Toplam 4 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 65 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Yunan Dili ile ilgili meslekler ve üniversiteleri

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    25

Arrow Yunan Dili ile ilgili meslekler ve üniversiteleri

Eski Yunan Dili Ve Edebiyatı

Programın Amacı:

Eski Yunan dili ve edebiyatı programı klasik çağ Yunan dili ve edebiyatı, Yunan yarımadası, Ege ve Batı Anadolu'yu kapsayan alanda oluşan Yunan uygarlığı konusunda eğitim yapar.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Eski Yunan dili ve edebiyatı programında eski çağlarda yunan dilinin özellikleri, bu dille yazılmış felsefi ve edebi eserler, ve batı dillerinin köklerinde yer alan Yunanca konusunda dersler verilir.

Gereken Nitelikler:

Eski Yunan dili ve edebiyatı programında eğitim görmek isteyenlerin, gelişmiş bir sözel yeteneğe ve belleğe, bilimsel meraka sahip olmaları, eski edebiyatı ve uygarlıkları araştırmaya ilgi duymaları beklenir.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler:

Eski Yunan dili ve edebiyatı programını bitirenlere �Filolog� unvanı verilir. Mezunlar mütercim olarak çalışabilirler.

Çalışma Alanları:

Eski Yunan dili ve edebiyatı programını bitirenlerin çalışma alanı, müzeler, üniversiteler ve araştırma kuruluşlarıdır. Bunların sayısı çok az olduğu gibi, buralarda görev alabilmek için ileri eğitim görmek gereklidir

Yukarıdaki Bölümün Bulunduğu Üniversiteler:
    -İstanbul Üniversitesi_EdebiyatFakültesi_Eskiçağ Dilleri ve Kültürleri Bölümü
    (İSTANBUL-Beyazıt)
    Yukarıdaki mesleğin bulunduğu bölümün site adresi : http://www.istanbul.edu.tr/edebiyat/...abilimdali.htm

-Akdeniz Üniversitesi_Fen-Edebiyat Fakültesi_ Eskiçağ Dilleri ve Kültürleri Bölümü(ANTALYA-Dumlıpınar Bulvarı)
    Yukarıdaki mesleğin bulunduğu bölümün site adresi :
    http://www.akdeniz.edu.tr/fenedebiya.../TR/index.html

Çağdaş Yunan Dili Ve Edebiyatı

Programın Amacı:

Çağdaş Yunan dili ve edebiyatı programında günümüz Yunancası ve Yunan edebiyatı konusunda eğitim yapılmaktadır.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Çağdaş Yunan dili ve edebiyatı programında Yunanca�nın yapısı, gramer özellikleri, kelimelerin kökeni ve diğer dillerle ilişkileri ile Yunan edebiyatı ürünlerinin üslup ve tema özellikleri konusunda dersler verilir.

Gereken Nitelikler:

Çağdaş Yunan dili ve edebiyatı programında başarılı olabilmek için genel akademik yeteneğin yanı sıra sözel yeteneğe, güçlü bir belleğe sahip ve yabancı dil öğrenmeye hevesli ve edebiyata ilgili olmak gereklidir.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler:

Çağdaş Yunan dili ve edebiyatı programından mezun olanlara �Filolog� unvanı verilmektedir. Ancak mezunlar mütercim/ tercüman olarak görev yapabilirler (Bu konuda ayrıntılı bilgi için Mütercim -Tercümanlık programına bakınız. )

Çalışma Alanları:

Çağdaş Yunan dili ve edebiyatı programını bitirenler Yunan elçiliğinde, Yunanistan ile ticari ve kültürel ilişki içinde olan kuruluşlarda görev alabilirler. Ancak çağımızda uluslar arası iletişim genellikle İngilizce ile yürütüldüğünden, bunun dışındaki dillere pek gereksinim duyulmamaktadır.

Yukarıdaki Bölümün Bulunduğu Üniversiteler:
    -Ankara Üniverisitesi_Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi_Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü
    (ANKARA-Sıhhiye)
    http://www.humanity.ankara.edu.tr/batidilleri.html

-İstanbul Üniversitesi_Edebiyat Fakültesi_Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü
    (İstanbul-Beyazıt)
    http://www.istanbul.edu.tr/edebiyat/...abilimdali.htm

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    25

Ce: Yunan Dili ile ilgili meslekler ve üniversiteler

Akdeniz Üniversitesi ve Bölüm Hakkında Detaylı Bilgiler:

Buraya Tıklayarak 2007-2008 Eğitim Yılının Güz Yarıyılın Ders Programını indirebilirsiniz.

