing'i Inversion gibi düşündüm bir an .

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    Alıntı baris35 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    link için teşekkürler. Verilen açıklamalara baktım ama to hire somebody to do something örneği ile bu cümlenin ne ilgisi var, onu da anlamadım maalesef
    V_ing'i Inversion gibi düşündüm bir an .
    Inversion'dan farklı bir yapı. Orada Ving, relative clause'un "who, that" gibi pronounlarının atılması ile oluşmuş olabilir ve ya dediğim gibi causative yapıya ait ancak okullarda gösterilmeyen, benim burada ve internette birkaç yerde karşılaştığım, aynı zamanda bu var diye kesinleştiremediğim "to have somebody doing" yapısıyla oluşmuş olabilir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Biri '' it has many readers wondering '' cumlesini tam anlamıyla açıklayabilir mi ? Birçok meraklı okura sahip mi deniyor ?

Toplam 3 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)