Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: General mı Academic mi ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2

General mı Academic mi ?

Merhaba arkadaşlar. Önümüzdeki sene ağustos gibi ielts e girmeyi düşünüyorum. Yani önümde 7 8 ay gibi bi süreç var. Fakat hangisine girsem karar veremedim. Her ikisinde de speaking ve listening aynı olduğunu farkın sadece reading ve writing de olduğunu gördüm. Almam gereken puan 6. Sizce ne yapmalıyım. Hangisine yönelik çalışmalıyım. Yurtdışında bir şirket için istiyorum onlarda general da academic de kabul ediyor. Sadece 6 almam lazım.

Academic in writing kalıplarına baktım da kalıplar sayesinde (tablolar, grafiklerle alakalı olan kalıplar) 6 alınabilir gibi. Ama general için bu tür kalıplar bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    valla siz bilirsiniz. eğer academic bir idea nız yok ise yada consideration filan..o zaman general den girin tabi. academic biraz strict olabilir çünkü yani mesela ben akademik sitelerde yazışıyorum halen de ama bi siteden malesef minik minik de olsa yaptığım hatalar onlara çok sevimsiz geldi ve hayli dikkat ediyorlar , ingilizler milliyetçi midir (bana çok ters geldiği için) bu ayrı tartışmada ,akademik bişiler yapmayı hedeflediğimden onlarla sık sık haşır neşir durumdayım ,ve gördüğüm bişey var malesef dile çok dikkat ediyorlar.

hatta kabul aldığım makalemin peer review (full report) kısmındada açık açık belirtmişler ,ingilizce de dil hataları yapılmıştır diye. bilmiyorum arık sosyal bilimler alanına yönelik bi dergiye ilettim ondan mı tam emin olamadım fakat yani koca text ten 4-5 tane yazım hatası veya cümle çok ahenkli olmamaış diye o söyledikleri şurası şurası hatalı gibi cümleye ek olarak full report kısmında general assessment te birde

eğer yazar bunun basılmasını istiyorsa, son halinden önce bir copyright editör incelenmesinden geçirilmesini öneririz gibi bir cmleyi de görüyorum ,kanser eden ifadeler.

doğrudur her ne kadar dolu dolu yazdığıma inansam da malesef çok hızlı yazdığımdan ve akıcı olduğundan evet hatalarım oluyor hele yazım hataları ama bu kadarcık hata yüzünden bunlar şunlar hatalı buna majör revizyon gerekli denmesi .... nedense içimde bir kırgınlık yarattı..

neyse hocam kısaca

akademik bir düşünceniz varsa ...o zaman akademik seçiniz
    değilse generalden giriniz.

iyi çalışmalar

3. Teşekkür r4ced bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Öncellikle yorumunuz için teşekkür ederim hocam. Listening ve Reading deki puanlama farkı da kafamı karıştırdı. Birinden 6 almam için 23 doğru gerekirken diğerinden 30 doğru yapmam gerekiyor. Writing de ise academic için kalıplar var kalıplar sayesinde 6 alabilirim gibime geliyor. Forumda başkaları ne yapmış diye baktım çoğu kişi academic girmiş ve bu sınava yönelik taktikler veriyor. Ne yapsam bi türlü karar veremedim.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)