Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 57 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: YDT bu sene aşırı kolaymıydı?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2

YDT bu sene aşırı kolaymıydı?

Kimle konuşuyorsam herkes ydt den 75+ almış gibi. normalde 65 alanlar bile 75 net yapmış... nasıl bi sınav oldu o zaman bu? tyt mi belirleyici olacak?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Bence 2017 den zor, 2018 den kolay bir sınavdı. Benim de 77,5 geldi ki olduğum denemelere yakın bir net. Yine de eleyici sorular olduğunu düşünüyorum. Tyt neredeyse hiçbir yerde konuşulmuyor. Özellikle dilciler ve sözeller hiç bahsetmiyor tyt netlerinden. Benim de beklediğimden düşük geldi tyt. Yalnız herkesin 75+ yaptığı her sene konuşulan bir konu yapan yapıyor evet, full çeken onlarca, 1 yapan yüzlerce dilci vardır ve onları sıralayacak olan tyt bu durumda. her sene olduğu gibi...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    ben de 77,50 net yaptım ama geçen senenin sınavında da 77 yapmıştım zaten. yine de bu seneki bana biraz daha zor geldi nedense, 2017’den ise kesinlikle daha zordu. daha doğrusu, zorluktan ziyade çeldirici sorular vardı, diyelim. ama ben de şaşırdım bu kadar çok insanın iyi net çıkarmasına. öyleyse tyt belirleyecek, ama gördüğüm kadarıyla tyt’de iyi net çıkaran çok daha az kişi var, benim tyt’m de normale göre kötü geçti. sıralamalar açıklanmadan pek bir şey anlayamayacağız anlaşılan... umarım yığılma olmaz bu sene.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Bütün sene affedersiniz köpek gibi çalışıp böyle sorularla karşılaşmak ne bileyim yani dilciler olarak farkımızın ortaya çıkmadığını düşünüyorum 60 yapan adamların fulle yakın netleri var. Olan tytsi kötü olan bizlere oldu sanki ösym sayısal öğrencilerine dil bölümünden kapı aralamak istiyor gibi bu kadar kolay sorarak ne yapmak istemiş gerçekten bilmiyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Alıntı marquesas isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün sene affedersiniz köpek gibi çalışıp böyle sorularla karşılaşmak ne bileyim yani dilciler olarak farkımızın ortaya çıkmadığını düşünüyorum 60 yapan adamların fulle yakın netleri var. Olan tytsi kötü olan bizlere oldu sanki ösym sayısal öğrencilerine dil bölümünden kapı aralamak istiyor gibi bu kadar kolay sorarak ne yapmak istemiş gerçekten bilmiyorum
    evet ben de eleyici olmamasına üzüldüm... şimdi dil bölümlerine girerken ne kadar matematik, fen çözdüğümüz bizi öne atacak. ne saçma... bizim için dilin zor olup tyt’nin bir derece kolay olması çok daha avantajlı olurdu.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    sözlerine katılıyorum. bu sene bize çok büyük bir haksızlık oldu. Dil bölümüyle alakası olmayan insanlarla dolup taşacak bu sene dil bölümleri. dil Sorularının çok daha zor ve eleyeci olmasını isterdim... iki gecedir sinirimden uyuyamıyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Neden bana biraz zor geldi kii? 71.50 net yaptım oturup ağlamak istiyorum. 62 de tyt netim var nereye alırlar beni

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Bu sınav kesinlikle geçmiş senelere göre daha belirleyici olacak. her sene çok kolaydı muhabbeti olur çünkü ösym nin soru tarzı bariz ve bunu çözen öğrenci de 3 yanlışın altında yapmıyor. 70 net üstü ise ydt bence iyi yerler gelir her türlü.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı elgoog0201 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sınav kesinlikle geçmiş senelere göre daha belirleyici olacak. her sene çok kolaydı muhabbeti olur çünkü ösym nin soru tarzı bariz ve bunu çözen öğrenci de 3 yanlışın altında yapmıyor. 70 net üstü ise ydt bence iyi yerler gelir her türlü.
    Aslında dediğinizi düşününce doğru ve aklıma Yökatlas ortalama netleri geldi siz bunu söyleyince. Eğer bakarsanız 10 binin altında (11 12 13k) alan bölümlerin bile ydt net ortalamaları 67 68 geçen sene de çoğu kişi ingilizceyi çok yüksek yapmıştır demek bu. Bence yine aşağı yukarı aynı olur sıralamalar herkes iyi yaptığı için çok bir fark olacağını sanmıyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı seyyma isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden bana biraz zor geldi kii? 71.50 net yaptım oturup ağlamak istiyorum. 62 de tyt netim var nereye alırlar beni
    Bence çok iyi yerler gelir 62 tyt seni çok üstlere taşıyacak

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Aslında dediğinizi düşününce doğru ve aklıma Yökatlas ortalama netleri geldi siz bunu söyleyince. Eğer bakarsanız 10 binin altında (11 12 13k) alan bölümlerin bile ydt net ortalamaları 67 68 geçen sene de çoğu kişi ingilizceyi çok yüksek yapmıştır demek bu. Bence yine aşağı yukarı aynı olur sıralamalar herkes iyi yaptığı için çok bir fark olacağını sanmıyorum.
    Evet muhtemelen geçen seneyle benzer sıralamalar gelecek. Tek sıkıntı sayısal öğrencilerin 100+ tyt netleriyle geriye atması durumu ama bu da her sene yaşanan bir şey.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Ydt yi bi ben mi kötü yaptım ya. Aşırı üzgün hissediyorum bu 70-75 netleri görünce. Deneme netlerim 60-70 arası geliyordu 52 net yaptım hatırladığım kadarıyla. Süre yetmedi bana arkadaşlar siz nasıl yettiriyorsunuz süreyi :/ 12 paragraf sorusuna bakamadım bile süreden

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Alıntı Youseff isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Ydt yi bi ben mi kötü yaptım ya. Aşırı üzgün hissediyorum bu 70-75 netleri görünce. Deneme netlerim 60-70 arası geliyordu 52 net yaptım hatırladığım kadarıyla. Süre yetmedi bana arkadaşlar siz nasıl yettiriyorsunuz süreyi :/ 12 paragraf sorusuna bakamadım bile süreden

Valla her şey olabiliyor. Ben de zor yaptım 71.50 normalde 75 falan hatta daha üstünü de görürdüm ama sınava kadar benden kötü yapanlar sınavda benden iyi yapmışlar hiç anlamıyorum neden böyle oldu. sıralamaları dört gözle bekliyorum

14. Beğenme Hayrus bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Ya aslında panik yoktu ama ben çevirilerde mesela cevabın %100 o şık olduğunu bilsem bile diğer şıklara bakmadan geçemiyorum, korkuyorum yanlış olur diye, belki de bundan dolayı vaktim çok gidiyor

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Zaman kaybetmenin sebebi Ingilizce yetersizliginden kaynaklaniyor olabilir. Hizli okuyamiyosun, isaretledigin şıkkın dogrulugundan emin olamiyosun vs.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı Killemall6 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaydırma yapmış olmaktan korkan var mı?
    Getirme öyle şeyler aklımıza şimdi, zaten düşük netim 😁😁

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Ben de mezunum geçen seneye göre netimde bayağı bir fark var bu sefer de belki kaydırmışımdır diye korkuyorum mutluluğu bünye kabul etmiyor

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    arkadaslar bu muhabbet her sene oluyor ki gecen sene sadece 17 kişi full yapabilmiş. benim sinifimda da bir kac kisi haric herkes beklediginin altinda yapti. yani 75+ ustu yaptiysaniz avantaj yine sizde

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Birşey sorcam, ben seneye girdim sınava diyelim, İngilizceden full'e yakın, tyt'den de 100 civarı net yapsam(Türkçe full'e yakın, Sosyal 20+, Mat 25+, Fen 20+ yaparım) boğaziçi,koç üni falan gelir mi?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı Language Buff isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Birşey sorcam, ben seneye girdim sınava diyelim, İngilizceden full'e yakın, tyt'den de 100 civarı net yapsam(Türkçe full'e yakın, Sosyal 20+, Mat 25+, Fen 20+ yaparım) boğaziçi,koç üni falan gelir mi?
    coook rahat gelir hem de

Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)