Toplam 12 sonuçtan 1 ile 12 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Dilko tr geneli

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1

Dilko tr geneli

Arkadaşlae dilkonun nisandaki türkiye geneli sınavına girdiniz mi? Nasıl geçti?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Tyt aşırı basit ydt ise tam bir rezaletti. Ösym'nin soru tarzıyla uzaktan yakından olmayan, gramer sorusunu bile nasıl soracağını bilmeyen bir yayın. Biz de Türkiye geneli diye giriyoruz işte yapacak bir şey yok.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    ben şahsen hiç beğenmedim. en az 5 soruda çelişkili şıklar vardı tyt de ydt ye keza çok kolaydı.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Kontrol ettiniz mi sonuçlarınız nasıl?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı Killemall6 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Kontrol ettiniz mi sonuçlarınız nasıl?
    71.25 ingilizce 50 net tyt. bu zorlukta bi tyt ye gore kotu yaptim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Yine de gayet güzel yapmışsınız ben de yarın alacağım sonuçlarımı.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    cloze testteki edat sorusunda dogru yapan var mi ben for ve of arasinda kalmistim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Ben de for yapmıştım ve for olacağından da gayet emin işaretlemiştim Ydt 68.75 Tyt 55. Türkçe'de Dil bilgisinde bir sorunun hatalı olduğunu düşünüyorum, limitin soru bankasında "şey her zaman zamirdir" yazıyordu ancak denemede cümlede şey geçmesine rağmen zamir kullanılmamıştır şıkkı doğruydu. Bazı paragraf sorularında da cevapların yanlış verilmiş olabileceğinden şüphe ediyorum 4 arkadaşımla birlikte kontrol ettik hepimizin yanlışları aynı soru ve aynı şıktı tuhaf.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    bıkmadan usanmadan bir not bırakıyorum tekrarla.

artık gözünüzü açın dil öğrenmek türkiyede yapılan merkezi sınavlarla ve eğitimle çok alakalı değil.
    dil eğitimi biraz da size bağlı.

dolayısyla kendinizi vererek ve mantıkla hareket ederek çalışmanızı öneriyorum. biri demiş ydt den şu puan öteki yökdil bu puan bir diğeri yds şu puan ,malesef bunlar pratikte /gerçekte çok az işe yarıyor.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı *ECLIPSE* isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    bıkmadan usanmadan bir not bırakıyorum tekrarla.

artık gözünüzü açın dil öğrenmek türkiyede yapılan merkezi sınavlarla ve eğitimle çok alakalı değil.
    dil eğitimi biraz da size bağlı.

dolayısyla kendinizi vererek ve mantıkla hareket ederek çalışmanızı öneriyorum. biri demiş ydt den şu puan öteki yökdil bu puan bir diğeri yds şu puan ,malesef bunlar pratikte /gerçekte çok az işe yarıyor.
    hocam çok iyi diyosun da üniversiteye girebilmek için mecburuz ben temel sınavdaki açığımı kapatmak için bu kadar önem veriyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Alıntı uknotorious isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam çok iyi diyosun da üniversiteye girebilmek için mecburuz ben temel sınavdaki açığımı kapatmak için bu kadar önem veriyorum
    Universiteyi bence (zorunlu olmayan) bir arac olarak kullanmak mumkun. Dil icin aslinda yapilmasi gereken seyler belli ben asagiya aliyorum

1-turkceyi iyi ogrenmek ( dilbilgisi kurallarini kastediyorum, malesef yeni kitaplarin cogunda bu yok. Eski turkce kitaplari cok ise yarayabilir. (10_15 yil onceki kitaplar))

2- duzenli calismak ve verimli calismak ( sunlardan kacinin ders calisirken tv izlemek, bisiler yiyip icmek, bunlari molalarda yapabilirsiniz. Molalar 10 dk ila 40 dk arasi)

3-dil becerisi getektiren bir is bulmak.birsuru otel var. Zaten kurumlar veya gozu acik kurumlar veya kisiler, isverenler size en kral sinav sonuclarini soracak lar ne diyeceksiniz? (toefl, hsk. Torfl vs)

Boylesi var mi bilmiyorum ama ihtimaldir. Adam ingiliz dili ve edb mezunu aliyor ielts den 4.0 veya 5.0 pardon sen ne yaptin? 18 yillik emek bir yana gencliginin en verimli yillari idi bu.

Dolayisi ile saglam dusunmek ve saglam adim atmak lazim. Buraya yazan sizler muhtemelen hepiniz benden gencsiniz (29 yasindayim) iyiliginizi istemesem bunlari yazmazdim emin olun.

Artik tek yabanci dil de kesinlikle yetmiyor.

3-

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı *ECLIPSE* isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Universiteyi bence (zorunlu olmayan) bir arac olarak kullanmak mumkun. Dil icin aslinda yapilmasi gereken seyler belli ben asagiya aliyorum

1-turkceyi iyi ogrenmek ( dilbilgisi kurallarini kastediyorum, malesef yeni kitaplarin cogunda bu yok. Eski turkce kitaplari cok ise yarayabilir. (10_15 yil onceki kitaplar))

2- duzenli calismak ve verimli calismak ( sunlardan kacinin ders calisirken tv izlemek, bisiler yiyip icmek, bunlari molalarda yapabilirsiniz. Molalar 10 dk ila 40 dk arasi)

3-dil becerisi getektiren bir is bulmak.birsuru otel var. Zaten kurumlar veya gozu acik kurumlar veya kisiler, isverenler size en kral sinav sonuclarini soracak lar ne diyeceksiniz? (toefl, hsk. Torfl vs)

Boylesi var mi bilmiyorum ama ihtimaldir. Adam ingiliz dili ve edb mezunu aliyor ielts den 4.0 veya 5.0 pardon sen ne yaptin? 18 yillik emek bir yana gencliginin en verimli yillari idi bu.

Dolayisi ile saglam dusunmek ve saglam adim atmak lazim. Buraya yazan sizler muhtemelen hepiniz benden gencsiniz (29 yasindayim) iyiliginizi istemesem bunlari yazmazdim emin olun.

Artik tek yabanci dil de kesinlikle yetmiyor.

3-
    benim de kafamdaki dusuncu tamamen ayni. notlarin bi yere kadar goturdugu dusuncesindeyim ama iyi bir yerin diplomasinin da onemli oldugunu dusunuyorum

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler