Toplam 6 sonuçtan 1 ile 6 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: İngilizce'yi İlerletmek Üzerine

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8

İngilizce'yi İlerletmek Üzerine

Selamlar arkadaşlar, İngilizcem yıllardır yerinde sayıyor nasıl ilerletebileceğim konusunda tavsiyeye ihtiyacım var. Öncelikle kısaca İngilizce ile olan diyaloğumdan bahsedeyim anadolu lisesinde ve üniversitede hazırlık okudum daha evvelinde İngilizcemi bilgisayar oyunlarından geliştirmiştim. Çalışmadan girdiğim TOEFL'da ve YDS'de 90 aldım. TOEFL'ın reading kısmında 30'da 30, listening de ise 30'da 27 yapmıştım. Yani okuma, dinleme ve kelime yönünden fena sayılmam YDS puanım da bunu doğruluyor ancak yazma ve konuşma kısmı pratik eksikliğinden olsa gerek okuma ve dinleme seviyesinin çok altında. Grammerim de oldukça zayıf. Özellikle profesyonellerden ne yapmam konusunda tavsiye istiyorum. Ayrıca dile karşı doğal bir yatkınlığım olduğunu düşünüyorum yani dil öğrenirken bu bana zorunluluk gibi gelmiyor aksine keyif veriyor ancak İngilizce'ye bu kadar yıldır maruz kalıp hala ben iyi derecede İngilizce biliyorum diyemediğim için diğer dillerden aldığım tadı alamıyorum. Şu anda İngilizce'ye mi yoğunlaşmalıyım yoksa hobi amaçlı farklı dillere de eğilmemin bir sakıncası var mıdır ? Teşekkürler.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Bana kalırsa bir dile direkt olarak yoğunlaşman daha doğru olacaktır diye düşünüyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Aslında ilgin varsa Fransızca ile birlikte de ilerletebilirsin zira Fransızca kökenli pek çok İngilizce kelime mevcut. Ayrıca iki dil arasındaki gramer benzerliği de söz konusu.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    Alıntı yasintura isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana kalırsa bir dile direkt olarak yoğunlaşman daha doğru olacaktır diye düşünüyorum.
    İngilizce'yi tam anlamıyla halletmem için bir yol haritasına ihtiyacım var.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    Fransızca'ya ilgim var hatta yakın zamana kadar pimsleur ile dinleme ve konuşma üzerine Fransızca'ya bakıyordum. Öncelikle İngilizce için ne yapabilirim ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Tek bir dil üzerine yoğunlaş kesinlikle.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)