Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2
Toplam 38 sonuçtan 21 ile 38 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: 09 Eylül 2018 Tarihli YDS 'na ait muhtemel cevaplar

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    soru1.png
    inclement yerine cold yazın, cevap "cold weather" içeren şık.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    merhabalar..başka bir kaynakta cevapları bulan varsa link paylaşabilir mi? burada sorular eksik hala..şimdiden teşekkürler...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    şurda var bazı cevaplar. Ama did not reduce ve cold weather sorusunun cevapları bence verdiğim linkte yanlış.

Grammerin kitabı olmaz vs gibi bir soru vardı. "we know the rules are there ...." böyle bir soru. Cevabı because of galiba. Hatırlayan var mı?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    10 yıla kadar dediği için "will not produce" demiştim, ancak başka bir yerde "did not produce" diyor. Hangisi doğru acaba ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    Alıntı haspinuu isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    şurda var bazı cevaplar. Ama did not reduce ve cold weather sorusunun cevapları bence verdiğim linkte yanlış.

Grammerin kitabı olmaz vs gibi bir soru vardı. "we know the rules are there ...." böyle bir soru. Cevabı because of galiba. Hatırlayan var mı?
    valla kardeşim şıklarda because of u hatırlamıyorum bile desem yeridir.ben similar to yapmıştım ama cold weather sorusuna gelince Just as oturtamadım ben oraya nedense

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    32
    İlk 30 soru da klasik kalıplar, sözcükler, bağlaçlar sorulmuş. Bring about, rely on phrasal verbleri mesela sık sorulur. Zıtlık bağlaçları da. Cümle tamamlamalarda da benim Ahmet-he ilişkisi dediğim özne uyumları var. Body buliders-they, Romans-their, us- our lives, Sung Dynasty-they, gibi. Unless-will ilişkisi, 10. sorudaki virgül+but,.

Kelime sorularında extensively, hep sorulur. compelling evidence ta daha önce soruldu.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Compelling evidence ve thrive on içeren metini gören varmıarkadaslar

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    Alıntı mustang42 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Compelling evidence ve thrive on içeren metini gören varmıarkadaslar
    hocam zaten thrive on ile kullanılır ayrıca on the surface of birşeyin yüzeyinde olması anlamına gelen bir kalıptır metinlik bir durum olmadığını düşünüyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı muratxgsx isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam zaten thrive on ile kullanılır ayrıca on the surface of birşeyin yüzeyinde olması anlamına gelen bir kalıptır metinlik bir durum olmadığını düşünüyorum.
    Haklısın keşke bazen hers eçeneği kolay olur diye elemesek olacak iş değil en zor soruları yap kolaylarda tuzağa düş

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Rely on cevabı olan soruda diğer seçenekleri hatırlayan var mı arklar?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Alıntı mustang42 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın keşke bazen hers eçeneği kolay olur diye elemesek olacak iş değil en zor soruları yap kolaylarda tuzağa düş
    Hocam ben de başta thrive on yaptım surface olduğu için yüzey olduğundan fakat sonradan okuduğumda anlam bütünlüğü ile within tissues değil yüzeyden dokulara doğru olacağını düşünüyorum mikrobun gelişiminin yani from through olduğu kanaatindeyim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı cemsan isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben de başta thrive on yaptım surface olduğu için yüzey olduğundan fakat sonradan okuduğumda anlam bütünlüğü ile within tissues değil yüzeyden dokulara doğru olacağını düşünüyorum mikrobun gelişiminin yani from through olduğu kanaatindeyim.
    Aslında thrive from da alır through erek arak anlamında yani şöyle yaparak gerçekleşir diye düşündüm ama emin değilim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Günaydın. Soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayınlanmış.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    32
    Nerde o eski yds sınav sonraları. 1000 kişi gezinirdik bu sayfalarda.

15. Beğenme skarabulut bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    32. sorunun alındığı kitap: The Handy Weather Answer Book, Giriş Bölümü, Sayfa VII (books.google.com.tr)

Orijinal Cümle: “While inclement weather might cause us discomfort or even death, our very lives depend on it to sustain agriculture and to keep our bodies healthy. Without weather, the Earth’s atmosphere would remain stagnant, rivers and lakes would dry up and it would be hard to imagine any life thriving on our planet’s continents and islands.”

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    60-70 arası gibi bekliyorum sizde durumlar nasıl?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı hyildiztr2000 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    32. sorunun alındığı kitap: The Handy Weather Answer Book, Giriş Bölümü, Sayfa VII (books.google.com.tr)

Orijinal Cümle: “While inclement weather might cause us discomfort or even death, our very lives depend on it to sustain agriculture and to keep our bodies healthy. Without weather, the Earth’s atmosphere would remain stagnant, rivers and lakes would dry up and it would be hard to imagine any life thriving on our planet’s continents and islands.”
    Orijinal kaynak için teşekkürler. Bu sorudaki 'inclement weather' yerine 'cold weather' yazmaları kesinlikle hatalı ve cümlenin anlamını değiştiriyor. Inclement weather, yağışlı, ıslak, fırtınalı veya soğuk olabilir ancak 'cold weather' kesinlikle 'inclement weather' demek değil. Inclement çok daha kapsamlı bir sıfat orijinal cümlede, YAĞIŞI içeriyor. Cold ise içinde yağışlı anlamını barındırmaz ve böylece bu cümle semantik olarak tamamıyla farklı olup hatalı bir anlam çıkıyor.

Bu arada ben emekli Boğaziçili dil hocası ve öğretim görevlisiyim. Bu soruya kesinlikle itiraz edebilirsiniz. Just saying...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Alıntı casemarker isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Orijinal kaynak için teşekkürler. Bu sorudaki 'inclement weather' yerine 'cold weather' yazmaları kesinlikle hatalı ve cümlenin anlamını değiştiriyor. Inclement weather, yağışlı, ıslak, fırtınalı veya soğuk olabilir ancak 'cold weather' kesinlikle 'inclement weather' demek değil. Inclement çok daha kapsamlı bir sıfat orijinal cümlede, YAĞIŞI içeriyor. Cold ise içinde yağışlı anlamını barındırmaz ve böylece bu cümle semantik olarak tamamıyla farklı olup hatalı bir anlam çıkıyor.

Bu arada ben emekli Boğaziçili dil hocası ve öğretim görevlisiyim. Bu soruya kesinlikle itiraz edebilirsiniz. Just saying...
    Herkes anlasın diye soğuk demişlerdir. Sınav anında da bunun yanlış olduğunu anlamıştım. Çünkü kar yağışları için hem mikrop kırar hem de sebze meyvelere yarar diye halk ağzında bir söz vardır. Sebep soğuk olması değil. Soğukluk statik bir durumdur. Ekvator'da kar olmasa da yağmur yağar. Ben de ilk gün hocaların soruları çözdügündeki gibi stagnant şıkkını işaretledim. Sanki 2. cümleyi 1.'ye yamamışlar ve doğru cevap da B şıkkı ama bu cold weather ın yaşamsal etkisi olsaydı 2 şık da doğru olurdu. Her sınav adayı bu bilgiye haiz olamayacağından soru iptal olmalı. Grammatically dual answers... Soruyu iyi bulmuşsunuz.

Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler