Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 28 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: 2019 YKS Sınav Sonuçları Açıklandı!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2

Lightbulb 2019 YKS Sınav Sonuçları Açıklandı!

Önceki sene Hacettepe Üniversitesi Mütercim Tercümanlık 454,55 puan ve 3617 sıralama ile kapatırken ben,

454,50 puan ile 4720. oldum. Yani aynı puan ile yaklaşık 1000 kişi geri atmış oldu.

Sizde durumlar nasıl?

Sizce bu atışın sebebi neydi?

YDT'nin geçen senelere göre daha kolay olması bunda büyük bir etki yaratmış olabilir mi?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Alıntı akagi isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceki sene Hacettepe Üniversitesi Mütercim Tercümanlık 454,55 puan ve 3617 sıralama ile kapatırken ben,

454,50 puan ile 4720. oldum. Yani aynı puan ile yaklaşık 1000 kişi geri atmış oldu.

Sizde durumlar nasıl?

Sizce bu atışın sebebi neydi?

YDT'nin geçen senelere göre daha kolay olması bunda büyük bir etki yaratmış olabilir mi?
    benim 4635 sıralamalarımız bayağı yakın tyt ydt netlerini yazabilir misin karşılaştıralım benim tyt 63 ydt 80

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Evet görünen o ki baya geriye düştük.

2k-3k arası beklerken 3800 küsür geldi.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Alıntı pruto isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    benim 4635 sıralamalarımız bayağı yakın tyt ydt netlerini yazabilir misin karşılaştıralım benim tyt 63 ydt 80
    Benim netlerim: TYT 73 YDT 76,25 fakat obp puanım hayli düşük 62.

Bu arada arkadaşlar forumlarda dil sınavına girip ilk binlere giren birçok sayısalcı görüyorum. Ve netleri 60 civarında olmasına rağmen TYT ile farkı kapatıyorlar. Teselli amacıyla söylemiyorum elbette ama bu insanlar yine sayısal bölümlerinden tercih yapacak ve böyle yüzlerce kişi olduğuna inanıyorum. Sizin de bilmenizi istedim. Örnek olarak: https://i.hizliresim.com/1pdaDY.jpg

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Valla moralim çok bozuk gs Fransız dil edebiyatı istiyordum sıralamam 4313 geldi.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    456 hesapladigim puanim 437 geldi, siralama 6998, hayirlisi olsun herkese

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    53.75 Tyt
    76.25 Ayt
    75 Obp
    8.7K getirdi.Hayırlısı

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    1100 bekliyordum.

Screenshot_20190717-040347.png

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Sıralama 19k Mütercim-Tercümanlık ingilizce istiyorum sizce nereleri yazmalıyım?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    3100 bekliyordum 4600 geldi. ne yapacağim bilmiyorum tüm planlarım altüst.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    En düşük 5k gelir diye bekliyordum. 8400 lerde geldi sebebi nedir bilen var mi?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Alıntı aslanparcasi isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    En düşük 5k gelir diye bekliyordum. 8400 lerde geldi sebebi nedir bilen var mi?
    TYT yeterince çalışmıyorsunuz, artık İngilizce yabancı dil bile olamayacak kadar hayatın içinde olduğu için dilden sinava girenler TYT netine göre sıralanıyor.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Alıntı incirkurdu isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Özel okullar artıyor ve herkes yabancı dil öğreniyor. Ama şu da var... dilden 54/55 net yapmış birisi ilk 1500 deyken dilden full yapmış birisi ilk 10 bindeyse bu sistemde bir hata var. Yani sorun biz değiliz. Sorun sistemde. Bu konuda gazetelere, haber kanallarına vs bir şeyler yazmalı, dikkat çekmeliyiz.
    1999 yılında dil sınavı birincisi kız, istediği İngilizce öğretmenliğine yerleşemedi. Geçmişe nazaran sistem gayet iyi işliyor ancak dil öğrencisinden halen matematik çözmesi bekleniyor çünkü dil testi tek başına eleyici olamayacak kadar basit.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    2500 bekliyordum, 3500 geldi. öğretmenlik bolumunu ve istanbulda kalmayi istedigimden kritik durumdayim, 3000 ve 5000 arasi pek üniversite yok aradigim kriterde istanbulda ytü ve marmara da 7500 ve sonrasi (kotu degil kesinlikle). hayef taşındı zaten. özel universitelerden de pek yana değilim. umarim bu siralamalar da birazcik geri atar da bu kadar stresi telafi eder. gecen sene de ayni krizin yasandigini soyleyen arkadasim odtüyu kazandiginda sasirdigini soyledi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı Stanley Parable isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    2500 bekliyordum, 3500 geldi. öğretmenlik bolumunu ve istanbulda kalmayi istedigimden kritik durumdayim, 3000 ve 5000 arasi pek üniversite yok aradigim kriterde istanbulda ytü ve marmara da 7500 ve sonrasi (kotu degil kesinlikle). hayef taşındı zaten. özel universitelerden de pek yana değilim. umarim bu siralamalar da birazcik geri atar da bu kadar stresi telafi eder. gecen sene de ayni krizin yasandigini soyleyen arkadasim odtüyu kazandiginda sasirdigini soyledi
    Umarım sıralamalar dediğin gibi yükselir yoksa kesin gözle baktığım dokuz eylül ingilizce öğretmenliğine bile giremiyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Alıntı Stanley Parable isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    tam burslu özel öneririm. dil bölümlerinde yalnızca devlet üniversitelerini dikkate alarak hareket etmek doğru değil, özellikle istanbul için. ilk yıl şehir dışında bir üniversiteye kayıt olduktan sonra istanbul'da kalmak için bir yıl daha hazırlanan biri olarak, tercihlerin üzerinde daha kapsamlı araştırma yapmanı öneririm. örneğin; ELL için bazı özel üniversitelerin akademik kadroları devlet üniversitelerine oranla alanında çok daha başarılı isimlerden oluşuyor. herhangi bir okul ismi vermeyi tercih etmiyorum fakat okulların akademik kadrolarına, özel düşünüyorsan burs devamı şartlarına ve özel imkanlarına göre değerlendirme yapman tavsiyemdir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    merhaba arkadaşlar, hem işte çalışıp hem ders çalıştım 292 puan ve 47k sıralama yaptım sizce yapabileceğim en mantıklı tercih ne olabilir. bursada ikamet ediyorum yakın şehirler tercih sebebim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    merhabalar 398 puan 15000 sıralamam var geçen sene bu puanla alan akdenizin sıralması yaklaşık 12000,benim bu sıralamamla gelme ihtimali var mı?teşekkürler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Bana kalırsa YDT'nin eleyici olmaması iyi dilcilerin ortalama dilciler ve özellikle diğer bölümlerden dil sınavına giren öğrencilerle neredeyse eşitlenmesini sağladı ve yığılma yaşandı, aynı zamanda katsayı meselesi ve çoğunluğu tercih yapmayacak bir grubun dil sınavına girmesi de sıralamalarda etkili oldu.
    Benim de TYT netim beklediğimden düşük geldi. 79,25 TYT 77,5 YDT 90,80 OBP sıralamam 2251. Yıl boyunca Batı Dilleri istiyordum BOUN, geçen sene 2300lerle kapatmış bakalım ne olacak...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    ilk defa bu kadar beklenmedik sonuçlar geldiğini gördüm, hesapladığım ve beklediğim sıralama 3-4 binken sıralamam 7 bin geldi, yine bu civarlarda bekleyen arkadaşlarımdan 10-13 bin arasında olanlar bile var, üstelik TYT’leri de çoğu dilciden iyi.. sayısalcıların fark attığı gerçeğine katılıyorum ama şunu göz ardı etmeyin: bu sene sözel, eşit ağırlık ve sayısalda da çok oynamalar var sıralamalarda, 20-30 bin kadar... yani bunun nedeni ne anlamış değilim.

bir de merak ettiğim bir konu var; geçen sene mezuna kalıp bu sene tekrar sınava girenler, geçen seneki TYT puanlarını kullanarak sıralamaya girebiliyormuş diye duydum. böyle bir şey var mı gerçekten, şahsen benim aklım almadı. geçen seneki sınavla bu seneki tamamen farklıydı ve ne olursa olsun iki farklı sınavdan alınan puanla tek bir sıralama hesaplanması adil değil.

Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)