Toplam 13 sonuçtan 1 ile 13 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Katkı payı ve harç? (acil yardım)

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24

Katkı payı ve harç? (acil yardım)

Şimdi üniversitemin sitesinde gezerken aklıma birşey takıldı.Katkı payı ve harç farklı şeyler mi açıklayabilir misiniz?

Befida Misafir

Ce: Katkı payı ve harç? (acil yardım)

Harç, üniversitenin senden istediği para miktarıdır..Katkı payı da devletin sana harç masrafını gidermek için verdiği belli miktardaki paradır..Tabi geri ödemelidir katkı payı...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24

Alıntı Belkıs isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Harç, üniversitenin senden istediği para miktarıdır..Katkı payı da devletin sana harç masrafını gidermek için verdiği belli miktardaki paradır..Tabi geri ödemelidir katkı payı...
    Ama üniversitemin benden istediği belgeler arasında öğrenci katkı payı diyor altında şu yazıyor:

Normal öğretim öğrencileri katkı payı kredisi için müracaat etmişlerse katkı payını yatırmayacaklardır.Katkı kredisine başvurmayan normal eğitim öğrencileri ve ikinci öğretim öğrencilerinin tümü; Türkiye'deki tüm iş bankası şubelerine zarf üzerinde öğrenci numarasını ibraz ederek katkı paylarını yatırabilirler.Bankadan alınan dekont kayıt sırasında görevliye teslim edilecektir...

Anlamadım ne demek istendiğini?

Befida Misafir

Diyelim ki üniversitenin istediği harç ücreti 150 ytl ve devlet bunun 125 ytl sini (yani bu miktar katkı payı oluyor) karşılıyor...Orda demek istediği sen sadece geriye kalan 25 ytl yi ödeyeceksin, katkı payını da devlet karşılayacak..
    Ama eğer katkı payı için başvurmadıysan veya ikinci öğretim öğrencisiysen katkı payı alamazsın ve 150 ytl ödersin..
    Konu Befida tarafından (24-08-07 Saat 21:55 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24

Diyelim ki üniversitenin istediği harç ücreti 150 ytl ve devlet bunun 125 ytl sini (yani bu miktar katkı payı oluyor) karşılıyor...Orda demek istediği sen sadece geriye kalan 25 ytl yi ödeyeceksin.
    Ama eğer katkı payı için başvurmadıysan veya ikinci öğretim öğrencisiysen katkı payı alamazsın ve 150 ytl ödersin..
    peki teşekkür ederim ama şimdi benden banka dekontunu kayıt sırasında istiyor ve birde tanıtım kataloğunda diyorki 17-21 eylül güz yarıyıl harç ödeme süresi..Şimdi o zaman benim anladığım şu yeni kayıt yapacak öğrenciler kayıttan önce ödeyip dekontla gidiyorlar ama orada okuyanlar 17-21 eylül arasında mı oluyor?

Dilci19 Misafir

Alıntı Barbie isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    peki teşekkür ederim ama şimdi benden banka dekontunu kayıt sırasında istiyor ve birde tanıtım kataloğunda diyorki 17-21 eylül güz yarıyıl harç ödeme süresi..Şimdi o zaman benim anladığım şu yeni kayıt yapacak öğrenciler kayıttan önce ödeyip dekontla gidiyorlar ama orada okuyanlar 17-21 eylül arasında mı oluyor?
    bu dediklerin sanırsam orda okumakta olan öğrenciler için ( bi daha kontrol etmeni öneriirm ) . yeni kayıt yapan öğrenciler kayıt sırasında parasını veriyor diye biliyorum. hangi üniversitede okucaksınız ?

Befida Misafir

İki kayıt dönemi olur biri yeni kayıt yapacak öğrenciler için diğeri üniversiteye devam eden öğrencileri için..Sizler için ayrı bir tarih belirlemişlerdir ve sen o tarihte gidip kayıt yaptıracaksın..Zaten kayıt esnasında sana yapman gerekenleri gösterecek bir belge verirler..Ve kayıt yerine yakın bir yerde de Garanti Bankası olur ve sen önce katkı payını ödeyip diğer belgelerinle birlikte dekontu da yetkiliye verirsin ve kaydın yapılır...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24

Alıntı Dilci19 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    bu dediklerin sanırsam orda okumakta olan öğrenciler için ( bi daha kontrol etmeni öneriirm ) . yeni kayıt yapan öğrenciler kayıt sırasında parasını veriyor diye biliyorum. hangi üniversitede okucaksınız ?
    Kocaeli Üniversitesinde okuyacağım bende öyle düşündüm ama yinede emin değilim..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24

İki kayıt dönemi olur biri yeni kayıt yapacak öğrenciler için diğeri üniversiteye devam eden öğrencileri için..Sizler için ayrı bir tarih belirlemişlerdir ve sen o tarihte gidip kayıt yaptıracaksın..Zaten kayıt esnasında sana yapman gerekenleri gösterecek bir belge verirler..Ve kayıt yerine yakın bir yerde de Garanti Bankası olur ve sen önce katkı payını ödeyip diğer belgelerinle birlikte dekontu da yetkiliye verirsin ve kaydın yapılır...
    Anladım desteğiniz için çok teşekkür ederim

Befida Misafir

Sizin üniversitenin yeni kayıt kabul tarihleri de 3-7 Eylül arasındaymış...Senin dediğin tarih diğer okumakta olan öğrenciler için..

Rica ederim ayrıca...Yardımcı olabildiysem ne mutlu..

Dilci19 Misafir

Sizin üniversitenin yeni kayıt kabul tarihleri de 3-7 Eylül arasındaymış...Senin dediğin tarih diğer okumakta olan öğrenciler için..

Rica ederim ayrıca...Yardımcı olabildiysem ne mutlu..
    evet öyleymiş . galiba bu arada kocaeli üniversitesi çok güzelmiş ( söylemeden edemicem )

Befida Misafir

evet öyleymiş . galiba bu arada kocaeli üniversitesi çok güzelmiş ( söylemeden edemicem )
    Exactly... Its campus seems perfect...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24

Evet güzel gibi gördüm bende resimlerdenAma gidince fikrimi sana bizzat söylicem

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)