Toplam 6 sonuçtan 1 ile 6 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Dinleme Becerileri için Video Dersler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1

Question Dinleme Becerileri için Video Dersler

Dinleme becerilerini geliştirmek için tavsiye edebileceğiniz güncel kaynaklar var mıdır?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Listening ayri bir dal degil. Bir insanin listening'inin kotu olmasi genel Ingilizce seviyesinin kotu oldugunu gosterir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    94
    Alıntı Büşra Keskin isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Dinleme becerilerini geliştirmek için tavsiye edebileceğiniz güncel kaynaklar var mıdır?
    www.voscreen.com

4. Beğenme Büşra Keskin bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    voscreen'e baktım, güzel bir fikir olmuş, benim çok işime yarayacak. teşekkür ederim. bir arkadaşım da esl-lab diye bir site tavsiye etti, çok fazla listening var içinde, her gün bir kaç tane yapmayı düşünüyorum. youtube a baktım ama tam benim istediğim gibi bir şey yok. birisi anlatsa cümleleri açıklasa çok kolay olacak.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı LangEnthusiast isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Listening ayri bir dal degil. Bir insanin listening'inin kotu olmasi genel Ingilizce seviyesinin kotu oldugunu gosterir.
    aslında okusam anlayacağım şeyleri dinlerken anlayamıyorum, sürekli gramer çalışmak da bir yere götürmüyor insanı

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    94
    Alıntı Büşra Keskin isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında okusam anlayacağım şeyleri dinlerken anlayamıyorum, sürekli gramer çalışmak da bir yere götürmüyor insanı
    Aslında sınav odaklı düşünmeyi bir kenara koyarsak en sağlıklı olanı, tıpkı bebeklerin bilmeden yaptıkları gibi, taklit etmektir. Önce dinleyeceksiniz (gözlemleyeceksiniz), sonra kelimeleri, ifadeleri vb. tekrar edeceksiniz. Bunu uygularsanız hem kelime bilginiz, hem de dil bilginiz sağlıklı bir şekilde gelişir.

Bu kapsamda beğeniyle izleyeceğiniz kısa diziler seçin. Önce alt yazısız, sonra alt yazılı (aynı dilde) izleyin. Yanınızda mutlaka bir not defteri olsun. Her dizide hedefiniz kelime, ifade öğrenmek olmalıdır. Bir iki dizi izledikçe not defterinizin dolduğunu göreceksiniz.

Dediğim gibi lisan öğrenmek sınavdan ve zamandan bağımsızdır. İşin içine eğlence katarak öğrenmek gerekir. Bir de motivasyon olması gerekir. Bu yok ise çabanız kalıcı olmaz.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler