Toplam 9 sonuçtan 1 ile 9 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Merhaba

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1

Merhaba

Aslinda bi uyeligim vardi ama bi turlu hatirlayamadim.
    Ben yeni mezun ve is arayan bir ingilizce ogretmeniyim...
    Devlet icin bekliyorum ama ailem sabirsiz .
    Baska planlar im da var ama onlar benim eve getirecegim paraya muhtac... E ne duruyosun çalışsana ozellerde diyceksiniz ama istanbulda is bulamiyorum... Pek tercih edilen bi insan degilim, sosyal yeteneklerim sifir . ogrencilerle aram iyidir ama bu da beni bulunmaz hint kumasi yapmiyo .
    Asosyalligim had safhada oldugu icin evden calismak hayalimdi...
    Ceviri yapmak falan ama basvurdugum yayinevlerinden de bisey cikmadi. Cok sasirtici dimi.
    Is konusunda yolumu bulmak istiyorum, hem su kisa donemde evdekilerin dirdirini susturayim, hem de fazla insan arasina karismayacagim, kalabalik ortamlarda bulunmayacagim bi is konusunda tavsiyenizi istiyorum.
    Sanirim ilk ve son msjim olur .O yuzden buraya yazdim .hatalarimi affedin.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Bu anlattklarmdan ilk akla gelen ozel derstir eminim .
    Özel dersi de ogrenciyken veriyodum saatine 50 aliyodum ama cocugun annesi napip edip onu 25 tl indirtiyodu...
    Simdi gelen zamlarla falan 75e ders verdigimi duyurdum sagda solda tabi ingilizceyi. Para kazanmak icin turkce de veririm dedim .O daha ucuz olur heralde .Bilemiyorum. Ingilizce piyasasi 100 150 kagit. Benim ondan asagida bi fiyat söylemem gerekiyo diyerekten 75te karat kildim ama o da ese dosta iner tabi. Bu fiyat hk ne dusunuyosunuz?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    *karar

Duzenlemeyi beceremedim. Telefonla epey zor oluuor .

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    73
    Merhaba,

Öncelikle içinden geçtiğiniz süreç sanırım her dil mezununun yaşadığı bir dönem. Bu anlamda kesinlikle yalnız değilsiniz. Ülkede hangi ilan sitesine baksanız mutlaka İngilizce öğretmeni arayışının olduğunu göreceksinizdir, ancak ne yazık ki tatmin edici şartlarda bir iş olacağını sanmam. Bu durumda dil mezunlarının çoğu farklı alanlara yöneliyor. Bizzat ben de bir dönem devlet ve özelde öğretmenlik yaptıktan sonra farklı bir sektöre geçiş yapma ihtiyacı duydum. Fakat siz bu alanda kariyerinize devam etmek istiyorsanız bir yerdern bir şekilde başlamanız faydalı olacaktır.

Özel ders noktasında ise ülkede gereksiz bir piyasa mevcut. Saatine 150 lira isteyen bir öğretmen duyduğum zaman istemsizce gülüyorum. Evet verilen bir emek var, ancak bu emeğin saati 150 lira eder mi, işte orası tartışılır. Ben açıkçası kendi mesleğimden uzak kalmamak adına boş zamanlarımda internet üzerinden özel ders ve çeviri hizmetleri veriyorum ve bunu 25 liraya yapıyorum. Bu tabii ki hayatımı idame ettirdiğim bir iş olmadığı için böyle, ancak yine de bir İngilizce özel dersin fiyatı 50 lirayı geçmemeli. Bu sayede hem eğitmen uzun dönemli bir iş kapısı sağlamış olur hem de öğrenci maddiyatı çok düşünmeden özel ders talebinde bulunmaya devam eder diye düşünmekteyim.

Umarım her şey gönlünüzce olur...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Merhaba hoş geldiniz. İyi forumlar.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Merhaba hoş geldin. İyi forumlar. Söylediklerine katılıyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Cümleten selam herkese. Ankara'dan aranıza katlıyorum. Birçok yerde rehberlik ve çevirmenlik yaptım. Foruma yeni katıldım. İyi günler herkese.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Selamlar arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım. Ankaradayım çevirmenlik vs yapıyorum. İyi orumlar dilerim herkese..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Ben armağan selam forum ailesi. Eskişehir'de yaşıyorum, İşletmeciyim. Ekonomi dünyasını takip ediyorum sürekli. 28 yaşındayım. Ekonomi ile son 5 yıldır ilgileniyorum. Gündemi sürekli takip ediyorum. Hayatı dolu dolu yaşamayı seviyorum. İyi forumlar herkese.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)