Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: 顺序前面中文声明

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4

顺序前面中文声明

selamlar,

çincede kelime anlamları nasıl işleniyor bunu nasıl anlamalıyız diye sormak istedim.

yani mesela 高 uzun demektir , 兴 birsey yapma arzusu ,heyecan gibi anlamlara gelirken

高兴 mutlu anlamina geliyor. burada bir kural va mi acaba anlami insa ederken.

bir sorum daha var. adjective olan bir kelimeyi direkt ismin onune koyarsak onu nitelemis olur muyuz.

(structure da normalde

subject + time when phrase + adverbial word/adverb +predıcate (verb +indırect object+object) gıbı bır sıralama var onu bılıyorum (başka koşullar da var/olabilir))

genel yargıları yazarsanız sevinirim (not:topic de bu arz sebeplerden hata var mı emin olamadım,çince ifadede düzen anlamında açtım)

teşekkürler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Alıntı *ECLIPSE* isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar,

çincede kelime anlamları nasıl işleniyor bunu nasıl anlamalıyız diye sormak istedim.

yani mesela 高 uzun demektir , 兴 birsey yapma arzusu ,heyecan gibi anlamlara gelirken

高兴 mutlu anlamina geliyor. burada bir kural va mi acaba anlami insa ederken.

bir sorum daha var. adjective olan bir kelimeyi direkt ismin onune koyarsak onu nitelemis olur muyuz.

(structure da normalde

subject + time when phrase + adverbial word/adverb +predıcate (verb +indırect object+object) gıbı bır sıralama var onu bılıyorum (başka koşullar da var/olabilir))

genel yargıları yazarsanız sevinirim (not:topic de bu arz sebeplerden hata var mı emin olamadım,çince ifadede düzen anlamında açtım)

teşekkürler
    Merhabalar,

高兴 kelimelerini ayıramazsın, çünkü bu bir bütünleşik kelimedir. 高兴 ayrı bir sıfat, 高 ayrı bir sıfat 兴 ayrı

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)