Buraya Tıklayarak Üniversite Haritasına Bakabilirsiniz!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    25

^^

Yunan dilini bitirince iş imkanları ingilizce kadar geniş mi?
    Bi de eski yunanla çağdaş yunan arasındaki fark türkçe ile osmanlıca gibi mi?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    25

^^

Arkadaşlar kimse bu bölümde okumuyor mu ???
    Cevap alabilirsem gerçekten çok mutlu olurdum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    25
    Alıntı __6630__ isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Yunan dili ve edebiyatı birçok iş imkanı sağlıyor ingilizce kadar geniş değildir ama daha iyi ücretlerde çalışabilirsiniz

Eski yunan dili ve çağdaş yunan dili arasında çok ciddi bi fark var

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    Yunan dili ve edebiyatı birçok iş imkanı sağlıyor ingilizce kadar geniş değildir ama daha iyi ücretlerde çalışabilirsiniz

Eski yunan dili ve çağdaş yunan dili arasında çok ciddi bi fark var

bu farkları verebilir misiniz neler iş imkanı ne kadar okunması nasıl zor mu

Zerdesht Misafir
    ya arkadaslar duzeltmek ıstedıgım noktalardan bırısı ıngılızcenın ıs ımkanı genıs degıl ama surası var ıngılızce bolumlerınden mezun olunca ogretmen olursun tek avanatajı budur yosa baska bır dıl edebıyatta okuyan ıngılız dılınden daha avantajlı cunku okudugu dıl ıle bırlıkte ıkı dıl bılmıs olucak en azından bu devırde ne kadar cok dıl o kadr cok ıs dıye dusunursek...Ama dıger dıl edebıyatınlarında ogretmenlık yapma olasılıgınız yok denecek kadar az....

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24

Arrow

Alıntı __6630__ isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    banada mantık böyledir gibi geldi ama demirhanhodja yardımcı oluyor çoğu zaman, ona danışın bi..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    slm aslında ben bu bölümü yunan dilinide beraberinde verdiklerini duyduğum için düşündüm bir tas iki kuş olayı direk 3dil bilen biri olacağım ama nerde latin dili bilen kişi ararlar ki....

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24

Arrow space_girl

Alıntı space_girl isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    slm aslında ben bu bölümü yunan dilinide beraberinde verdiklerini duyduğum için düşündüm bir tas iki kuş olayı direk 3dil bilen biri olacağım ama nerde latin dili bilen kişi ararlar ki....
    space_girl bir taşla 3kuş vurma fikri süper.. hemen bu fikri alıyorum dil bildikten sonra aç kalmazsın ama bu artık ingilizce için geçerli değil herkes ingilizce biliyor diğer diller daha mantıklı bence..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    tşkler inş vurduğum kuşlarla ortada kalmam

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24

Arrow space_girl

Alıntı space_girl isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    kalmazsın hiç kafanı yorma şöyle söyliyim boğaziçi bitirsen-ki inşallah cümlemiz - çenen iş yapmıyorsa aç kalırsın malesef... Gittiğin yerde kendini aşmanla alakalı bir şey. (açıkta kalıyormuşum bu kadar çeneden sonra ihhh Allah korusun)

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21
    çok dogru gerçekten artık ingilizce dışındaki dillere yönelmek daha mantıklı

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    23
    ankara üniversitesindeki yunan dili ve edebiyatı olarak geçen bölümün eski yunanca olduğunu araştırınca öğrendim.ben çağdaş yunanca istiyorum trakya üniversitesinde sadece yunanca olarak geçiyor bölüm adı araştırmaya çalıştım çağdaş yunanca olduğunu düşünüyorum ama emin değilim.çağdaş yada antik diye birşey yazmıyor.aklıma takıldı.trakya yunanca hakkında bi bilgisi olan var mı acaba?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24
    Alıntı clytie isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ankara üniversitesindeki yunan dili ve edebiyatı olarak geçen bölümün eski yunanca olduğunu araştırınca öğrendim.ben çağdaş yunanca istiyorum trakya üniversitesinde sadece yunanca olarak geçiyor bölüm adı araştırmaya çalıştım çağdaş yunanca olduğunu düşünüyorum ama emin değilim.çağdaş yada antik diye birşey yazmıyor.aklıma takıldı.trakya yunanca hakkında bi bilgisi olan var mı acaba?
    trakya üniversitesi yunanca bölümü çağdaş yunanca eğitimi yapıyor yazdıkları kadarıyla...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21
    istanbulda da olması lazım ben öyle hatırlıyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24
    Zannedersem Yunan Dili ve Edebiyatı bölümünde latince,Latin Dili ve Edebiyatı bölümünde yunanca öğretiliyor..Peki bu bölümlerde ikinci dil (latin dili edeb.nda yunanca)yeteri kadar öğretiliyor mu?Ayrıca eski yunanca yı mı yoksa çağdaş yunancayı mı seçmek daha mantıklı?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    25
    Arkadaşlar akdeniz ünide eski yunan dili ve edebiyatı okuyorum,zorunlu almanca hazırlık var ve latinceyi yeteri kadar öğretiyorlar yani mezun olunca birkaç dil öğrenmiş oluyorsunuz ama çağdaş yunan dilini yazmak daha mantıklı bence

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    çağdaş yunan dili'ni ben de düşünüyorum,eğer daha kapsamlı bilgiye sahip olan varsa paylaşabilir mi?

Toplam 4 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)