Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Yds’den 95+ almak

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1

Yds’den 95+ almak

Merhabalar. 6 yıllık ingilizce öğretmeniyim. 2014 ilkbaharda ydsden 93 küsür puan almıştım, 5 yılım ilkbaharda doluyor ama bu süreçte orta okulda ve meslek lisesinde öğretmenlik yaptığımdan kendimi geliştirme fırsatı bulamadım. Yds için kendimi hazır hissetmiyorum şuan ama biraz pratikle ve hatırlamayla olur diye düşünüyorum. Elimde Cesur Öztürk’ün Essential Academic Vocabulary kitabı var. Bunun yanına destek Building Skills for Proficiency önerir misiniz? Reader at workleri de alma konusunda kararsızım. English grammar inside out Cesur Öztürk’e göre daha mı basit kalır? Ya da yds stratejileri gibi bir kitap daha mı çok işimi görür? Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı Nora isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. 6 yıllık ingilizce öğretmeniyim. 2014 ilkbaharda ydsden 93 küsür puan almıştım, 5 yılım ilkbaharda doluyor ama bu süreçte orta okulda ve meslek lisesinde öğretmenlik yaptığımdan kendimi geliştirme fırsatı bulamadım. Yds için kendimi hazır hissetmiyorum şuan ama biraz pratikle ve hatırlamayla olur diye düşünüyorum. Elimde Cesur Öztürk’ün Essential Academic Vocabulary kitabı var. Bunun yanına destek Building Skills for Proficiency önerir misiniz? Reader at workleri de alma konusunda kararsızım. English grammar inside out Cesur Öztürk’e göre daha mı basit kalır? Ya da yds stratejileri gibi bir kitap daha mı çok işimi görür? Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim

Hocam selamlar,
    Bence sizin bize tavsiye vermeniz lazım 93 küsur puan var 😄
    Gramer kitabı almak isterseniz YDS stratejileri derim Reading konusuna gelince bence reading kitabı almayın onun yerine İngilizce gazete okuyabilirsiniz ve ekonomi, spor, siyaset doğa, bilim, magazin ,sağlık gibi konulardada oradan okuma yapabilirsiniz veya ingilice makale okuması yapın sebebi şu zaten sizin alt yapınız var ayrıca bu benim şahsi görüşüm Türkiye deki reading kitapları bazılarının içindeki Reading metni bile başka kaynaklardan alınmış haber sitesi veya bir başkasının makalesi. İyi çalışmalar

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    91
    Sınavda 90+ yapan bir kişinin bence hiçbir kitaba ihtiyacı yoktur. Özellikle "Reader at work" serisi kitaplar sizi geriye götürür. Bol bol akademik makale okumanızı öneririm. Başarılar...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Hocam yds okuduğunu anlama sınavı değil mi? Neden gramer çalışıyorsunuz? Zaten çok az soru çıkıyor onları yaparsınız diye tahmin ediyorum.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)