Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Yüksek lisansa kabul edilebilir miyim?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10

Yüksek lisansa kabul edilebilir miyim?

Merhabalar,
    Haziran’da İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldum , öğretmenliğe başladıktan sonra dil öğretmek çok sığ geldi çok sabır isteyen bir iş , bu yüzden yüksek lisans yapmaya karar verdim ama ortalamam düşük 2 39 , ALES 71 yds 90 . Sizce bir Yüksek lisans programına kabul almak istemem çok mu uçuk bir düşünce? Daha önceden tecrübesi olan paylaşırsa sevinirim, fikirlerinizi merak ediyorum , teşekkür ederim şimdiden.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    dil bölümüne has bir tecrübem yok çünkü matematik mezunuyum ama 2 bölümde yüksek lisans tecrübem bulunuyor. ben matematikçiyim ve yinede ortalamam sizden yüksek. üstelik bizim bölüm çok zordu , ve zor bir okulu bitirmiştim. yalnız bence istersen yapabilirsin sana soracakları soruları doğru cevaplandırman önemli. birde bazı özelleşmiş okullar sanıyorum puanlarınıza ve arka plandaki kalitenize bakabiliyorlar , yarında tekrar türkiyenin sayılı okullarından birinden aldığım yüksek lisans mülakatına katılacağım muhtemelen.

açıkçası sana sorulacak soruları doğru cevaplandırman gerekli , birde siz tek bir dil mi biliyorsunuz (bilmiyorum) ama bir yabancı dil bölüm bitirmiş biri olarak en az 2 dil bilemenizde fayda var çünkü ben şu an çinceye başladım.

yani bence size bağlı ,bana kalırsa olabilir... birde ek olarak yüksek lisans yapma gerekçeniz çok akılcı gelmedi. eğer istekliyseniz araştırmaya ,her gün çalışmaya ,makale okumaya derlemeye felan ..

o zaman size önerim doktorayı da bitirdikten sonra kadro alın ,çünkü şu an atananların hemen hepsi 50D li olarak atanıyorlar ve çok sıkıntılı ...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    inanın bizim bölümde zor bi bölümdü, elimden geleni yaptım. Çok umutsuz değil diyorsunuz yani , güzel , teşkkür ederi umut oldunuz

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Alıntı allıam isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    inanın bizim bölümde zor bi bölümdü, elimden geleni yaptım. Çok umutsuz değil diyorsunuz yani , güzel , teşkkür ederi umut oldunuz

bu size bağlı , bence olmaması için bir gerekçe yok. yalnızca ayrımlar var ama bunlarda ilerisi için önemli şöyle diyeyim

bugun birçok akademisyen sıradandır ...nadiren aralarından seçkin olanlar çıkıyor. işte bu kişilerin farklı nitelikleri var (birbirini destekleyen olumlu çok nitelikleri var öyle diyim)

dahası dediklerimi kendinize sorun ve kendiniz karar verin . makale derleyebilecekmisiniz hemen her gün , ders anlatacak , bunun yanında tez yazacak , makale yazacak bir sirkülasyon içinde olacaksınız hep.

bu arada kimse mükemmel değil... işin en önemli noktası bu dediklerimi o başvurduğunuz alanda SEVEREK yapacak mısınız ?

bence en sağlıklısı kendiniz karar verin , sadece bir okula değil birden çok okula da başvurabilirsiniz ,ama genellikle aynı enstitüde tek bir bilim alanına başvuru yapılabiliyor.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    90
    Alıntı allıam isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Haziran’da İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldum , öğretmenliğe başladıktan sonra dil öğretmek çok sığ geldi çok sabır isteyen bir iş , bu yüzden yüksek lisans yapmaya karar verdim ama ortalamam düşük 2 39 , ALES 71 yds 90 . Sizce bir Yüksek lisans programına kabul almak istemem çok mu uçuk bir düşünce? Daha önceden tecrübesi olan paylaşırsa sevinirim, fikirlerinizi merak ediyorum , teşekkür ederim şimdiden.

Tamamen başvurduğunuz üniversite ve bölümle ilgili bir durum. Başvurduğunuz dönemde başvuran sayısı ve sizin başvuranlar arasındaki sıralamanız önemli. Bu şartların sizin adınıza daha olumlu olacağı dönem BAHAR DÖNEMİ başvuruları olacaktır. Bu aylarda pek çok üniversite alım yapıyor. Takip etmekte fayda var.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler