Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: 2019 kore dili ve edebiyatı

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1

Exclamation 2019 kore dili ve edebiyatı

Merhaba, kalan son umudumla bu siteye üye oldum. 2019 YKS dil sınavına gireceğim ve istanbul üniversitesinde kore dili ve edebiyatı istiyorum fakat çevremdeki çoğu kişi kore dili okumayı "bir hata" olarak değerlendiriyor ama ben tam aksini düşünüyorum. Bunun bir hata olmadığını düşünen biri varsa bana sebeplerinden bahsedebilir mi lütfen?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Merhaba,
    Sorunuza felsefi yaklaşmış gibi olacak ama, bu isteğinize hata diyen kişilerin nedeni nedir hata olan kısmı nedir, açıklasanız daha net anlaşılır. Ayrıca siz tam aksini düşünüyormuşsunuz aynı şekilde çok doğru bir karar olduğunu düşünme sebebiniz nedir.
    Kastınız MEB'de öğretmen olabilir miyim?, iş bulabilir miyim?, yurt dışına gidebilir miyim?, Koreli biri ile evlenebilir miyim? İthalat ihracat yapan bir şirkette görev alabilir miyim?......vb

Ben bir dil bölümünde okumadım ama İngilizce, Almanca, Fransızca, Hinduce, Arapça, Farsça, Rusça, Çince okuyan kişiler ile tanıştım farklı farklı zamanlarda, beklentiler o kadar farklı ki bir arkadaş özelde çalışıyor keşke MEB de çalışabileceğim bir dil okusaydım, öğrenseydim diyor, biri turizm firmasında Hinduce, Farsça okusam daha iyi olurdu zaten ingilizce biliyordum diyor, hatta biri evleneceğim kişi Rus şimdiki aklım olsa üniversite de Rusça ders alma imkanım vardı keşke alsaydım diyor (şaka değil gerçek). Siz ne istiyorsunuz ona göre kendinize bir yol çizersiniz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Yerinizde olsam Japonca yada Çinceyi seçerdim.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler