Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Nevşehir Japon dili ve edebiyatı okuyanlar

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1

Nevşehir Japon dili ve edebiyatı okuyanlar

Merhabalar nevşehirde Japon dili ve edebiyatı okuyanlar varsa okul hakkında bilgi verebilirler mi kime sorsam şehir için köy gibi vs diyor en azından üniversitenin eğitimi iyi mi onu öğrenmem gerek teşekkürler şimdiden

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Alıntı Haruhi isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Nevşehir Japon Dili yazmayı düşünen varsa biraz da olsa yardımcı olmak isterim.

Ben şu an 2. üniversitemi okuyorum. Sene başında erkek bir hoca vardı ama kendisi alın bunu ezberleyin diye önümüze hiragana listesini atarak Japonya'ya gitti. Bir süre Oosaka Yabancı Diller Üniversitesinde çalışıp geri döndü ve Nevşehir Milletvekili adayı oldu. Şaka gibiydi gerçekten. 2 hocayla ders işledik yani anlayacağınız. Ben Japoncayı uzun süredir kendi kendime çalışıyorum ve N3 aldım. Benim için bu konuda sorun yoktu ama Japoncaya yeni başlayan arkadaşlar için hiç iyi olmadı bu. İkinci dönem Ankara Üniversitesindeki Ayşe Nur Tekmen hoca gelip dilbigisi derslerimize girdi. Şu an 1 hoca daha geldi ve 3 kişi oldu kadro. Japon hoca da gelecekti ama onu Çanakkale kapmış Hocalar ayarlamaya çalışıyordu yeni birini ama eylüle yetişir mi hiç bilmiyorum. Şu anlık bir tane üniversiteyle değişim öğrencisi anlaşmamız var. Kulübümüzü de daha yeni kurabildik. Japonca seçecekseniz öncelikli tercihiniz Çanakkale olsun. Çanakkale olmazsa ve şehiri sorun etmezseniz, bizim üniversiteyi öneririm. Hocalarımız gayet iyi. Tek eksiğimiz Japon hocanın olmaması şu an :/ Ben evde kaldığım için yurtlar konusunda pek yorum yapamayacağım ama kampüsün içinde erkek yurdu var ve kız yurdu da yapılıyordu en son. Bu arada fen-edebiyat için ek bina da yapılıyordu onu söylemeyi unutmuşum. Bu dönem o binaya geçeceğiz. Nevşehir küçük ve sıkıcı bir yer ama ürgüp, avanos, ortahisar, uçhisara gidip gelirseniz hiç sıkılmıyorsunuz. Ben şahsen Japona denk gelince gidip direk konuşuyorum. Çok nazik bir millet gerçekten hiç yadırgamıyorlar Güzel barlar ve kafeler de var. Sanırım şu anlık bu kadar söyleyebileceklerim. Yazmayı düşünen ve sorusu olan varsa hiç çekinmeden sorabilir.
    http://www.dilforum.com/forum/showth...C4%B0steyenler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Eğitiminin diğer Japonca bölümlerine göre altta olduğunu düşünüyorum, illa Japonca yazacağım denilirse son çare olarak tercih edilebilir. Şehre gelince de tam bir çomar şehridir. Batı illerinden gidecekseniz tek diyeceğim UZAK DURUN!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Antalyadan gideceğim :/ sıralamam 26k kayseri belki gelebilir diye düşünüyorum ama ne olur ne olmaz onuda yazayım diyordum kayseri çince yazmak daha mı mantıklı olur acaba oraya gitmektense?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Nagano bölüm öğrencisi misin? Hayrola?

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)