Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: governmen official;corrupt;government corruption

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17

governmen official;corrupt;government corruption

"We call a government official "corrupt" if he secretly breaks the law. Bribery is the most common type of "government corruption"

Yukarıda geçen "government official", "corrupt" ve "governmental corruption" in Türkçe karşılıkları neler olabilir?

Teşekkürler.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Alıntı mech-tech isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    "We call a government official "corrupt" if he secretly breaks the law. Bribery is the most common type of "government corruption"

Yukarıda geçen "government official", "corrupt" ve "governmental corruption" in Türkçe karşılıkları neler olabilir?

Teşekkürler.
    Sadece bir konuyu acikliga kavusturmak istiyorum, yukarida government corruption yazarken asagida governmental corruption olarak soruyorsunuz, oyle sormak istediniz mi yoksa yanlislikla mi yazdiniz?

Yazinin genel gidisiyle baglantili olarak kelimeler degisebilir, onun disinda oldugu gibi alirsam ben asagidaki gibi cevirirdim.

Eger film icin ise: devlet gorevlisi, yiyici/rusvetci, devletsel yozlasma/curume
    Eger daha ciddi bir ceviri icin ise : devlet gorevlisi, rusvetci/yozlasmis, devletsel yozlasma/curume

3. Teşekkür mech-tech bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4

5. Teşekkür mech-tech bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Aradağınız sözcükleri Türkiye'nin en kapsamlı sözlük sitesi https://www.okyanusingilizce.com/ da bulabilirsiniz.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)