Toplam 12 sonuçtan 1 ile 12 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: İngilizcemi ilerletmek için nasıl bir yol izlemeliyim?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1

İngilizcemi ilerletmek için nasıl bir yol izlemeliyim?

Merhaba, bu yaz B2 kursunu başarıyla tamamladım. Bu yıl üniversitede son sınıfa geçtim. İş başvurularında ingilizcem çok iyi diyebilmek istiyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Toefl-ielts sınavına hazırlık mı? Birebir dersler ile C1 kurunu almak mı? vs. vs. Tavsiye verirseniz çok sevinirim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Dil ders değildir önce bunu anlamak lazım. Dil öğrenmekle matematik öğrenmek için aynı yöntemi uygulamaktan vazgeçmek gerek.

3. Beğenme Larnell bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Tavsiye edebileceğiniz bir yöntem var mı peki?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı Canizares isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Redditte takıl, kitap oku, zevk alarak ogren. Ingilizceyi hobilerinin bi parcasi haline getirebilirsen kisa surede ogrenirsin. Calisilmasi gereken bir gorev gibi gorursen tam anlamiyla asla ogrenemezsin. Zaten sıkılır birakirsin.

6. Beğenme Larnell bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Merhaba, bu yaz B2 kursunu başarıyla tamamladım. Bu yıl üniversitede son sınıfa geçtim. İş başvurularında ingilizcem çok iyi diyebilmek istiyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Toefl-ielts sınavına hazırlık mı? Birebir dersler ile C1 kurunu almak mı? vs. vs. Tavsiye verirseniz çok sevinirim.
    Kitaptan veya kursla asla ve asla "Ingilizcem cok iyi" diyebilecek bir seviyeye gelemiyecegini sana garanti ederim. Dil biraz da taklitle ogrenilir. Redditte her gun sevdigin bi konu basligi altinda birkac saat takil, insanlarin Ingilizce yazdigi seyleri oku, kelimeleri, cumle yapilarini incele hafizana yaz, bir zaman sonra sen de orada Ingilizce yorumlar yazmaya basla, cok buyuk asama kaydetmis olursun.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    b-ok.org'tan istedigin Ingilizce kitabi indir ve oku. Ama roman olmamasina dikkat et, roman diliyle gunluk dil arasinda uzaktan yakindan benzerlik yok. Otobiyografi tarzi kitaplari tavsiye ederim. Hem kelime bilgini gelistirirsin(kelime cumle icinde ogrenilir, kelime ezberlemenin katkisi sifir), hem cumle yapisi hazneni.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Alıntı LangEnthusiast isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Kitaptan veya kursla asla ve asla "Ingilizcem cok iyi" diyebilecek bir seviyeye gelemiyecegini sana garanti ederim. Dil biraz da taklitle ogrenilir. Redditte her gun sevdigin bi konu basligi altinda birkac saat takil, insanlarin Ingilizce yazdigi seyleri oku, kelimeleri, cumle yapilarini incele hafizana yaz, bir zaman sonra sen de orada Ingilizce yorumlar yazmaya basla, cok buyuk asama kaydetmis olursun.
    Merhaba, reddit adlı sitenin işlevi nedir?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı sholmes isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, reddit adlı sitenin işlevi nedir?
    Dunyanin en buyuk forum sitesi. Sayisiz topic var, buralarda istedigini paylasiyosun veya yorum yapiyosun.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Alıntı Language Buff isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Dil ders değildir önce bunu anlamak lazım. Dil öğrenmekle matematik öğrenmek için aynı yöntemi uygulamaktan vazgeçmek gerek.
    ingilizce bilen bir matematikçi olarak hoşlanmadım açıkçası bu mesajınızdan ...

ne demek yani bu şimdi ..

neyse. başlığa cevap verecem ama

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    bence "maruziyet" önemli hemde çok önemli.
    şu aralar dubaiye gitmeyi düşünüyorum artık veya başka bir yer.

türkiyede de bulabileceğiniz fırsatlar vardır ,örneğin 5* bir hotel de çalışabilirsiniz.

yani yapay yöntemlerde tabiiki birer yöntem (örn: kurs ) ama hiç bir zaman reel dile maruz kaldığınız kadar size doğallık , ve hatta dili öğrenmenin verdiği mutlulupu veremeyecektir tahminim.

çalışın yani , hem para kazanmış olursunuz hem dil...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı *ECLIPSE* isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ingilizce bilen bir matematikçi olarak hoşlanmadım açıkçası bu mesajınızdan ...

ne demek yani bu şimdi ..

neyse. başlığa cevap verecem ama
    Dil ders degildir, sosyal bir seydir. Kitaptan, kurstan ancak belli yere kadar ogrenilebilir. Kullanmazsan, maruz kalmazsan iyi seviyeye gelemezsin.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Alıntı LangEnthusiast isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Dil ders degildir, sosyal bir seydir. Kitaptan, kurstan ancak belli yere kadar ogrenilebilir. Kullanmazsan, maruz kalmazsan iyi seviyeye gelemezsin.
    bu dediğiniz doğruda matematiğin kullanılmadığı anlamı çıkıyor bu dediğinizden ve buda doğru değil.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)