Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Turist Rehberliği (Önlisans) Hakkında

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1

Turist Rehberliği (Önlisans) Hakkında

Merhaba arkadaşlar. Siteye yeni üye oldum, konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın. İngiliz Dili ve Edebiyatı 2. sınıf öğrencisiyim ve açıkçası bölümümü pek sevmiyorum. Bundan dolayı okulu da bayağı uzatmış durumdayım. Size danışmak istediğim konu da Turist Rehberliği (önlisans) ile alakalı. Bildiğim kadarıyla artık rehber olmak için bakanlığın sınavlarına giremiyoruz, tek yapılabilecek şey ilgili bölümün iki veya dört yıllık bölümlerini okumak ya da yüksek lisansı turizmden yapmak. Turizm Mezunu bir arkadaşıma danıştığımda bizim okuldaki (ÇOMÜ) iki yıllık Turist Rehberliği diye geçen bölümden mezun olunca sadece seyahat işletmeciliğine dair bir belge alabildiğimiz. Türkiye'de bu bölümü iki yıl önlisans okuyarak sonrasında kokart alıp Rehber olabileceğim hangi üniversiteler var ? Son olarak da, uzaktan öğretim ile bu bölümü okuma hakkında ne düşünüyorsunuz ? Kapadokya Üniversitesi'nin bu imkanı sağladığını gördüm. Bu konu benim için şu an gerçekten çok önemli ve bir dönüm noktasındayım. Şimdiden çok teşekkürler cevaplarınız için.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Up

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler