Toplam 12 sonuçtan 1 ile 12 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Dil Sınavına Hiç Girmemiş Birine Kaynak Önerisi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1

Dil Sınavına Hiç Girmemiş Birine Kaynak Önerisi

Arkadaşlar merhaba,

Daha önce dil sınavına hiç girmedim bu yüzden sizin görüşlerinize ihtiyacım olduğunu düşünüyorum.Mutlaka edinilmesi gereken elzem kaynakları bana önerir misiniz? Ayrıca bu kaynaklara çalışma sırası ne olmalı?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Up

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    İrem Yayıncılık- Lys Dil Sınav Stratejileri Seti (gramer ve sınav asinaligini halledersin bu kaynakla)

Kelime için de çıkmış Lys ve Yds sınavlarında bilmediğin kelimeleri ezberle.

Grameri oturtup, temel seviyede bir kelime dağarcığına ulaştığında ise haftada 1 deneme çözeceksin ve her gün okuma yapıp, paragraf çözeceksin.(Okuma kitabı icin tavsiyem Els Through Reading, Pelikan Paragraph Studies ve Yds Publishing Reading Book).

Sinava 1.5 ay kala da her gün 1 tane, en kötü 2 günde 1 deneme çözeceksin.

4. Beğenme Dyrasil bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı Galatasarayy isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    İrem Yayıncılık- Lys Dil Sınav Stratejileri Seti (gramer ve sınav asinaligini halledersin bu kaynakla)

Grameri oturtup, temel seviyede bir kelime dağarcığına ulaştığında ise haftada 1 deneme çözeceksin ve her gün okuma yapıp, paragraf çözeceksin.(Okuma kitabı icin tavsiyem Els Through Reading, Pelikan Paragraph Studies ve Yds Publishing Reading Book).

Hocam öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.İrem Yayıncılık YDS Sınav Stratejileri kitabıyla bire bir aynı kitap mıdır Lys kitabı da?Bir de araştırmalarım sonucu ELS dergilerini gördüm.Baştan sona almak gerekir mi yoksa sadece söylediğiniz kaynaklar yeterli mi?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Alıntı GuybrushT isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.İrem Yayıncılık YDS Sınav Stratejileri kitabıyla bire bir aynı kitap mıdır Lys kitabı da?Bir de araştırmalarım sonucu ELS dergilerini gördüm.Baştan sona almak gerekir mi yoksa sadece söylediğiniz kaynaklar yeterli mi?
    Bu sene els dergilerini kullandım ben. Ona o para verilmez. Aman aman övüldüğü gibi bir şey değil. Aldığıma pişmanım ben,içinde yanlış soru sayısı da fazlaydı..

7. Teşekkür GuybrushT bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı Dyrasil isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sene els dergilerini kullandım ben. Ona o para verilmez. Aman aman övüldüğü gibi bir şey değil. Aldığıma pişmanım ben,içinde yanlış soru sayısı da fazlaydı..
    Teşekkür ederim fikirleriniz benim için değerli

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Alıntı GuybrushT isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Yds sınav stratejileri kitabını da alabilirsin içerik olarak bir fark yok diye biliyorum ama yine de Lys-Dil olani alın siz

Els dergileri ben de kullandım, Paragraf konusunda gerçekten geliştiriyor seni, o uzun passagelardan sonra sınav paragrafları kısa geliyor sana. Lakin sıfır almani önermem, Letgo gibi yerleri araştır mutlaka sıfır ayarinda 35 Els dergilerini bulabilirsin. Yds Publishing kaynakları bulursan onu da alabilirsin, o da çok iyidir.

10. Teşekkür GuybrushT bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Teşekkür ediyorum.Önceliği ilk dediğiniz kaynaklara veriyorum o zaman.Dyrasil nickli arkadaşımızın da önerisini dikkate alarak uyguna falan bulursam bakabilirim o halde

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Bu konuyu gören başka arkadaşların da olmazsa olmaz sınav stratejileri ya da mutlaka almalısın dediği kaynak tavsiyesi varsa onları da dikkate alırım.Her tavsiyeye açığım

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Alıntı Galatasarayy isimli üyeden alıntı Mesajı göster

More to read 1-2 lys için uygun bir kitapmı sizce hocam?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Sınava iki kez girip kazanamamış biri olarak soylim. Piyasadaki els den başlayarak birçok kaynak çözdüm babam bugün kirtasiyeci arkadaşının tavsiyesi üzerine kurmay yayınları ingenious adında bi set getirdi (bu arada ingenious usta, becerikli ve maharetli anlamına geliyormuş yeni öğrendim &#128512 8 kitap var özellikle Reader ve skill sorularına bayıldım. Grameri zayıf kalmış belki de gramer değil de anlamaya önem verdikleri için. Reader kitabında sana illa ki kelimeyi tekrar tekrar hatırlatıp beynine kazitiyor hepsi de sınav kelimesi ve parçalar da tam sınav sistemine uygun konular bu kitaptan calisilabilir bir de Yds publing influence seti var o da güzel. Ne yaparsan yap okuma ve kelime yap. Ben gramer çalıştım bu üçüncü senem olacak 🤗

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Kurmay Yayınları sayesinde deneme netlerimde artış oldu. Reading soruları harika. Bir çok yayın çözdüm,en iyisi budur. Kelimeler üstünde cidden çok durulmuş. Tavsiye edilir.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)