Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: 11.sınıfta dil seçmek? Nasıl hazırlanmalıyım?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1

11.sınıfta dil seçmek? Nasıl hazırlanmalıyım?

Merhaba Ben bu sene 11.sınıfa geçtim ve dil bölümü seçtim. Bu yazın başından beri biraz göz gezdirdim ama okulların açılmasına bir aydan az kaldığı için şuan daha sıkı çalışmak istiyorum İngilizce eğitimi veren bir yerde seviye testine girdim B2 çıktı seviyem. 11.sınıfta hangi konuları işleriz bilgilendirir misiniz? Şimdiden onlara bakayım istiyorum. Bir de yapabilir miyim bilemiyorum. Soru çeşitlerinden diyalog tamamlama, türkçe-ingilizce / ingilizce - türkçe cümle çevirilerini ve yakın anlamı soran soru tiplerini de yapabiliyorum. Ama anlatımı bozan cümleyi bulma, paragraf sorularını ve kelime sorularını yapamıyorum şuan. Yapamayınca da moralim çok bozuluyor gözüm de korkuyor. Bir de herkes dil bölümünde işin garanti olmadığını söyleyip duruyor. Küçüklükten beri ingilizce öğretmenliği istiyorum bu arada. Beni bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Merhaba.
    Dil bölümü çıkışlı olmadığım için size hangi konular islenecegi hakkinda bilgi veremem ama şunu söylebilirim bol bol kelime öğrenin ve zamanlara bakın (tenses ) bunlar yapamadığiniz soruları yapmaniza yardimci olucaktir. Is bulamazsinizcilara gelince iş bulma sansiniz diğer bölümlere göre daha fazla kendinizi gelistirirseniz daha fazla artar sansiniz . Bu sekilde konusanlari duymamazliktan gelin derim . Simdiden iyi sanslar size . Hayalinizin pesinden kosun ki ilerde pisman olmayin dil bilen ve kendini gelistirmis kimse issiz kalmaz .

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Ben tenselere ve modallara vakit ayırmanı çok öneririm çünkü bu ikisini kavrarsanız diğer konuları rahatlıkla anlarsınız çözemediğiniz soru kalıplarının üzerinde daha çok durun ve bol bol soru çözün zamanın cok fazla yaparsın düzenli ve istekli çalışırsan fakat sadece ingilizcenin üzerinde durma ben bu hatayı yaptım hep ingilizcenin üzerinde durdum sınavda ingilizceden 73 yapmama rağmen iyi olmayan tytm beni baya geriye attı bu yüzden zamanı bolken tyt'yede vakit ayırırsan süper olur hakkında hayırlısı olması dileğiyle

4. Teşekkür harmoine bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme doglover894, harmoine bu mesajı beğendi.
    Beğenmeme turkishcypriot bu mesajı beğenmedi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    11'de İngilizce'yi hallet, 12'ye geçtiğinde 70'li netlerde ol.
    12.sınıfta da TYT kasarsın..
    Ayrıca daha önce Amerikan Kültür ve İngiliz Kültür dil okullarına gitmiş biri olarak sana şunu söyliyim, yaptıkları seviye belirleme sınavını ben hoca olsam okulda fotokopi olarak bile dağıtmam.
    B2 seviye olan adam bu sınavdan en az 70-75+ net yapar..

Gramer için İrem fasiküllerini kullanabilirsin. Kelime için kitap gereksiz bence. Sürekli okuma yap yeter..

6. Beğenmeme turkishcypriot bu mesajı beğenmedi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    merhaba. biz 11.sınıftayken tüm gramer konularını işlemiş, 12. sınıfa geçtiğimiz zaman da tekrar üzerinden geçmiştik o yüzden bilmiyorum. şuan soruları yapamaman gayet normal canını sıkma. ben de 11e geçtiğim zaman senin gibi bir bakayım demiştim çıkmış soruları çözmeye çalıştım ve gerçekten kötüydüm. sene sonunda tekrar aynı soruları çözdüğüm zaman ise baya bir ilerlediğimi fark ettim. o yüzden şuan gözün korkmasın henüz sorulara alışık olmadığın için öyle oluyor. ayrıca dilde işin garantisi olmadığını söyleyenlere aldırış etme. önü açık olan meslekler değil kişilerdir. sen kendini geliştirdiğin ve çok sevdiğin bir mesleği icra ettiğin taktirde başarısız olma ihtimalin çok az bana göre

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)