Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 21 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Sıralama ve okul tahmın

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1

Sıralama ve okul tahmın

Arkadaslar tyt Turkce 32.75 , mat 29.5, sos 14 , fen 9.25, Toplam 85.5 ; ydt 71.25 ; obp 62
    Tercihler
    1.bogazici ceviribilim
    2.bogazici ing dil edeb
    3.bogazici dilbilim
    4.bogazici ing ogret.
    5.galatasaray fransz dil edeb

baska tercih yapmiycam.
    Sizce gelir mi ? Hangilerinin gelme ihtimali var?

Tesekkurler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Hocam benim tyt 82.75 ydt 73.75 yani total puanda neredeyse aynıyız. Ben ing öğrt istiyorum boğaziçinden ama olur mu bilmiyorum. Eğer çeviribilim tutacak sıralama gelirse biraz araştırmak istiyorum yazmalımıyım diiye çünkü pek benlik değil. Siz ne düşünüyorsunuz bölüm olarak? Bence bu netlerle galatasaray gelir boun öğrt %90 gerisini bilemem.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Alıntı Temizonur isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam benim tyt 82.75 ydt 73.75 yani total puanda neredeyse aynıyız. Ben ing öğrt istiyorum boğaziçinden ama olur mu bilmiyorum. Eğer çeviribilim tutacak sıralama gelirse biraz araştırmak istiyorum yazmalımıyım diiye çünkü pek benlik değil. Siz ne düşünüyorsunuz bölüm olarak? Bence bu netlerle galatasaray gelir boun öğrt %90 gerisini bilemem.
    Ah hocam ama sizin obp biraz düşükmüş benim 82.5 sizin 62. Sizi bu yüzden bayağı geriye atabilir. Boun öğrt %90 diyemem o yüzden.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    dostum bence sana ilk 1200-1300 siralama gelir pek dert etme boun gelir.bendeki sikinti 300-500 kisi geri atarsa sikinti olmayabilir ama 1k geri falan atarsa sans yok gibi bir sey

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    bir de bu sene bogazici ing dil edeb 10 kisi dilbilim 15 kisi gs 5 kisi kontenjan arttirmis.Ondan biraz umudum var belki diye.ceviribilim oylesine yaziyorum gelirse buyuk surpriz olur asil istedigim ing dil edeb bakalim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Alıntı selimozz isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    bir de bu sene bogazici ing dil edeb 10 kisi dilbilim 15 kisi gs 5 kisi kontenjan arttirmis.Ondan biraz umudum var belki diye.ceviribilim oylesine yaziyorum gelirse buyuk surpriz olur asil istedigim ing dil edeb bakalim.
    Kontenjanlar arttıysa şansınız artabilir hocam evet. Edebiyat neden istiyorsunuz?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı Temizonur isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Kontenjanlar arttıysa şansınız artabilir hocam evet. Edebiyat neden istiyorsunuz?
    edebiyata ve tarihe ilgim var o yuzden bana daha uygun gibi ayni zamanda bolumde genel kultur acisindan cok zenginlestigini soyluyor okuyan cogu kisi ogretmenlikten daha zordur ama mezun olunca ogretmende olabiliyorsun ve tum sosyal alanlarda calisabilirsin yuksek lisans acisindan ve bogazicinde yan dal imkanlari var ogretmenlikten ziyade bana bu bolum daha cazip geliyor. galatasarayda da dil ogrenme olanagi cok yuksek zaten zorunlu olarak 3 dil ogretiyolar ing fransizca ispanyolca onunda imkanlari genis. hayirlisi insallah bu 5 inden biri olur. senin icin de

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    bir de sen ogretmenligi istiyorsun ya senin onundeki dilbilim ve edebiyatin kontenjani arttigi icin ogretmenliginde siralamasi otomatikmen dusucek bence 300-400 kisi dusebilir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    bir de sen ogretmenligi istiyorsun ya senin onundeki dilbilim ve edebiyatin kontenjani arttigi icin ogretmenliginde siralamasi otomatikmen dusucek bence 300-400 kisi dusebilir.
    Hocam benim başka diller öğrenmeye dair bir sıkıntım yok hatta Almanca ve Rusça öğrenmek istiyorum. Edebiyat daha zor olduğu için birde edebiyatı fazla sevmediğim için öğretmenlik tercih edeceğim. Hem günün sonunda formasyon alıp öğrt olacaksak neden edebiyat seçelim ki. İng öğrt seçip diğer dilleri gene seçmeli alabilirim galiba. Ben o yüzden hiç bir tercihimi edebiyata yana kullanmayacağım. Dediğiniz doğru edebiyat ve dilbilim bölümlerinin kontenjanı arttıysa bu sene öğrt 2kya gerileyebilir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alabilrsin dostum bogazicinde imkanlar genis 7-8 tane dil bildigin kredili ders olarak alabiliyomussun okuyan bi arkadas ordan biliyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Benim anlamadigim onceki senelerde bu bolumlere 10-15 matematik netiyle giriyorlardi.Acaba bu seneki dilciler napti cevremde hic dilci yok ondan merak ediyorum matematikten benim acimdan fark olur mu diye en azindan obp farki kapatiriz

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Benim anlamadigim onceki senelerde bu bolumlere 10-15 matematik netiyle giriyorlardi.Acaba bu seneki dilciler napti cevremde hic dilci yok ondan merak ediyorum matematikten benim acimdan fark olur mu diye en azindan obp farki kapatiriz
    Hocam bu sene mat ve fen katsayısı arttığı için sizin için çok iyi olmuştur. Ama bakalım bu sene 100 tyt yapıp dil sınavına ilk 100e girmek için kaç kişi girdi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Benim de 77 netim var tyt de mat 26 net, dil 69 ,obp 81 mata guveniyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı Balbaazar96 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de 77 netim var tyt de mat 26 net, dil 69 ,obp 81 mata guveniyorum
    Ilk 2k gelir ins

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    2k gelmez hocam , 3-4 k arasi tahminimce

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    2 3 k arasi rahat gelir size benden soylemesi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    basarisiramalari.com daki siralama tahminleri cok mu iyimser sizce ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Evet hocam fazla iyimser. Beni 1001 diye gösteriyor Puango 2134 Tahminhesap 1300 civarı. En düşük gösteren 2. site o

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Dedigin gibi olsun madem ama ben hep dusuk tutuyorum beklentiyi hocam 3-4 k da iyidir

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    basarisiralamalari iyimser, tahminhesap ve puango kötümser

şuan en iyisi sanırım SINAVLA

Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)