Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: İngilizceyi Ana dilim gibi konuşmam ne kadar sürer?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1

Question İngilizceyi Ana dilim gibi konuşmam ne kadar sürer?

Ciddi soruyorum konudan sapmayın. Kendime bir plan yaptım ve 3-4 saat değil, uyuyana kadar tüm günümü vereceğim. Dil dile değmeden öğrenilmez ama dilin dile değmesi de biraz pahalı. Planıma göre "türkçe" konuşmak bir seçenek bile olmamalı. Yurtdışına çıkmak ve orada bir süre kalmakta çok pahalı. Bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bir de başlıktaki soru var. Tüm bunlarla en üst seviyeye çıkmam ne kadar sürer? Yada boşa zaman kaybı mı olur? Beyaz yakalı ciddi bir iş adamı olmak istemiyorum çok itici gelir bana. Freelance bir adamım. Ama bir dili tamamlamadan başka bir dile geçmekte istemiyorum. Üst seviye İngilizce ne işimi görür? Yani şuan bir ortamda İngilizcem ile hava atmaya kalkışsam biri bilmediğim bir kelime söylüyor ben dumur.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    İngilizcem b1-b2 olmalı bir kaç test yaptım ama emin değilim. Dil kursları konusunda size katılmıyorum. Dil kursunda sizinle en fazla 3-4 saat oyalanırlar ve öğretmen, sınıf herkes türkçe konuşurken hiçbir şey öğrenmeden dönerim. Ben tüm gün kendimi vermekten bahsediyorum. Türkçe sanki bilmiyormuşum gibi. Ve kaliteli dil kursu? Hiç sanmıyorum... sistem her yerde aynı ha okul ha kurs. En iyileri en pahalılarıdır ne yazık ki.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)