Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: sizce hangisini yapmak daha iyi?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3

sizce hangisini yapmak daha iyi?

nedeni ile açıklarsanız daha iyi olur.

çince öğrenmek mi

yoksa ingilizceyi advanced veya excellent yapmak mı?

gerçi excellent olmak zor olabilir biraz ama imkansız da değil.

bu dediklerime tüm kısımlar dahildir (listening speaking writing reading)

teşekkürler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    44
    Merhaba,
    bence ikisi arasında bir seçim yapmana gerek yok. İki dille de ilgilenebilirsin. İki dilde de hangi seviye de olduğunda önemli bu durumda.

Birazda senin ne sebeple öğrenmek istediğine de bağlı. Yeni bir dil öğrenmek her zaman iyi bir şeydir. Belli bir seviyeye geldiğin dili de

ilerletmek önemli. Senin seçim yapmaya iten sebepleri düşünerek karar vermen daha doğru olabilir. Kolay gelsin.

3. Teşekkür *ECLIPSE* bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme *ECLIPSE* bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    ne yaparsan yap mükemmelini yap.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Alıntı graceful_cEeyda isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    bence ikisi arasında bir seçim yapmana gerek yok. İki dille de ilgilenebilirsin. İki dilde de hangi seviye de olduğunda önemli bu durumda.

Birazda senin ne sebeple öğrenmek istediğine de bağlı. Yeni bir dil öğrenmek her zaman iyi bir şeydir. Belli bir seviyeye geldiğin dili de

ilerletmek önemli. Senin seçim yapmaya iten sebepleri düşünerek karar vermen daha doğru olabilir. Kolay gelsin.
    merhaba ,yorumunuz için teşekkürler.

henüz tekrar ölçtürmedim (toefl ile,aslında toeici daha mantıklı buluyorum bariz daha yüksek de gelicektir toeic puanım). yaklaşık 3 yıl önceki toefl puanım 51 ve şu an daha ii durumda olduğum gözönüne alındığında şu an B2 olduğumu düşünyorum. herhangi ingilizce bir metinde anlamadığım çok az kelime oluyor. haberleri takip edebilmekteyim. veya istediğim bir konuda ingilizce araştırma yapabilmekteyim. (yökdil puanım 86.25 bu arada. yaklaşık 3 yıl önce bu 56 idi).

çince öğrenmeyi çok istiyorum , çünkü karakterleri çok çekici geliyor bana. dahası polifonik bir dil. açıkçası matematik mezunu olduğum içinde öğrenmesi daha zevkli geliyor bence. (karakter çizmekten buyuk keyif alıyorum).

zaten ingilizce kaynaklardan faydalanacağım çince öğrenirken.

yorumunuz mantıklı geldi bana çok teşekkürler.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    İngilizceyi tam anlamıyla öğrenmek kesinlikle.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    Çince öğrenmek hobi olarak yapılması oldukça zor bir uğraşı olur. Eğer Çinceye ve doğu dillerine karşı ilginiz varsa süreç sizin için kolaylaşabilir ancak eğer amacınız yalnızca hobi olarak veya hadi bir de Çince bileyim diye konuya yaklaşırsanız oldukça zorlanacağınızdan emin olabilirsiniz. İngilizcenizi en iyi seviyelere getirip sonrasında diğer dillere yönelebilirsiniz, eğer amacınız gerçekten Çince'yi öğrenerek bu konuda iş yapmak ise yolunuz açık olsun...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Alıntı treasure of agl isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Çince öğrenmek hobi olarak yapılması oldukça zor bir uğraşı olur. Eğer Çinceye ve doğu dillerine karşı ilginiz varsa süreç sizin için kolaylaşabilir
    evet çok ilgi duyuyorum. çok hoşuma gidiyor karakter çalışmak ,zaten 2000 tane ezberledik mi güzelce veya daha fazla, bir yerlere kadar gelmiş olmuyor muyuz?
    grammarı çok zor değil diye biliyorum.

tonlama çok önemli tabi ama onu da QQ ile çözeriz diye düşündüm ve gerçekten söyledikleri gibi ,ilgili olmak isteyen çince öğrenmenize içtenlikle yaklaşan çinliler var.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)