Toplam 10 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Japonca Okumali miyim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3

Japonca Okumali miyim

Öncelikle hepinize iyi günler dilerim. Ben 2020’ de sınava girecek bir öğrenciyim. Sınava gayet iyi hazırlanıyorum fakat aklım hep sınav sonrasında.

Seçeceğim bölümden çok da emin değilim. Gönül isterdi Boğaziçi demek ama öyle hayallerim yok.

Ben Asya odaklıyım ve ana bölümüm üç büyüklerden(Korece-Çince-Japonca) biri olmalı düşüncesindeyim. Bu üç dili de gerçekten çok seviyorum fakat hepsinin kendi içinde dezavantajları var. Aslında bu her bölüm için böyle ama bu dezavantajlar fikirlerimi çok etkiliyor
    Sıralamak gerekirse:
    Çince için düşündüklerim
    - Doğu Türkistanın durumu beni üzüyor orada ben Türküm diye gezmekten korkardım
    - Ülkemizdeki eğitimin yeterli olmadığı söyleniyor ve benim oraya tek başıma gidecek param yok

Korece için düşündüklerim:
    - Erkeklerine veyahut kızlarına hayran olan kitlenin bu bölümü boş hayallerle doldurması ve gerçekten başarılı olabilecek insanlarım bu kalabalıkta fark edilmemesi
    - Dilin çok zorlayıcı olmaması
    - İş bulamama kaygısı

Ve Japonca için düşündüklerim:
    - Genellikle kendi içinde bir devlet olduğu için dışarıya çok da bağlantılı değil gibi ama içlerinde en az sıkıntı bulduğum ülke burası

Yanlış düşüncelerimi düzeltmek ve bu serüvende bana yardımcı olmak isterseniz çok mutlu olurum. Benim gönlüm Japonca ve Korecede seçim yapamıyorum. Çinceyi çevremdekiler istiyor genel olarak ailem arkadaşlarım ama bu Uygur olayı beni çok üzüyor ondan o ülke ile bağım olsun da istemiyorum. Maddi açıdan da beni mutlu edecek olanın Çin olduğunu düşünüyorum ama benim için iç huzur daha önemli. Umarım yardımcı olursunuz ^_^

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Merhabalar ben Kore Dili ve Edebiyatı öğrencisiyim ve şu an Kore'deyim. Gerçekten de para olarak içi arasından en zoru bu.Dediğin gibi öğrenmesi diğerlerine göre daha kolay . 3.sınıfta Hanca adı verilen Çince karaketerler öğreniliyor. Bu sayede aileni de mutlu edebilirsin
    Bence düşünmen gereken tek şey nasıl mutlu olacağın.Hayallerinin peşinde koşarken iyi şanslar...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Alıntı CibeGaca isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar ben Kore Dili ve Edebiyatı öğrencisiyim ve şu an Kore'deyim. Gerçekten de para olarak içi arasından en zoru bu.Dediğin gibi öğrenmesi diğerlerine göre daha kolay . 3.sınıfta Hanca adı verilen Çince karaketerler öğreniliyor. Bu sayede aileni de mutlu edebilirsin
    Bence düşünmen gereken tek şey nasıl mutlu olacağın.Hayallerinin peşinde koşarken iyi şanslar...

ya su an resmen altin madeni bulmus kadar sevindim^_^ bolumunuz hakkinda nerede oldugunuz hakkinda kisaca bilgi verebilir misiniz ben gercekten bu bolumu dusunuyorum ama biraz tereddutum var. size birkac soru sorabilir miyim ? ^-^

4. Beğenme CibeGaca bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Kore'ye 1yıllığına değişim öğrencisi olarak geldim. İstediğiniz soruyu sorabilirsiniz.Daha ayrıntılı bilgi için üst sınıflarımızdan RUMEYSA SEHLA adlı bloğa bakabilirsin...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Kore'ye 1yıllığına değişim öğrencisi olarak geldim. İstediğiniz soruyu sorabilirsiniz.Daha ayrıntılı bilgi için üst sınıflarımızdan RUMEYSA SEHLA adlı bloğa bakabilirsin...
    çok teşekkür ederim öncelikle bloga da bakacağım ben sorularımı maddeleyerek yazayım umarım çoğuna cevap verebilirsiniz

1- Hangi okuldasınız? Ve en iyi eğitim veren hangi ğniversiye sizce?
    2- İş konusunda nasıl planlarınız var? Siz bu şartlarda iş bulabileceğinizi düşünüyor musunuz özel sektör ya da devlette?
    3- Değişim öğrencisi olarak nasıl gittiniz ve herhangi bir harcama yapıyor musunuz?
    4- Koreceyi neden seçtiniz? Japonca Çince yi de düşünüp ona mı karar verdiniz yoksa tek düşündüğünüz bölüm o muydu?
    5- Korede yaşamayı düşünüyor musunuz? düşünüyorsanız bir araştırmanız varsa bana aktarabilir misiniz?

biraz çok olmuş galiba umarım cevaplarsınız sizin yardımınıza gerçekten ihtiyacım var çünkü gerçekten istediğim bir bölüm fakat önü ne kadar açık bilmiyorum tekrar teşekkürler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Rica ederimBiraz geç oldu galiba kusura bakmayın.
    Erciyes Üniversitesi.Erciyes Üniversitesi
    Yeni sisteme göre öğretmenli gelecek deniliyor. Zaten ben de ailemi bu şekilde ikna edebilmiştim. Türkiye Kore arasındaki ilişkiler iyi olduğu için iş imkanı var gibi. Ben de bu yüzden seçtim zaten
    Erciyes Üniversitesi her dönem yaklaşık 15-20 öğrenciyi Kore ye gönderiyor. Bazı şartları var. Not ve sosyallik çok önemli. Yani başarılı ve etkinliklere katılan biri olmak lazım.
    Kulağa hoş geldiği için. Hayır onları hiç düşünmedim.
    Hayır ben ana kuzusuyum : 10ay bile çok zor geçiyor
    Rica ederim ve son olarak eklemek istediğim bir şey var. Çalışırsak yapamayacağımız bir şey yoktur

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Rica ederimBiraz geç oldu galiba kusura bakmayın.
    Erciyes Üniversitesi.Erciyes Üniversitesi
    Yeni sisteme göre öğretmenli gelecek deniliyor. Zaten ben de ailemi bu şekilde ikna edebilmiştim. Türkiye Kore arasındaki ilişkiler iyi olduğu için iş imkanı var gibi. Ben de bu yüzden seçtim zaten
    Erciyes Üniversitesi her dönem yaklaşık 15-20 öğrenciyi Kore ye gönderiyor. Bazı şartları var. Not ve sosyallik çok önemli. Yani başarılı ve etkinliklere katılan biri olmak lazım.
    Kulağa hoş geldiği için. Hayır onları hiç düşünmedim.
    Hayır ben ana kuzusuyum : 10ay bile çok zor geçiyor
    Rica ederim ve son olarak eklemek istediğim bir şey var. Çalışırsak yapamayacağımız bir şey yoktur
    Sorularıma cevap verdiğiniz içim çok çok çok teşekkür ederim. Ben Ankara Sinolojiyi seçip seçmeli ders olarak koreceyi almayı kafaya koymuştum. Bir taşla iki kuş vuracaktım fakat bu virüs olayları baş verince korkmaya başladım. sonuçta ben Çine gidip gelmek belki orada yaşamak bile istiyordum fakat şu an ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok. Asyadan uzaklaşıp Fransızca mı diye düşündüm ama uzak doğu kadar beni mutlu eden ve kendimi garantileyebildiğim bir kulvar yok benim için. Şuan elimde iki seçenek car gibi Korece japonca. belki de arapça. Çok bulanık oldu kafam umarım bundan kurtulurum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Merhaba, Erciyes Universitesi Çin dili ve Edebiyatı 2. sınıf öğrencisiyim çinceyle ilgili sorularını cevaplayabilirim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Alıntı Ayıkedi isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, Erciyes Universitesi Çin dili ve Edebiyatı 2. sınıf öğrencisiyim çinceyle ilgili sorularını cevaplayabilirim.
    inanılmaz mutlu olurum. twitter hesabiniz var ise oradan dm yoluyla sorularimi iletebilirim uygunsa. bu uygulamayi pek kullanmadigim için buradan mesaj atiliyor mu bilmiyorum ama bakacağim gerçekten kafamda çok soru var

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı beijingduck isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    inanılmaz mutlu olurum. twitter hesabiniz var ise oradan dm yoluyla sorularimi iletebilirim uygunsa. bu uygulamayi pek kullanmadigim için buradan mesaj atiliyor mu bilmiyorum ama bakacağim gerçekten kafamda çok soru var
    maalesef tek sosyal medya hesabım steam hesabım

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler