Toplam 8 sonuçtan 1 ile 8 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Arap Dili ve Rus Dili Hakkında Bilgi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3

Arap Dili ve Rus Dili Hakkında Bilgi

Bugün bu konuda bilgi almak amacıyla ÖSYM'yi aradım ve çağrı merkezindeki hanım ne dese beğenirsiniz? "Bu konu hakkındaki bilgiler sonuçlar açıklanınca ya da tercih yapılırken aday kılavuzuyla birlikte verilecektir."

Gerçekten anlam veremiyorum. Örneğin ben belki Rus dilini ya da Arap dilini çok istiyordum, bu bölümlerin İngilizce ile aldığını sanıyordum ya da tam tersi bu dillere girdim sadece. Hangi üniversitenin başka dil sınavlarıyla alıp almayacağını nereden bilebilirim? Bu nasıl bir rezilliktir ya. Sanki insanlarla alay ediyorlar.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Sanki degil ,alay ediyorlar...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Öyle bir sistem düşünün ki; bir bölüme girmek isterken hangi sınava girmeniz gerektiği belli olmasın.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Sinavin zaten 1 ayda aciklanmasi yetmiyormus gibi bi de bu cikti

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    Onlar işi bilmiyor sen bize sor

1- https://yokatlas.yok.gov.tr/lisans-anasayfa.php adresine gir

2- İstediğin üniversiteyi seç

3- İstediğin bölümü seç

4- Sağ alttan yerleşme koşullarına bas (2017 yazıyor ama bunlar öyle sık değişen şeyler değil)

oradan tüm kuralları görebilirsin. bölüme belirli bir dil sınavından giriliyorsa orada yazar.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Dostum bu siteyi biliyorum da benim merak ettiğim bu sene Rusça ve Arapça'dan da sınav yapıldı ya hani ondan dolayı bu bölümlere spesifik Arapça ve Rusça sınavlarıyla mı alım yapılacak. Bu arada sence dil-3 puanının İngilizce netleri ne olur? Eskisi gibi düşük olur mu? :/

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Bu konuyu Rusça sınavına giren biriyle konuştum. Rusça sınavıyla diğer bölümleri tercih edebileceğini, tek dil puanıyla sıralanacağımız için bizim de Rusça seçebileceğimizi söyledi. Hatta kendisi İngilizce hedefliyormuş. Ama ne kadar doğru bilmiyorum. Bu sene tam bir fiyasko. İnsanları önceden bilgilendirmeliler. Papua Yeni Gine’de sınava girsek daha çok bilgilendirerek yaparlardı sınavı. Ağlanacak halimize gülüyoruz burada artık..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    Alıntı semachann isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bu siteyi biliyorum da benim merak ettiğim bu sene Rusça ve Arapça'dan da sınav yapıldı ya hani ondan dolayı bu bölümlere spesifik Arapça ve Rusça sınavlarıyla mı alım yapılacak. Bu arada sence dil-3 puanının İngilizce netleri ne olur? Eskisi gibi düşük olur mu? :/

her yerin puanı düşecek. yeni dillerle yine aynı tür dil puanı alınacak. sadece "sınava *** dilinden girmek zorunludur" yazan bölümlere girilemeyecek her zamanki gibi

9. Teşekkür semachann bu mesaj için teşekkür etti.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)