Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: A1’den B2 seviyesine

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1

A1’den B2 seviyesine

(Erasmus gibi bir düşüncem var)
    İngilizce seviyemin A1 olduğunu varsayar isek 15-16 ay gibi bir sürede B2 seviyelerine çekebilir miyiz bu düzeyi?
    (Genel İngilizce kursu ile ilerlemeyi düşünüyorum.Türk Amerikan Derneği’nin.)
    Yada bu A1’den B2 seviyesi için ortalama ne kadar bir süre lazımdır?(kişiden kişiye değişir tabii kapasite ve anlama-kavrama işi ama yinede ortalama bir şey söylenilebilir bence)
    Başka bir sorum ise yine aynı sürede YDS gibi bir sınavdan 60-70 alınabilir mi?Alınamaz ise ne kadar bir süre lazımdır?(temel yok gibi bir şey sayabiliriz çünkü daha A1 seviyesindeyim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    merhaba ,ilk sorun için kanımca bişi söylenemez. çünkü ne yaptığınız ve ne kadar iyi bir disiplinle yaptığınız bence etki edecektir. tamam ilgili kursu alacaksınız ama çoğu kişi aynı zamanda çalışıyor olduğundan beklenen sürede gerçekleşmez ancak derslerinizi dikkatle dinler ve ders aralarını da değerlendirdiğinizi varsayarsak ve ekstra biraz daha çalışmak için zaman ayırdığınızı varsayabilirsek bu süre 6 aya kadarda pekala düşebilir bence. ama etkin bir çalışma olmazsa o zaman 3-4 yıldada gerçekleşmeyebilir.

birde sakın belli bir süre ne olacak , o puanı almış halime dönüşecek miyim gibi şeyler düşünüp vaktini laylaylom şeylerle boşa geçirme derim,kısaca sana bağlı.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Teşekkürler.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    a1 seviyeden haftalık 8 saat lik profesyonel destek aldığım zaman b1 seviyesine evde kendimde 4 saat ders çalışarak 6 ayda geçtim . düzenli çalısırsanız ve iyi bir kurumda dersde alma imkanınız varsa size daha kolay sürede b1 -b2 kazanabilirsiniz . birde 15 -16 hafta çok uzun daha kısa sürede bunu halledebilirsiniz diye düşünyorum. bol dinleme yapmanız , kendi seviyenizde malake veya kitap okuyup ingilizce konuşmaya çalışmanızı tavsiye ederim. ilk olarak bursada JUSTENGLİSH heykel şubede ingilizce eğitimi aldım. daha sonra akademik batı dilleri izmirde ikisindende memnun kaldım . akademik batı dilleri lisans üstü eğitim verdiği için daha hızlı öğrenmeme yardımcı oldu.
    yds sınavı için mutlaka öğretmen çok önemli tek başına 70 almak çok nadir olabilir .fakat sınav stratejisi olduğu için 70 almak için okudugunu iyi sekilde anlaman ve grammar tens sistemine hakim olman gerekir. tek başına çalıştıgında b1-b2 sevide de bence 35 -40 max alabilecegin puan yada daha düşük ... ama sana tavsiyem bir yds eğitimi veren kursa giderek seviye tespit sınavına girmen ve yds de uzman bir öğretmenden ders alman . yds eğitimi içinde akademik batı dillerini tavsiye edebilirim. yada bulundugun sehirde hangi okul bu konuda ders veriyorsa oradan destek alabilirsin.. şimdiden başarılar dilerim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Yorumun için öncelikle teşekkürler.Türk Amerikan Derneği’nin seviye tespit sınavına katıldım hem yazılı hem de speaking bölümleri vardı ve seviyem B1 çıktı.Aslında ben A1-A2 sanıyordum seviyemi ama değilmiş.Erasmus olayını biraz daha araştırınca bizim fakültede Almanya’ya gitmek daha kolay gibi geldi.O yüzden Erasmus için almanca kursuna gidip kendimi geliştireceğim ardından erasmus sınavına gireceğim.Goethe Enstitüsünü düşünüyorum çok kaliteli bir eğitim verildiği söylendi.Seviyem A2 olabilir henüz seviye sınavına girmedim almanca için aralık ayı gibi girmeyi düşünüyorum.B1-B2 seviyesi Almanya’ya gitmek için yeterliymiş erasmus koordinatörümüz dedi.100 sorudan oluşan Erasmus sınavının 50-60 gibi bir doğru sayısı ile gayet rahatlıkla gidileceğini söyledi.Ama tabiki de ingilizcemi de geliştirmeye çalışacağım çünkü bazı zamanlar bana yardımcı olacaktır.YDS fikrim ise daha çok ileri zamanlarda Yüksek lisans için olabilir.

- - - Updated - - -

Alıntı alexipavlovich isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumun için öncelikle teşekkürler.Türk Amerikan Derneği’nin seviye tespit sınavına katıldım hem yazılı hem de speaking bölümleri vardı ve seviyem B1 çıktı.Aslında ben A1-A2 sanıyorum seviyemi ama değilmiş.Erasmus olayını biraz daha araştırınca bizim fakültede Almanya’ya gitmek daha kolay gibi geldi.O yüzden Erasmus için almanca kursuna gidip kendimi geliştireceğim ardından erasmus sınavına gireceğim.Goethe Enstitüsünü düşünüyorum çok kaliteli bir eğitim verildiği söylendi.Seviyem A2 olabilir henüz seviye sınavına girmedim almanca için aralık ayı gibi girmeyi düşünüyorum.B1-B2 seviyesi Almanya’ya gitmek için yeterliymiş erasmus koordinatörümüz dedi.100 sorudan oluşan Erasmus sınavının 50-60 gibi bir doğru sayısı ile gayet rahatlıkla gidileceğini söyledi.Ama tabiki de ingilizcemi de geliştirmeye çalışacağım çünkü bazı zamanlar bana yardımcı olacaktır.YDS fikrim ise daha çok ileri zamanlarda Yüksek lisans için olabilir.
    g

- - - Updated - - -

Alıntı neffs isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    a1 seviyeden haftalık 8 saat lik profesyonel destek aldığım zaman b1 seviyesine evde kendimde 4 saat ders çalışarak 6 ayda geçtim . düzenli çalısırsanız ve iyi bir kurumda dersde alma imkanınız varsa size daha kolay sürede b1 -b2 kazanabilirsiniz . birde 15 -16 hafta çok uzun daha kısa sürede bunu halledebilirsiniz diye düşünyorum. bol dinleme yapmanız , kendi seviyenizde malake veya kitap okuyup ingilizce konuşmaya çalışmanızı tavsiye ederim. ilk olarak bursada JUSTENGLİSH heykel şubede ingilizce eğitimi aldım. daha sonra akademik batı dilleri izmirde ikisindende memnun kaldım . akademik batı dilleri lisans üstü eğitim verdiği için daha hızlı öğrenmeme yardımcı oldu.
    yds sınavı için mutlaka öğretmen çok önemli tek başına 70 almak çok nadir olabilir .fakat sınav stratejisi olduğu için 70 almak için okudugunu iyi sekilde anlaman ve grammar tens sistemine hakim olman gerekir. tek başına çalıştıgında b1-b2 sevide de bence 35 -40 max alabilecegin puan yada daha düşük ... ama sana tavsiyem bir yds eğitimi veren kursa giderek seviye tespit sınavına girmen ve yds de uzman bir öğretmenden ders alman . yds eğitimi içinde akademik batı dillerini tavsiye edebilirim. yada bulundugun sehirde hangi okul bu konuda ders veriyorsa oradan destek alabilirsin.. şimdiden başarılar dilerim
    g

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)