Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Ah Writing Vah Writing

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5

Ah Writing Vah Writing

Malum hazırlıktayım, hazırlığım zorunlu olmamasına rağmen geçmek istiyorum. Nitekim ilk dönemin başından sonuna dek epey iyi gidiyordum. Sonra kaza geçirdim vs. çok da detaylı anlatmama gerek olmayan bir konu. Gramer ve reading kısmını hallettim. Geriye kaldı speaking ve writing... Speaking'in bir şekilden üstesinden geleceğim umarım ama writing büyük sıkıntı. Hazırlık atlama sınavına gireceğim ve yazı yazarken beynim duruyor, yazsam bile herhangi birisine kontrol ettirdiğimde hiç yapmamam gereken hatalar yaptığımı görüyorum. Bildiğim kelimeleri unutuyorum, internette okuyorum "o konuya dair okuyun" diye tavsiye verilmiş ama ben yazacağım konuyu bilmiyorum ki üzerine article okuyayım. Dün bir tane deneme yazdım, çok moralim bozuldu. Tavsiyelerinizi alırım.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Writing'de iyi olmak için gramer,vocabulary,phrasal verb'ler, bağlaçlar, kalıplar vs. konularında çok bilgili olmak lazım. Bunun için de bu zamana kadar yüzlerce saat okuma yapmış olman gerekirdi. Demek istediğim, yazacağın kelime,kalıp vs.leri önceden defalarca cümle içinde görmen ve hatta kullanman lazımdı ki yazarken aklına kolayca gelsinler.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)