Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2
Toplam 23 sonuçtan 21 ile 23 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Yeni sistem 2018 taban puanlarını nasıl etkileyecek?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Arkadaşlar netlerimi geçen seneki Hacettepe İngiliz Dil Bilimi ortalama netleri ile karşılaştırdığımda şöyle bir sonuç çıkıyor.

Türkçe 2017: 31.1
    Türkçe Netim: 30
    Mat 2017: 6.2
    Matematik Netim: 7.25
    Sosyal 2017: 12.6
    Sosyal Netim: 12.5
    Fen 2017: 2
    Fen Netim: 5.5
    LYS-5: 63.8
    YDT Netim: 66.25

Fen ve Sosyal soru sayıları yarı yarıya azaldığı için ben de geçen seneki ortalama netleri ikiye böldüm.

Netlerim çoğu yerde denk veya yukarısında. Benim merak ettiğim şu; Bu seneki sınav kolay değildi fakat geçen seneki gibi zor da değildi orta ayardaydı. + olarak ilk defa denenmiş bir sistem. Benim sıralamama etkisi ne olur. İnternetteki sıralama hesaplama sitelerinden pek verim alamadım çünkü 5000 gösteren de var 13000 gösteren de.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    İnternetteki sıralama hesaplama sitelerine bel bağlamak ya da geçen seneki sosyal/fen netlerinin yarısını alarak hesaplamak mantıklı değil çünkü sistem ve katsayılar bambaşka. Öğrenmek için sonuçları beklemekten başka çaremiz yok

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Alıntı hedefodtu isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    İnternetteki sıralama hesaplama sitelerine bel bağlamak ya da geçen seneki sosyal/fen netlerinin yarısını alarak hesaplamak mantıklı değil çünkü sistem ve katsayılar bambaşka. Öğrenmek için sonuçları beklemekten başka çaremiz yok

evet yarısını almak çok bel bağlanacak bir şey değil ama katsayıların değişimi tyt puanlarının düşüşüne direkt etki edecek bence. yine de dediğiniz gibi sonuçları beklemekten başka yapacak çok bir şey yok.

Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)