Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Yüksek Lisans Diplomasıyla MEB'e Başvurmak

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6

Question Yüksek Lisans Diplomasıyla MEB'e Başvurmak

MEB'de İngilizce Öğretmenliği Yapma Hakkına Sahip DİL-1 Puan Türü Bölümleri: MEB'de İngilizce Öğretmenliği Yapma Hakkına Sahip OLMAYAN DİL-1 Puan Türü Bölümleri:
    İngilizce Öğretmenliği Karşılaştırmalı Edebiyat
    İngiliz Dili ve Edebiyatı Dilbilim
    Amerikan Kültürü ve Edebiyatı
    İngiliz Dilbilimi
    İngilizce Mütercim-Tercümanlık

Fakat, MEB'de öğretmenlik yapma hakkına sahip olmayan bölümler (tablonun sağı), bu hakka sahip olan bölümlerde (tablonun solu) yüksek lisans yapma hakkına sahipler. Örneğin, Karşılaştırmalı Edebiyat bitiren biri İngiliz Dili ve Edebiyatı'ndan yüksek lisans yapabilir; Dilbilim bitiren biri İngiliz Dilbilimi'nden yüksek lisans yapabilir.

MEB'de öğretmenlik hakkına sahip olmayan bir bölümün mezunu, bu hakka sahip bir bölümde yüksek lisans yaparak bu diplomayla

1 - Pedagojik Formasyon alma
    2 - MEB'de İngilizce Öğretmeni olma

haklarına sahip olur mu?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    cevap

--- hayır sahip OLMAZ.

nerden biliyorum,örneğin ben matematik mezunuyum , bilgisayar mühendisliğinde tezli yl yaptığımda oranın lisans diplomasının sahip olduğu haklara sahip olmuyorum.sizin sorduğunuz soru buna denktir malesef.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Sorumu pegadojik formasyon ve MEB'de İngilizce Öğretmenliği özelinde sordum. Formasyon ve MEB'de yüksek lisans alanınızla ilgili bir öğretmenlik için benzer bir durum yaşadınız mı? Bu iki faktör dışındaki hakları sormuyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Sol üstteki bölümlerde yüksek lisans yapsanız da karşılaştırmalı edebiyat ve dilbilim bölümlerinden mezun iseniz pedagojik formasyon alamıyor, dolayısıyla Meb'de öğretmen olamıyorsunuz.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 2 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 2 misafir.)