Toplam 3 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3
Toplam 58 sonuçtan 41 ile 58 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: YDT bu sene aşırı kolaymıydı?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Alıntı uknotorious isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bu muhabbet her sene oluyor ki gecen sene sadece 17 kişi full yapabilmiş. benim sinifimda da bir kac kisi haric herkes beklediginin altinda yapti. yani 75+ ustu yaptiysaniz avantaj yine sizde
    imkansız bu sene o kadar az kişinin full çekmiş olması. sınav gerçekten çok kolaydı maalesef. 1 saatte bitirerek fulledim ben ki bizim dershanede benden başka 3 full daha var, 2 yanlış falan da 8-9 kişi var. sene boyunca zor orta kolay denemeler çözmüş birisi yapardı rahatlıkla. ilk 3k tyt netleri ile dizilecek tamamen diye düşünüyorum ben.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı meolls isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    imkansız bu sene o kadar az kişinin full çekmiş olması. sınav gerçekten çok kolaydı maalesef. 1 saatte bitirerek fulledim ben ki bizim dershanede benden başka 3 full daha var, 2 yanlış falan da 8-9 kişi var. sene boyunca zor orta kolay denemeler çözmüş birisi yapardı rahatlıkla. ilk 3k tyt netleri ile dizilecek tamamen diye düşünüyorum ben.
    gerçekten ydt’nin kolay olması çok kötü oldu... ama benim normal şartlarda zor sınavlarda çok yüksek netler yapan arkadaşlarımdan sürede sıkıntı yaşayan ve 60lara bile düşenler çok olmuş. bakalım...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı meolls isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin dershane nerede londrada mı ya en kolay olan 2010 senesinde bile 80 kusur kisi fullemis ki 2010 sorulari gercekten cok kisaydi. ben acikcasi cok farkli oldugunu dusunmuyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı aslanparcasi isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaba hangi okullarda okuyorsunuz da tüm arkadaşlarım +75 yapmış diyorsunuz merak ediyorum. Her sene olduğu gibi bu senede sınavın kolay,orta,zor soruları vardı. Geçen senelerin verilerini incelerseniz sadece %2-%3 lük kısımlar +74 net yapabildiğini görürsünüz. %2-%3 lük kısımda yaklaşık 2000-3000 kişiye tekabül ediyor ki bunların arasında sınava kendini test etmek için giren onlarca ingilizce öğretmeni var.
    Yani ya elit bir okulda okuyorsunuz ya da arkadaşlarınızla beraber Amerika veya İngiltere'de 16-17 yıl yaşayıp Türkiye'ye sırf sınava girmek için gelen bir topluluksunuz.
    Tabi eğer konuştuğunuz kişiler forumdan kişilerse çoğunun +75 yapması normal çünkü bu forumda genelde yüksek net yapan ve kendilerine amaç belirleyen kişiler kayıtlı.
    bu entry'nin alni olsa da opsem bunu anlatmak istiyordum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı uknotorious isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    bu entry'nin alni olsa da opsem bunu anlatmak istiyordum
    yemin ederim aynennnnnnn keşke verilere bakılarak konuşulsa

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Dil edebiyatlara sadece yüksek lisansa formasyon verileceği bilgisini nereden aldın? Bayramdan sonra kaldırılacak dendiği için söylediğin şeyi mantıklı buluyorum ama kaynağın ne?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    39-1 tr
    20-0 sosyal
    37-3 mat
    19-1 fen

78-2 ydt

doğru yanlış sayılarım bu şekilde ilk 100'e girebilir miyim sizce

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı mrmac10 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    39-1 tr
    20-0 sosyal
    37-3 mat
    19-1 fen

78-2 ydt

Burası İnci Sözlük değil, trolleme lütfen.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı PRS_JW isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Burası İnci Sözlük değil, trolleme lütfen.
    Trollediğim sonucuna nereden vardın? Bu dereceleri birileri yapacak sonuç olarak değil mi? 2017'de DİL-3'te 128. Sözelde 130. geçen sene Dil'de 600 civarı Sözel 212.ydim istersen sonuç belgesini yollayabilirim. Amacım ilk 100 bursu almak tercih yapmayacağım zaten okuyorum. Sınava giren dilci tanıdığım yok hiç bu yüzden pek bir fikrim de yok derece hakkında burası dilcilerin en büyük platformu galiba o yüzden burada sordum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    39-1 tr
    20-0 sosyal
    37-3 mat
    19-1 fen

78-2 ydt

Hocam ben yüksek ihtimalle girebileceğinizi düşünüyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Trollediğim sonucuna nereden vardın? Bu dereceleri birileri yapacak sonuç olarak değil mi? 2017'de DİL-3'te 128. Sözelde 130. geçen sene Dil'de 600 civarı Sözel 212.ydim istersen sonuç belgesini yollayabilirim. Amacım ilk 100 bursu almak tercih yapmayacağım zaten okuyorum. Sınava giren dilci tanıdığım yok hiç bu yüzden pek bir fikrim de yok derece hakkında burası dilcilerin en büyük platformu galiba o yüzden burada sordum.
    Bu kadar başarılı bir arkadaşsan açıklama yapayım o halde. İlk 100, ilk 500 gibi üstün başarılardaki sıralamalar o seneki sınava girenlere göre değişiyor. Mesela Puango sana Türkiye birincisi diyor TYT'de de YDT'de de ama Puango geçen sene ilk 100'ünün istatistiklerine ne kadar sahip, meçhul. İlk 100 gibi tahminleri yapmak 6000-7000 arası tahmin yapmak kadar kolay değil çünkü net farkları her sıralamaya göre artıp azalabiliyor. Bu tür bir istatistiğe varmak için senin gibi üstün başarılı öğrencilerle iletişime geçmen gerek. Hele bu sene Türkiye sayısal ilk 100'üne girenlerden kaçı keyfi olarak sınava girdi bu da önemli mesela. Hepsi girse mesela senin ilk 100'e girmen iyice zorlaşır. 10 tanesi girse girmen çok daha kolaylaşır. Kısacası çok fazla değişken etmen var, karar vermek neredeyse imkansız eldeki veri eksikliğiyle.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6

5.000tl neresi veriyor?

Alıntı Alfist isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Çoğu mühendislik eskisi gibi degil artık. En iyi üniversitelerden ve birkaç revaçtaki mühendislik bölümünden mezun değilseniz, düşük ücretlerle, zor şartlarda iş yapıyorsunuz. Maaşınız yükselse bile şartlarınız değişmiyor. Bu durumda 5 bin tl maaşla öğretmenlik, tatilinin bol olması, çalışma şartlarının kolay olması, iş garantisi olması bakımından mühendisliğe göre daha avantajlı olabilir. Dil alanında tek okunacak bölüm öğretmenliktir, diğerlerini düşünmeyin zaten.
    Halam 16 yıldır öğretmen, devlette 3800e çalışıyor. Özel kolejler 2.500 lira maaş teklif ediyor, (Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği)

5.000 maaş veren yeri gösterin de biz de kapağı atalım oraya

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Thanks for sharing.......

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı 25haziranlys5 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Halam 16 yıldır öğretmen, devlette 3800e çalışıyor. Özel kolejler 2.500 lira maaş teklif ediyor, (Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği)

halanın kemiksiz maaşı 3800 bunun ekdersi nöbet tutması gibi ek ücretlerini hesaba katarsan 5000 i bulması hiçte imkansız değil

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Alıntı aslanparcasi isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    halanın kemiksiz maaşı 3800 bunun ekdersi nöbet tutması gibi ek ücretlerini hesaba katarsan 5000 i bulması hiçte imkansız değil
    Mesaiye kalsın, hatta okulda yatsın değil mi?Zaten haftada 35 saat derse giriyor, alabileceği en fazla 5 saat ek ders kalıyor, 250 lira daha yapar. Yurt nöbeti 75 lira, ayda bir kez tutabilirsin. Yani kendini yırtsan 4000 lira anca oluyor. Onun için de okulda yatıp kalkıyorsun. Tabi o kadar dersi kafan kaldırırsa. Şu bilmeden atıp tutanlar her sene tercih döneminde ortaya çıkıyor. Geçen sene de özelde çok maaş alıyorlar muhabbeti dönüyordu. Doğa koleji dört aydır öğretmenlerine maaş bile ödemiyor. Aldıkları para 3200 lira. Siz hayal aleminde yüzün

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Mesaiye kalsın, hatta okulda yatsın değil mi?Zaten haftada 35 saat derse giriyor, alabileceği en fazla 5 saat ek ders kalıyor, 250 lira daha yapar. Yurt nöbeti 75 lira, ayda bir kez tutabilirsin. Yani kendini yırtsan 4000 lira anca oluyor. Onun için de okulda yatıp kalkıyorsun. Tabi o kadar dersi kafan kaldırırsa. Şu bilmeden atıp tutanlar her sene tercih döneminde ortaya çıkıyor. Geçen sene de özelde çok maaş alıyorlar muhabbeti dönüyordu. Doğa koleji dört aydır öğretmenlerine maaş bile ödemiyor. Aldıkları para 3200 lira. Siz hayal aleminde yüzün
    Öğretmenler 15 saaten sonra ek ders almaya başlar nasıl 5 saat ek ders kalıyor merak ediyorum.
    ayrıca halan acaba hangi okulda öğretmen tanıdığım hiçbir ingilizce öğretmeni haftada 30 dersten fazla vermiyor minimum 24-25 ders veriyolar.

17. Teşekkür Alfist bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme Alfist bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Ben öğretmenim İsterseniz detayı ben vereyim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5

İngilizce öğretmenliği'nde ataması henüz yapılan bir arkadaşım 5300 küsür bordrosu geldi ek derslerle birlikte, bordrosunu gördük. Branş öğretmenine kendi isteği dışında en fazla 21 saate kadar ders verilebilir. 15 zorunlu + 6 ek ders. İsterse 15 zorunlu 15 de ek ders alır. 35 saat zorunlu ders diye bir şey olamaz zaten. Şu anda devlet okullarında kadrolu 16 yıllık öğretmen maaşı en düşük (ek derssiz) 4 bin 197tl. Devlette 3800 tl maaş yok zaten sözleşmeliler hariç (sözleşmeliler de temmuz zammıyla 4088,25 olmuş). A'dan Z'ye yanlış verdiğin bilgiler. Geçen sene de Boğaziçi İngilizce Öğretmenliği'nden mezun olan 20 civarında kişi özel üniversitelere okutman olarak girdi bunların maaşı da 5 civarıydı. Desteksiz sallanacak bir forum değil burası hepimiz işin içindeyiz.

Toplam 3 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)