Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Gazi Üniversitesinden yatay geçiş

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1

Gazi Üniversitesinden yatay geçiş

Merhaba arkadaşlar herkese selamlar ben yeni üye oldum, sorularım var. Geçen sene (2018) Gazi Üniversitesi ingilizce öğretmenliği kazandım ve şu an birinci dönem bitmek üzere. Gazi'ye büyük hayallerle gelmiştim çünkü söylenenlere göre en iyi eğitim fakültelerinden biri imiş. Ama ben bunu hiç göremedim, çok boş geçti ve hoca kadrosu yeterince iyi değil. Memnun olmamam için sebepler var gerçekten.. Üstteki okullara gidememenin pişmanlığını yıkıcı bi şekilde yaşıyorum. Bilmiyorum belki de çok erken yargılıyorumdur daha ilk dönem yeni bitti, belki ileride düzelir ama şimdiden yatay geçiş yapmanın hayalini kafamda kuruyorum. Sorum şu eğer olur da burdan başka bi okula geçersem (misal şu üç okuldan biri: Dokuz Eylül, Eskişehir Anadolu veya Akdeniz ki ben Antalya'da ikamet ediyorum) pişman olur muyum veya bana getirisi olur mu çünkü bu okul beni hiç tatmin etmiyor, sevemedim. Eğer de böyle bi fırsatım varsa neden değerlendirmeyeyim diye düşündüm. Bu okullar hakkında bilgisi olan, okuyan arkadaşlar varsa görüşlerini almayı çok isterim çünkü kafam çok karışık. Şey diyolar Gazi'nin ismi var en azından burdan mezun olursan diyolar ama öğretmenliği nerde okursam okuyayım çok farketmiyor mu da acaba? İş yine bende bitiyo diye düşünüyorum, ne diyosunuz? Şimdi burdan daha düşük puanlı bir yere geçersem enayilik mi etmiş olucam yani, ne kaybederim, yoksa farketmez mi?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Merhaba,
    Ben de Gazi'de okuyorum, 2.sınıfım. Ne demek istediğini anlıyorum.. Ama mutsuzluğunun temel sebeplerinden biri bence programın büyük ölçüde değişmiş olması. Geçen sene bizim derslerimiz çok daha zevkli ve yararlıydı.Harika hocalarımız vardı ama bu değişiklik yüzünden öğretmen fazlalığı gerekçesiyle gittiler.. Ama yine de okulda çok deneyimli çok iyi öğretmenlerin olduğunu söyleyebilirim. Bence biraz daha şans vermelisin. Ama eğer çok mutsuzum diyorsan Gazi'den Akdeniz'e ya da Eskişehir'e geçtiğinde puanına yazık etmiş olmuyorsun. Mutsuz olduğun bir ortamda zaten ne kadar başarılı olabilirsin ki? Umarım gönlünce olur...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Teşekkür ederim cevabın için, fikirleriniz benim için önemli. Bu dönemi de atlatayım sanırım Akdeniz'e geçicem. Umarım mutlu olurum, çünkü bazen çok canım sıkılıyor burda, takılcak kimsem de olmayınca.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler