Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Yds grammer revision lütfen yardımcı olun

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1

Yds grammer revision lütfen yardımcı olun

Bu bir taramattesti olduğu için konular karışık. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum sorucakskimse olmayınca çok zor oluyor. Şimdiden teşekkür ederim herherk
    49- bu soruyu ben B dedim cevap A imiş. The other dan sonra isim yok ama öncesinde geçtiği için ismi yutmuş olabilir demiştim. Savaştan bahsedildiği için diğeri mantıklı gelmişti neden another anlamadım.
    47- ben bilemedim bunu cevap B imiş. Orda fools gold denen bir mineralden bahsediliyor isiilk cümle tekil neden 2. Çoğul anlamadım. Both kullanmış iki grup mu var?
    16- ben E dedim cevap C imiş. İkinci kısımda tuned up olcakmış. Orda tuned up 2.fiil gibi olcaktı o yüzden işaretlemedim bi kısaltma vardı da ben mi göremedim?
    21- ben a dedim cevap c imiş. Neden as much as forty degrees. Olabildiğince çok gibi bişi değil mi bu? Anlamsız gelmişti.
    27- ben c dedim ama d imiş. Ben dug fiil dedim found da kısaltma demiştim bunları nasıl ayrımsıcaz kısaltmalar sıkıntı.
    29- e dedim b çıktı whichwolduğunu anladım ama hangi preposition onu bilemedim.
    40 buraya yazarkenyçözdüm ama fotoyu silemediğim için onu da atıcam kusurakbakmayın ve teşekkür edrrim.
    Attached Images Attached Images

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    93
    49.

.. one country against another.

Bu soruda özellikle herhangi bir ülke belirtilmemiş. Bu nedenle the olamaz. Onun olabilmesi için öncesinde bir ülkeden bahsetmesi gerekir.

3. Teşekkür Sinavmanyagi bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme Sinavmanyagi bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    158
    47 ---both minerals = (both) fool's gold and real gold
    15---let somebody do something
    16 ---have something done (causative/ettirgen yapı). having kısmı gerund olarak kullanılmış.
    21--can vary by as much as forty degrees ----kırk derece kadar (çok miktarda) değişebilir. kırk derece bir "miktar"dır, o yüzden as much as demiş. sayılabilen bir isim olaydı, as many as derdi. he saw as many as forty people. --kırk kadar (çok sayıda) kişi gördü.
    27---scientists digging = scientists who dig/dug/are digging/were digging in kısaltması olabilir cümlenin zamanına göre. orada scientists kelimesinin bir rc veya rc kısaltması ile nitelenmesi gerekir. fiil koyarsanız anlam olarak uymaz. "bilim adamları eski bir şehri kazdı çömlek parçası buldu" denmez. "... kazan bilim adamları .. buldu" denir. ama found dan önce "and" olsaydı dug olurdu. "bilim adamları .... kazdı ve ...buldu". a piece of pottery (bir çömlek parçası) da which/that ile nitelenir.
    29---prize for .... --prize ismi for ile kullanılır.

5. Teşekkür Sinavmanyagi bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme Sinavmanyagi bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Çok teşekkürler çok yardımcı oldu😃

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Çok teşekkürler and kullanımının bu kadar değiştirebileceğini bilmiyordum çok sağolun

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler