Toplam 15 sonuçtan 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Kore Dili vS Rus Dili

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3

Kore Dili vS Rus Dili

Tercihin son gününde kafam çok karıştı. Kısaca bilgilendirir misiniz? Lütfen...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    İkisi de farklı alfabe kullanıyor ve fonetikleri zor korenin Türkiye içerisinde çok fazla projesi var ve rusyaylada diplomatik ilişkilerimiz iyi dilleri araştır hangisi daha çok hoşuna giderse ben hangisinde uzmanlaşırsam hem eğlenir hem çalışabilirim dersen ona yönel derim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Alıntı güldrmeyenespri isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    İkisi de farklı alfabe kullanıyor ve fonetikleri zor korenin Türkiye içerisinde çok fazla projesi var ve rusyaylada diplomatik ilişkilerimiz iyi dilleri araştır hangisi daha çok hoşuna giderse ben hangisinde uzmanlaşırsam hem eğlenir hem çalışabilirim dersen ona yönel derim.
    Bana Rus dili hep daha hoş geldi ancak çevremden duyduklarım kadarıyla Korece çok daha avantajlı.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Alıntı neO1 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    10 senede mezun olayım diyorsan ruscaya git + rusyada yiyeceğin dayaklarıda göze al
    Niye böyle bir şey yapsınlar ki :S ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Çince ve Koreceyi tekrar üste aldım, her türlü daha avantajlılar.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Sen Natasha denildiğinde akla fahişe sıfatının geldiği bir ülkede yaşıyorsun , onların bundan haberlerı yok mu sanıyorsun?

https://www.youtube.com/watch?v=lp5fAqSyQZs
    Avelliğin vücut bulmuş hali

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Alıntı semachann isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Tercihin son gününde kafam çok karıştı. Kısaca bilgilendirir misiniz? Lütfen...
    Hangisinin kültürü ve dili daha çok ilgini çekiyorsa onu seç, ama nick'in kore dili ve edebiyatı'ndan yana

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    10 senede mezun olayım diyorsan ruscaya git + rusyada yiyeceğin dayaklarıda göze al
    Nasıl bir genelleme bu? Bir video izleyip dışardan duyduklarınla saçma sapan yorumlar yapma. Büyük bir ülke olduğu için her yere medeniyetin ulaşmış olması beklenemez ama ne kadar düzenli ve medeni şehirleri olduğunu da böyle sallayacağına bir araştır bence.

İnsanlar geleceğini etkileyecek kararlar için tavsiye isterken bilip bilmeden neden böyle boş yorumlar yapıyorsunuz anlamıyorum. Ayrıca bir kızı niye dövsünler?

9. Teşekkür semachann bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Evet nickim Kore dili ister gibi duruyor ancak Japon kültürü ilgimi çekiyor, Kore ise meh... :/ Özellikle sınıfta aşırı K-pop hayranları olursa filan deliririm herhalde.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Evet nickim Kore dili ister gibi duruyor ancak Japon kültürü ilgimi çekiyor, Kore ise meh... :/ Özellikle sınıfta aşırı K-pop hayranları olursa filan deliririm herhalde.
    Onlara kesin hazırlıklı olmalısın sırf onun için okuyanlar olacak çünkü ama onlsrın geneli samimi ve arkadaş canlısı oluyorlar zararsızlar yani

12. Teşekkür semachann bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    K-POP, K-Drama fanı olmayan okumuyor Korece zaten. Bölümü genelde bunlar kaplıyor. Japonca'da da Anime fanları var. Her bölümün kanser kitlesi vardır, ondan kaçış yok. Önemli olan bunları sayısı tabi. Gördüğün gibi Korece, Japonca fark etmedi? Ki nickine baktığımda 'chan' yazmışsın sende de var sanırım anime fanlığı. Hiç k-pop'çulardan vs. şikayet etme yani. Gördüğün gibi aynı.

Ben Rusça öneririm. Yanına da İngilizce ekleyerek orada en azından İngilizce Öğretmenliği yapabilirsin veya çevirmenlik tabi.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Alıntı güldrmeyenespri isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Onlara kesin hazırlıklı olmalısın sırf onun için okuyanlar olacak çünkü ama onlsrın geneli samimi ve arkadaş canlısı oluyorlar zararsızlar yani
    Peki sizce hangisi daha avantajlı?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Peki sizce hangisi daha avantajlı?
    Ben de son tercihime anadolu rusça yazdım hocaların 4'ü yerli ve bölüm çok beğeniliyor ve iş imkanları da iyiymiş her türlü rusça daha avantajlı benim için

16. Beğenmeme OhReally bu mesajı beğenmedi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Ben olaya tamamen mesleki açıdan bakmak yerine daha sevdiğin bir kültürün bölümüne gitmeni tavsiye ederim. İşe biraz da olsa işe para yönünden bakmamız gerektiği için her iki bölümün mezunlarıyla konuşup iş imkanlarının neler olduğunu ne işler yaptıklarını öğrenebilirsin.

Japon kültürünü seven biri Kore kültürü üzerine çalışmaya başlayınca hayal kırılığına uğrayabilir çünkü genişlik, ilgi çekicilik ve diğer kültürlerden farklılıkları konusunda iki kültürü karşılaştırdığında Japon kültürü üzerine çalışmanın daha eğlenceli olacağını düşünüyorum. Tabii bu benim kişisel görüşüm. Biri diğerinden üstün demiyorum.

Rusça hakkında da bildiğim kadarıyla Türkiye'de kalırsan kolay kolay yeterli seviyeye gelemiyormuşsun. Mezun olduktan sonra yüksek lisans olarak veya okurken değişim öğrencisi olarak Rusya'ya gitmeye istekli ve hazır olman lazım. Bölümlerin Rusya'ya burslu öğrenci gönderip göndermediğini, gönderiyorsa kaç kişi gönderdiğini falan araştırmanı tavsiye ederim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Sanırım ben de Korece'nin üzerine onu yazacağım. Ancak cidden kafam çorba gibi oldu, bu sene de danışmanlık alsam çok çok iyi olacaktı.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)